Колеги реших да пусна тази тема за да опитам да си намеря турбина за колата с ваша помощ.
Прегледах раздела купува/продава но не открих като за мен. Свързах се сколега който каза че има но от 140 коньовия. Та искам да попитам съвместими ли са или не. Неговата е 2001г а моята 2003г.
Ако не са съвместими каква турбина да си търся защото колата е спряна.
А как се случи - просто си карах с около 120 и колата си вървеше нормално. В един момент усетих леко придърпване и след миг погледнах в огледалото и видях бял пушек доста сериозен, отнех газта и пушека изчезна но след около 5-6 секунди светна червения чек във вид на двигател. Отбих и спрях изгасих и изчаках малко. След това запалих колата си работеше нормално, но чека светеше. Потеглих и нямаше пушек засилих до към 80 и отзад почна пак яки кълба бял дим. Настъпих я и колата си ускори нормално до 110 а дима изчезна. Така продължих докато се прибрах в къщи, на места с много пушек на други без пушек. След като се прибрах отидох на диагностика и ми казаха че чека е бил загуба на налягане в турбото, провериха маслото и то беше на ръба на щеката. Налях 2,5 литра масло и всичко си дойде на мястото но ми казаха да не я карам а леко само да я прибера у дома и да търся турбо. Затова пиша тук ако може да съдействате. Благодаря на всички предварително.

п.п. Не съм много добре с финансите в момента и затова се интересувам от граничното условие възможно най евтина но здрава.