Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: съвет за алфа 147

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default съвет за алфа 147

    Здравеите колеги!регистриран съм във форума отдавна но главно четях...до сега.Карам италянска кола от близо 7 години,но за добро или лошо не е алфа.
    Направо на въпроса алфата,която търся бих желал да 1.6 варианта без вариатор 4/5врати,като допълнение черна с червена кожа или червена с черна кожа,може би съм готов на някакъв компромис с цвена,но държа на кожения салон.
    До тук добре но малкия избор от подобни коли ме доведе до вашия форум и въпроса ми е колко ядове бих имал с различен от 105 коньовия агрегат,и евентуално дизеловия?Също така другият ми въпрос е дали има база за сравнение между АР 147 и сеат ибиза '03+,евентуално в чия полза биха наклонили везните,при положение че сеат освен дизелови други не гледам,като че ли от италянския дизел ме е страх повече,докато немския помпа-дюза ми се струва по опростен и надежден(цялата гама 1.9).
    Благодаря ви предварително за отговорите.

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Точно обратното е, ЖТД е почти безпроблемен мотор, докато ТДИ са си доста по-чупливи!

    Те Вагините 10г. се биха в гърдите и разправяха, че ТДИ е мноооо добро и накрая клекнаха и започнаха да правят Комънрейл!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Точно обратното е, ЖТД е почти безпроблемен мотор, докато ТДИ са си доста по-чупливи!

    Те Вагините 10г. се биха в гърдите и разправяха, че ТДИ е мноооо добро и накрая клекнаха и започнаха да правят Комънрейл!
    Колега,имал ли си "Вагина", за да коментираш,че са чупливи? Аз карах Ибиза 110к.сс и за две години нямаше абсолютно никакви проблеми,а я карах с каква ли не нафта.

    Да минем на въпроса на колегата. 105к.с. бензинов двигател е доста по-здрав и надежден от 120к.с.
    Зависи от двигателя,по мой наблюдения не са от най-здравите дизели,зависи от това на какво случиш,колега. Често си говоря с един майстор,който ремонтира само дизели, човека си взима почти всеки месец по един двигател и си го продава на клиентите.Алфите са адски красиви и агресивни,особено 147, Ибизата не може да и стъпне и на малкия пръст по визия. Мисля,че също Алфата е с по-добро обезшумена. В моята Ибиза се чуваше всичко отвън,а и пластмасите скърцаха и тракаха доста,от евтин материал се правят,спрямо VW и Audi.

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by angelivanov View Post
    Колега,имал ли си "Вагина", за да коментираш,че са чупливи? Аз карах Ибиза 110к.сс и за две години нямаше абсолютно никакви проблеми,а я карах с каква ли не нафта.

    Да минем на въпроса на колегата. 105к.с. бензинов двигател е доста по-здрав и надежден от 120к.с.
    Зависи от двигателя,по мой наблюдения не са от най-здравите дизели,зависи от това на какво случиш,колега. Често си говоря с един майстор,който ремонтира само дизели, човека си взима почти всеки месец по един двигател и си го продава на клиентите.Алфите са адски красиви и агресивни,особено 147, Ибизата не може да и стъпне и на малкия пръст по визия. Мисля,че също Алфата е с по-добро обезшумена. В моята Ибиза се чуваше всичко отвън,а и пластмасите скърцаха и тракаха доста,от евтин материал се правят,спрямо VW и Audi.
    НЕ и няма да имам!!!

    Обаче когато катастрофирах с първа Алфа и е предложих в една морга и оня ми вика аааааа НЕЕЕЕЕЕ не я искам имам 10-мотора JTD и нищо не съм продал от тях, вика те тия не се развалят!!!

    Целия мотор без помпата и дюзите го бях обявил за продан за 350лв. и за месец и половина никой не го пожела!!! Накрая отиде за скрап!

    Така че тия митове и легенди си ги разправяй някъде другаде.......

    За справка само виж за колко се продава една турбина 2-ра ръка за Алфа и колко е за ГолУфу! Пък реално турбините са едни и същи......

    А пък хич не е кат да се чупят Голфувите особено след ремап......

    Миналата година идва един познат с Ауди А-3 и вика счупих турбината, смених е със здрава и 1-2-пъти ми светна лампата и колата заби и тая турбина започна да вие като оная старата преди да се счупи!!!
    Та човека си плато да ми сложат оригинален софтуер!!!

    Старата ми кола беше с измикярски ремап мноооо надута от ниските (така си е купих), мииии ко да ти кажа 3г. е карах аз!
    Новата е карах година и половина на 1.6-бара и турбината е ОК....

    Змея счупи вече няколко по-големи турбини на 2.0-бара и мотора му не е отварян!

    Верно ли твоя познат "монтьор" продава по еин двигател на ЖТД?!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by _br4vo_ View Post
    Здравеите колеги!регистриран съм във форума отдавна но главно четях...до сега.Карам италянска кола от близо 7 години,но за добро или лошо не е алфа.
    Направо на въпроса алфата,която търся бих желал да 1.6 варианта без вариатор 4/5врати,като допълнение черна с червена кожа или червена с черна кожа,може би съм готов на някакъв компромис с цвена,но държа на кожения салон.
    До тук добре но малкия избор от подобни коли ме доведе до вашия форум и въпроса ми е колко ядове бих имал с различен от 105 коньовия агрегат,и евентуално дизеловия?Също така другият ми въпрос е дали има база за сравнение между АР 147 и сеат ибиза '03+,евентуално в чия полза биха наклонили везните,при положение че сеат освен дизелови други не гледам,като че ли от италянския дизел ме е страх повече,докато немския помпа-дюза ми се струва по опростен и надежден(цялата гама 1.9).
    Благодаря ви предварително за отговорите.
    Здравеи,Търси алфа 147 1.9 115 8 клапановия страшни са,а за сеатите тромави са и ги издухвам из пътя, моета алфа е 147 1.9 115 коня
    Last edited by etrovskii; 18-06-2013 at 18:48.
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by angelivanov View Post
    Колега,имал ли си "Вагина", за да коментираш,че са чупливи? Аз карах Ибиза 110к.сс и за две години нямаше абсолютно никакви проблеми,а я карах с каква ли не нафта.
    Повярвай на колегата Haljscho,ремонтирал е вагини но никога няма да кара такова изчадие.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    благодаря ви!още не съм много сигорен за дизела,не за друго просто свикнах да карам на бензин/газ и ме устроива повече от финнансова гледна точка,и не съм от хората които могат постояно да си намират евтина нафта,за пример имаме и дизелова кола в семеиството пак талянска и можеби повече от година се зарежда само от колонка на цени от 2.60 и нагоре.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2013
    Location
    Несебър
    Posts
    22

    Default

    Колега хвърляй се направо на 2.0 бензин.Тези 150 коня ще те направят да се чустваш,като пилот на самолет.Ако попаднеш и на селеспийд стигане няма да имаш.Тези кукли са почти винаги с кожен салон.Повярвай ми ,че първите дни ще спиш в нея от кеф.
    Ето ти снимки на моята,може някой ден да ми видиш задния номер по магистралата

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2013
    Location
    Несебър
    Posts
    22

    Default snimki

    Ето ти снимки на моят алфонсо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20130429_201925.jpg   20130429_201939.jpg   20130429_201826.jpg   20130429_202000.jpg  

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Салеспиида никога не ми е бил вариант,аз обичам да си ги редя.Веднъж в седмицата карам планинско пловдив-мадан,ти искаш да ми вземеш едничкото удоволствие мерси съм-ръчка повер.Умишлено не бързам с колата,наистина искам да се радвам на нова алфа а не да я гледам с умраза дано до 1-2 седмици изпадне нещо където си заслужава.

  11. #11
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Ха Селеспиида си ги редиш ръчно
    Кеф ти от волана.. кеф ти от лоста. Мързеливия "сити" режим ти решаваш дали да го ползваш.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    ъпсурт,не искам роботи в колата

  13. #13
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by zlatnia View Post
    Ето ти снимки на моят алфонсо
    Това е 147- красота, злоба и мощ.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2013
    Location
    Несебър
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by _br4vo_ View Post
    Салеспиида никога не ми е бил вариант,аз обичам да си ги редя.Веднъж в седмицата карам планинско пловдив-мадан,ти искаш да ми вземеш едничкото удоволствие мерси съм-ръчка повер.Умишлено не бързам с колата,наистина искам да се радвам на нова алфа а не да я гледам с умраза дано до 1-2 седмици изпадне нещо където си заслужава.
    Колега(бъдещ) моята е гледам с любов.Надявам се и тези,които имат селеспийд също.Повярвай ми,че ръчката няма как да стане автомат.Тук много стари алфисти ще ти пилят на главата,че автомата виш не става.Но това им мнемие е сформирано от факта,че просто нямат такава автоматика.Все пак парите са си твои и изборът също.Просто,когато се сдобиеш с алфичка гледай да си е читава,за да си нямаш впоследствие ядове.Не е ефтина за подръжка,но и другите марки не отстъпват по цена на резервни части.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    оглеждам за ръчка дизел с кожа,уви избора е малак има точно 2 който да си заслужават огледа от понеделник живот и здраве почваме.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •