Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Съвет за покупка на бензинова 156

  1. #16
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Що ги плюете толкоз тези ЖТС-и?
    Аз пък съм доволен. Ясно ми е че колата е в горния среден клас и без пари за поддръжка не става. Ако искате евтинджос кола, вземате малолитражка и толкоз.
    Аз днес ходих на автосалона в София, минах около 500 км. общо и средния ми разход е 8 на 100. На магистралата с автопилот на 110, с настъпване за изпреварване ако застигам някой и отзад идва някой. От 160 не съм вдигал повече.
    При тоя мотор забравяш за газова уредба.
    Обслужих колата като я купих, октомври 2011, след което се сещам за:
    Сменил съм свещи от ибея - НЖК - 4 бр. за около 88лв. с транспорта. - след тази смяна престана да придърпва, когато на автопилот ускорява, за да достигне зададената скорост и активираше чека.
    Ламбда преди катализатора - около 143 лв.
    една бобина от колега от форума - 70 лв.
    2 ламбди след катализатора, дето не бяха за смяна, едната я отвих с пръсти
    Мека връзка
    термостат
    Филтър купе
    Долен ляв носач, заради разбит шарнир
    на долен десен носач шарнира беше добре и смени в него само двете втулки.
    Аааа, и помпа на съединителя в скоростната кутия
    и задна дясна биелета като втория път взех ТРВ и се родих.
    Като се сетя, сипвам добавка на Вюрт в резервоара да почиства уж дюзите.
    Истината е , че в чужбина са ги карали, карали тези коли , а ние като ги купим, почваме едно по едно да оправяме, докато ги вкараме в пътя. И всичко е на късмет.
    Зависи предишния сайбия колко е бил табиетлия и дали е обичал колата си, или само я е експлоатирал. Километражите се въртят от автоджамбазите на поразия, после се чудим що се обажда нещо, на което не би трябвало да му е дошло времето.
    С колата - на късмет!
    И успех!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Е моята я продавам - за 2 и 5/600 ще я харижа щото заминавам и трябват денги
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  3. #18
    Младши алфист gecatax's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Колеги колата ще я карам над 5 години и ще се минават по 500-600км. седмично затова искам комбинация бензин и газ.Простата сметка показва че 600км. се минават с 35л. дизел за 91лв. а с газ за тези километри 51л. газ за 60лв. от там седмично спестявам само по 30лв. което за месеца е 120лв. в най лошия случеи ако дизела харчи по 5л./100 така дори и с смяна на свещи кабели и т.н. пак ще съм на далавера.Даже си мисля и за SW защото все пак е семейна кола и имаме много багаж все пак жена 2 деца.
    Поздрави!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    Колеги колата ще я карам над 5 години и ще се минават по 500-600км. седмично затова искам комбинация бензин и газ.Простата сметка показва че 600км. се минават с 35л. дизел за 91лв. а с газ за тези километри 51л. газ за 60лв. от там седмично спестявам само по 30лв. което за месеца е 120лв. в най лошия случеи ако дизела харчи по 5л./100 така дори и с смяна на свещи кабели и т.н. пак ще съм на далавера.Даже си мисля и за SW защото все пак е семейна кола и имаме много багаж все пак жена 2 деца.
    Поздрави!
    Взимай я и селеспиид, да е пълен кефа
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by gecatax View Post
    Колеги колата ще я карам над 5 години и ще се минават по 500-600км. седмично затова искам комбинация бензин и газ.Простата сметка показва че 600км. се минават с 35л. дизел за 91лв. а с газ за тези километри 51л. газ за 60лв. от там седмично спестявам само по 30лв. което за месеца е 120лв. в най лошия случеи ако дизела харчи по 5л./100 така дори и с смяна на свещи кабели и т.н. пак ще съм на далавера.Даже си мисля и за SW защото все пак е семейна кола и имаме много багаж все пак жена 2 деца.
    Поздрави!
    8.5/100-газ на 140к.с и 1300-1400+кг.(шот сте с багаж и пълна кола) с всичките и там екстри и ако ти е по-тежко крачето, хмммммм да не ти излязат грешни сметките!!!

    Само то любопитство, ква кола караш в момента?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21
    Запален алфист gboiaj's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Най-важният критерий според мен при избор на кола са парите за гориво, данъци и такси. Само за справка за 156 2.0 JTS:
    1. Пътен данък - около 280 лв., защото колата е в диапазона 7-14 години (2003-2005 както си писал), катализатор вероятно няма да има, познай защо
    2. Гражданска отговорност около 230 лв.
    3. Разход градско - 12.2 л/100 км по каталог. Но като прибавиш и амортизацията го сложи около 14 л/100 км. Но ако имаш тежък крак може разхода да се качи до 15-16 л/100 км., че и нагоре!
    4. JTS не е с жило на дроселовата клапа, свързано с педала на газта, а със соленоид или стъпков мотор, който я отваря и затваря. Педалът на газта е потенциометър, грубо казано който по електрически път управлява дросела. Доколкото съм чувал това било майка плаче, ако се счупи.
    Карам 2.0 Twin Spark и честно да ти кажа голяма е ламя, а аз си я настъпвам. На месец за бензин отиват около 250-300 лв. и то, като се има предвид че не я карам толкова, колкото френдовете с кюмбетата .
    С маслото компромис не се прави и затова се налива качествено такова. Тук говоря за сумата от 120 лв. за масло+филтър+смяна. Носачите са слабото място на тези коли - качествен горен носач е около 200 лв./бройката, а долния е около 270-280 лв./бройката.
    Има още какво да се каже, но спирам дотук.
    Доколкото за монтаж на АГУ, това има смисъл, ако планираш да я караш много и то на дълги разстояния. Ако ще я караш основно от вкъщи до бачкането и обратно няма смисъл. И то, защото докато загрее и превключи на газ ще си пърпориш на бензин.


    Има ли разлика между носачите за JTS и тези за TS? - не знаех...
    Иначе към колегата който си търси кола - JTS си е приключение, аз я карам от три месеца и вече ми смениха разпределителен вал, вероятно защото предния собственик я е карал с 10/40 - намерих го в ибей -250 лв, нов е 1000 единия. Сега е за съединител -към 800 лв с лагер-помпа. Гори ми 12 градско и надолу и до 7.6 извънградско. Гори масло по около 500-600 г на 1000 км -от скъпото 10/60. Не мисля , че не върви и тръгва от 2000 за разлика от TS - не съм рацер (от време на време наказвам 20 годишни момченца на картинг , но това не се брои)- не знам. Взех я зящото е Ti и всеки ден като седна в нея се радвам истински.
    В заключение - ако можеш избягвай този двигател - по-скъпа поддръжка, скъпо масло и го гори, яде валове.
    Ако е Ti .... ти си решаваш и задължително във фирмен сервиз преди покупката
    Alfa Romeo 155 1.7 TS-ex
    Alfa Romeo 155 1.9 TD-ex
    Alfa Romeo 155 1.8 MY 95 Sport-ex
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Ti

  7. #22

    Default

    Продължавате да пишете на колегата за JTS, макар че стана ясно, че JTS колегата няма да си вземе понеже иска газ.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #23
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Не знам до колко пари е готов да отдели за такава 156,но ако иска газ и Фън му требе 2.5,само дерто мноого рядко изпадат 2.5 пълен фейслифт. А ако наистина иска икономийка на газ да си търси 1.8 и тва е варианта
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Не знам до колко пари е готов да отдели за такава 156,но ако иска газ и Фън му требе 2.5,само дерто мноого рядко изпадат 2.5 пълен фейслифт. А ако наистина иска икономийка на газ да си търси 1.8 и тва е варианта
    Голем фън ще е с Арезето на газ. Много ще се забавлява собственика, как това чудо на техниката гори 20+ газ градско, а някои с чипосан дизел го надбягал дори
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хехех това е факт,просто човека иска бензинова кола,така че печките неги броим,а пълен феис на 156 мисля никой не го съветва да вземе JTS
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Не знам до колко пари е готов да отдели за такава 156,но ако иска газ и Фън му требе 2.5,само дерто мноого рядко изпадат 2.5 пълен фейслифт. А ако наистина иска икономийка на газ да си търси 1.8 и тва е варианта
    За какво му е това 2.5 , само харчи бензин и не върви.
    Да купува направо 3.2 , даже в момента се продава едно "комби" такова.

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Голем фън ще е с Арезето на газ. Много ще се забавлява собственика, как това чудо на техниката гори 20+ газ градско, а някои с чипосан дизел го надбягал дори
    Човека е написал 500+ км на седмица , това ми звучи като извънградско където разликата в разхода на 2.0 и 2.5 не е голяма.
    Друг е въпроса за обслужването.
    ...

  12. #27
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Аз пък се чудя как може на моято 2.5 да се сменя само ремък който е 50 лева и веднъж в живота на колата евентуално се сменя и ролката на ангренажа,а на 2.5 24в си Еб... майката и цифра,то ролки ремък ням си ко едни стотин лева....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #28

    Default

    колега 1.8 тс е твоя избор с добър инжекцион , разход в града гас 14 лв , извън 9 лв

  14. #29
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Щом си решил да взимаш алфа 2003 бензин и да слагаш газ се откажи.Въобще за газ се откажи според мен. Едно ЖТД ще ти свърши повече работа а разхода ще ти е тука- тука с газта с тая разлика, че колко и да ти тежи крака няма да ти изгори 8 извън града.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Щом си решил да взимаш алфа 2003 бензин и да слагаш газ се откажи.Въобще за газ се откажи според мен. Едно ЖТД ще ти свърши повече работа а разхода ще ти е тука- тука с газта с тая разлика, че колко и да ти тежи крака няма да ти изгори 8 извън града.
    Според мен, aко искa мощ и икономичност, дa се спре нa 1.8ТС или 2.0ТС и кaто сложи еднa гaзовa и ще се кефи! Когaто aз си купувaх, ме посъветвaхa дa вземa 2.0 понеже рaзликaтa в горенето е минимaлнa, a вървежa е по-добър и кaто по-твърд двигaтел го водят. Но все пaк, всеки си преценя кво дa си купувa. Ако си твърдо решен зa JTS вземи си и aко си доволен си го кaрaи, aко ли не продaвaш и новa!



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •