Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 112

Thread: България и Турция-къде сме ние....!?

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Турция има силно протекционалистична политика, спрямо своята икономика.
    Яки мита за внос, както и пълна забрана за стоки, които ги произвеждат.
    На практика нямат безработица.
    Статуса на образования човек е много висок.
    Това, което виждате като мизерия, е на хора, които сами са си избрали тоя начин на живот. По принцип много си приличаме.
    Няколко пъти съм ходил до езерото Ван и трябва да ви кажа, че след Анкара е нещо, което не мога да ви го опиша. Смес от хилядолетно изоставане, първичен ислям и племенни войни. Водят си ги от хилядолетия.
    Там е война! Редовно умират млади момчета войничета.
    Турция е огромна и предлага големи възможности за всеки.
    Не можете обаче с нашенския аршин, да мерите техните си работи.
    Хората в Истанбул и Анкара, както и в другите градове се борат за европейска свобода, защото са с европейска нагласа.
    Останалата част обаче са си див, азиатски контингент. Имат и около 18 милиона кюрди, които са съвсем дива и жестока пасмина.
    С тях не става с европейски свободи, а с азиатска жестокост. Те ти плюят на ценностната система и си карат както в родово-общинния строй!
    Ето за това никой не разбира Турция и нашите възгледи не са приложими за да разберем какво става там!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Имало е бе Кайо! Гражданите са има ли право на глас, тези които плащат данъци те са гласували. А сега демокрацията е представителна- гласа на бай мангал е равен на твоя, изчаткалия старец на осемдесет и кусур има право на глас, но младежа на 16 години, даже и да представя България в науката или спорта- няма! Демокрацията, така както са я създали дрвените маляки си е много читава!
    Немало е нингаш....
    Га гръците са имали демокрация и роби са имали....де я демокрацията?
    ...а грък данаци лесно не плаща.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #18
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Преди да говориш вземи да почетеш, ама не списания, а книги! Не ми обяснявай, че Турция е с голям ръст, не съм толкова тъп, че да не знам. Кажи ми къде се формира този ръст, в кои региони на страната?
    Ти, ако се информираш за настоящето от любовни турски романи и други книги, то проблемът си е твой.
    Има изключително сериози вестници и списания, но трябва да знаеш чужди езици.
    Какво значение има къде се формира големият БВП.
    Аз не казвам, че турците живеят добре, а че държавата има голям ръст.
    Last edited by Susscrofa; 17-06-2013 at 08:43.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  4. #19
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Защо намеси Бисеров. Боли ме за него.
    Тия се самоубиха.
    Мнозинството управлява. Гласът може и на всички да се чува, все тая.
    Герб ли са алтернативата?

    ---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:15 ----------



    Говоря за теорията на демокрацията.
    Турция наистина е с голям ръст.
    Когато сгафиш нещо, заприличваш на Долен Сидеров. Не било, че няма да подкрепи никое правителство, което не направи 1000 лв. минималната заплата. Просто щял да настоява за увеличаване на доходите. Ми аз не знам някой да не настоява за това, бре. Ма има има известна разлика между едното и другото.
    Та и ти така, уж 15% растеж, пък после стана просто голям ръст. Говориш нещо за демокрацията, пък после се отнасяло само за теорията на демокрацията. То, аз от привърженик на БСП, който се хваща на опашати лъжи, че Белене и Цанков Камък са в интерес на страната, друго и не очаквам.
    Last edited by nikolaaaay; 17-06-2013 at 16:59.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Не знам как го реши това, че се грижи добре за хората си?
    По начина по който държавата им се грижи за здравето на хората си.......бил съм неволен наблюдател на това за няколко дена в една болница в един не особенно голям град, болница като всяка една у нас, с единствената разлика че пациентите който преминаваха през нея бяха обслужвани и направлявани изключително бързо, отделяше им се нужното внимание, и на тях определено не се гледаше като на ходещи портфейли, който само трябва да се изтръскат.......
    А безспорен атестат за това каква е държавата е нейното медицинско отношение към народа й......
    Със сигурност за мен това не е перфектната страна, със сигурност не живея там и не знам всичките и особенности, но можеш да си сигурен че ако на 100 души дето са паднали от Марс предложат да си изберат в БГ или в Турция биха предпочели да се родят, ще е чудно ако поне десетима изберат нашата страна......и то не щото са паднали от там.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Когато сгафиш нещо, заприличваш на Долен Сидеров. Не било, че няма да подкрепи никое правителство, което не направи 1000 лв. минималната заплата. Просто щял да настоява за увеличаване на доходите. Ми аз не знам някой да не настоява за това, бре. Ма има има известна разлика между едното и другото.
    Та и ти така, уж 15% растеж, пък после стана просто голям ръст. Говориш нещо за демокрацията, пък после се отнасяло само за теорията на демокрацията. То, аз от привърженик на БСП, който се хваща на опашати лъжи, че Белене и Цанков Камък са в интерес на страната, друго и не очаквам.
    Виж сега, аз съм безпартиен, а ти смърдиш на партии от статуквото от 100 метра.
    Личи ти за какво се бориш.
    Ама няма да стане.
    15 % ръст има. /питай ме за какъв период поне бе, умник./
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #22
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Виж сега, аз съм безпартиен, а ти смърдиш на партии от статуквото от 100 метра.
    Личи ти за какво се бориш.
    Ама няма да стане.
    15 % ръст има. /питай ме за какъв период поне бе, умник./

    Верно ли си безпартиен, милинкият той, а щампованата петолъчка на челцето ти....тролче повърхностно
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #23
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Верно ли си безпартиен, милинкият той, а щампованата петолъчка на челцето ти....тролче повърхностно
    Петолъчка има на американските танкове. Кичели са и евреите през втората световна война с нея.
    Аз съм безпартиен, но всеки тесногръд ботор и тъпанар реагира първосигнално на хората с различно мнение.
    Та коментарът ти не ме изненадва, в този ред на мисли.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  9. #24
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Петолъчка има на американските танкове. Кичели са и евреите през втората световна война с нея.
    Аз съм безпартиен, но всеки тесногръд ботор и тъпанар реагира първосигнално на хората с различно мнение.
    Та коментарът ти не ме изненадва, в този ред на мисли.
    И на Хайникен троле, но твоята не е такава. Жалко, че не си човек с различно мнение за да ме обвиниш в тесногръдие. Трол!
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #25
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    И на Хайникен троле, но твоята не е такава. Жалко, че не си човек с различно мнение за да ме обвиниш в тесногръдие. Трол!
    Поредният "никой", решил да ми дава оценка във форума.
    Аз съм си аз и твоята оценка ми е през.........махалото.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #26
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Поредният "никой", решил да ми дава оценка във форума.
    Аз съм си аз и твоята оценка ми е през.........махалото.

    Хахахахаххахаааа, ами защо ми отговаряш бе трол. Защото ти е през "махалото" или защото всъщност нямаш такова?! хахахахаххаа
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #27
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Хахахахаххахаааа, ами защо ми отговаряш бе трол. Защото ти е през "махалото" или защото всъщност нямаш такова?! хахахахаххаа
    Защото аз винаги отговарям, дори и на най-простоватите участници. Такава ми е "политиката".
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #28
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Защото аз винаги отговарям, дори и на най-простоватите участници. Такава ми е "политиката".

    Лъжльооо..... Айде лека, отегчаваш ме!
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #29
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Лъжльооо..... Айде лека, отегчаваш ме!
    Ето, за този момент отговарям винаги.
    Целта е да остана сам и последен.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  15. #30
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    По начина по който държавата им се грижи за здравето на хората си.......бил съм неволен наблюдател на това за няколко дена в една болница в един не особенно голям град, болница като всяка една у нас, с единствената разлика че пациентите който преминаваха през нея бяха обслужвани и направлявани изключително бързо, отделяше им се нужното внимание, и на тях определено не се гледаше като на ходещи портфейли, който само трябва да се изтръскат.......
    А безспорен атестат за това каква е държавата е нейното медицинско отношение към народа й......
    Със сигурност за мен това не е перфектната страна, със сигурност не живея там и не знам всичките и особенности, но можеш да си сигурен че ако на 100 души дето са паднали от Марс предложат да си изберат в БГ или в Турция биха предпочели да се родят, ще е чудно ако поне десетима изберат нашата страна......и то не щото са паднали от там.....
    Да, за здравеопазването и аз съм чувал много хубави неща. За съжаление не може да се каже същото за нашето...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •