Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Съвет за покупка на бензинова 156

  1. #1
    Младши алфист gecatax's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default Съвет за покупка на бензинова 156

    Здравейте,
    обмислям покупката на 156 от 2003-2005(пълен феислифт). с двигател 2.0 i 16V JTS (165 Hp) понеже досега никога не съм имал алфа и си нямам понятие какво да гледам и как е колата ще задам няколко конкретни въпроса който ме вълнуват.
    1- Как е двигателя като динамика,издръжливост,разход,цена за обслужване,има ли проблем с газифицирането?
    2-Как е като поддръжка самата кола, окачване тампони и т.н.
    3- Има ли някакви вродени проблеми и кои са най честите проблеми които се срещат при този модел за да знам къде да гледам при покупката?
    И накрая да споделя че много се надявам до няколко месеца да съм в клуба на Алфа защото като се качих в една 156 феислифт мисля че беше, усетих тази страст и спортен характер за който говорят и връщане назад няма.
    Поздрави!

  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    ... с двигател 2.0 i 16V JTS (165 Hp)
    От комбинация JTS и газифициране, мисля, че ще ти мине мерака набързо.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Като попрочетеш многото теми из форума, ще разбереш защо не трябва да си купуваш бензиновият вариант на 156, а още повече недоразумението JTS.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4
    Младши алфист gecatax's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    A 1.8 i 16V T.Spark (140 Hp) как е с газта, ще си взема бензин то е ясно, въпроса е да се погажда с газта.
    Поздрави!

  5. #5

    Default

    Ето за JTS: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67461

    Не съм имал или карал JTS, но толкова негативни мнения за този мотор съм изчел във форума, че просто......поразрови малко, има десетки теми и пак си помисли дали това е твоя мотор и дали си готов да се впуснеш в приключението. Не че ТС-а е някакво безпроблемно чудо невиждано, но ми се струва, че от алфа като са правили JTS-а са били доста пияни.

    едит: 1.6, 1.8, 2.0 се погаждат с газта, за предпочитане пълен инжекцион
    Last edited by danniel; 16-06-2013 at 11:58.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Ето за JTS: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67461

    ...алфа като са правили JTS-а са били доста пияни.
    Аз мисля, че изобщо не са изтрезнели откакто станаха собственост на ФИАТ

  7. #7
    Младши алфист gecatax's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Така като гледам няма пълен феислифт с 2.0ТС затова ще си търся с 1.8 ТС. А според нуждите може и да е Спорт Вагон.Нещо по конкретно което да гледам при огледа?До колкото прочетох тампоните на окачването, семеринга на колянов вал и такива неща който се сменят и по други автомобили.Конкректно за 1.8 ТС колко излиза обслужването му и поддръжката му.Ще се слага газов инжекцион задължително.
    Поздрави!

  8. #8
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    По принцип,който плаща той поръ4ва музиката,затова модела 75 е последната Алфа.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Носачи,главини,кормилна рейка, аз мисля,че това също са им слаби места на 156ците. Също така и бобините,но няма как да човъркаш по двигателя и да оглеждаш всичко.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Гроздето е кисело - някои говорят пълни глупости без да са виждали подобно нещо.

    За три години и над 35 х.км. по малоумния двг. съм сменил само ...1 бобина .
    Иначе страхотни проблеми и винаги ме оставя на път ... никога не се е случвало. Единствените проблеми с 2,0 жтс до момента имам с ... окачването, ма то според пукалите в тоя форум е различно от на жтд

    За газ забрави, за акъл от статични наблюдатели също.
    Парите са си твои - сменяй свещи и дебитомери през два месеца като искаш.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    Така като гледам няма пълен феислифт с 2.0ТС затова ще си търся с 1.8 ТС. А според нуждите може и да е Спорт Вагон.Нещо по конкретно което да гледам при огледа?До колкото прочетох тампоните на окачването, семеринга на колянов вал и такива неща който се сменят и по други автомобили.Конкректно за 1.8 ТС колко излиза обслужването му и поддръжката му.Ще се слага газов инжекцион задължително.
    Поздрави!
    Здравей, колега!
    За да сложиш газ и искаш всичко да ти е ОК трябва, дебитомер, свещи 8бр. кабели, бобини, ламбда сонда, да са ти наред! Плюс газова + първоначално обслужване, ТС-а иска хубаво масълце а и JTS-a също! За цените сам си направи справка.....
    Щом 156-цата ти е легна така на сърце, прочети по обстойно раздела, за да не се разочароваш после!

    Ся не знам що толкоз държиш на бензин (газ), но определено ЖТД-то е по-добрия избор!

    Не ме питай защо, като покараш няколко коли сам ще прецениш дали съм прав!

    Напиши от кой град си! Иди на някоя от срещите и поразпитай и разгледай на живо повечко коли.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12

    Default

    Колега, Vlavov, далеч съм от мисълта, че няма читави JTS-и и се радвам, че си случил на такъв. И да, признах, че нямам преки наблюдения, но все пак много добре знаеш, че по темата за объркания JTS са се изказали доста форумни капацитети....да не кажа всички, които имат сервизи,а и мисля, че и производителите...А и като не става на газ, колегата най вероятно ще се ориентира към друг бензинов двигател.

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Гроздето е кисело....
    Е с това ми оправи настроението
    Единственото грозде, с което мога да сравня JTS-a е тва в краката ми дето ще става на вино. JTS, ТS....няма как да ги сравняваме с киселото грозде...
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    Така като гледам няма пълен феислифт с 2.0ТС затова ще си търся с 1.8 ТС. А според нуждите може и да е Спорт Вагон.Нещо по конкретно което да гледам при огледа?До колкото прочетох тампоните на окачването, семеринга на колянов вал и такива неща който се сменят и по други автомобили.Конкректно за 1.8 ТС колко излиза обслужването му и поддръжката му.Ще се слага газов инжекцион задължително.
    Поздрави!
    Какво да гледам....дали двигателя работи като дизел-вариатор за смяна, дали клати обороти - има много изписано и пак не е ясно....Харесваш си колата, водиш я в читав сервиз с читав диагностик, ако напишеш и от кой град си може по-лесно да ти се окаже съдействие.Обслужването е относително в зависимост колко е изтормозена колата,ма поне 1000лв си приготви.Може и само с ролки и ремъци да се отървеш и да ти артисат,може и да не ти стигнат.Подръжката също зависи колко я караш и как я караш.Ако толкова ти е влязла под кожата тази марка отиваш и я купуваш.Колата от подписа я карам вече 3,5 години ежедневно и съм сменил дебитомер, ламбда, свещи, ремъци и ролки и два носача и една биалетка отзад.Маслото, филтрите и гумите не ги слагам, както и двете брони които ми счупиха.Понастъпвам я но все пак карам семейна кола, а не супер хипер килър на БМВ-та и секви други машини.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    A 1.8 i 16V T.Spark (140 Hp) как е с газта, ще си взема бензин то е ясно, въпроса е да се погажда с газта.
    Поздрави!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  15. #15

    Default

    Най-важният критерий според мен при избор на кола са парите за гориво, данъци и такси. Само за справка за 156 2.0 JTS:
    1. Пътен данък - около 280 лв., защото колата е в диапазона 7-14 години (2003-2005 както си писал), катализатор вероятно няма да има, познай защо
    2. Гражданска отговорност около 230 лв.
    3. Разход градско - 12.2 л/100 км по каталог. Но като прибавиш и амортизацията го сложи около 14 л/100 км. Но ако имаш тежък крак може разхода да се качи до 15-16 л/100 км., че и нагоре!
    4. JTS не е с жило на дроселовата клапа, свързано с педала на газта, а със соленоид или стъпков мотор, който я отваря и затваря. Педалът на газта е потенциометър, грубо казано който по електрически път управлява дросела. Доколкото съм чувал това било майка плаче, ако се счупи.
    Карам 2.0 Twin Spark и честно да ти кажа голяма е ламя, а аз си я настъпвам. На месец за бензин отиват около 250-300 лв. и то, като се има предвид че не я карам толкова, колкото френдовете с кюмбетата .
    С маслото компромис не се прави и затова се налива качествено такова. Тук говоря за сумата от 120 лв. за масло+филтър+смяна. Носачите са слабото място на тези коли - качествен горен носач е около 200 лв./бройката, а долния е около 270-280 лв./бройката.
    Има още какво да се каже, но спирам дотук.
    Доколкото за монтаж на АГУ, това има смисъл, ако планираш да я караш много и то на дълги разстояния. Ако ще я караш основно от вкъщи до бачкането и обратно няма смисъл. И то, защото докато загрее и превключи на газ ще си пърпориш на бензин.
    Last edited by dansguardian; 16-06-2013 at 22:05.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •