Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Турбина за Алфа 166 2,4 JTD 150к.с. 2003г

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Преди малко монтирах турбината и колата е в движение. Притеснява ме че още пуши бял пушек а като я понастъпя става синкаво бял на моменти даже черен. Майстора каза че известно време ще пуши така от маслото по тръбите дето е останало.
    Та искам да попитам горе долу колко километра трябва да мина че да спре да пуши. И друго маслото трябва да го сменя ама веднага ли да стане(да кажем утре сутрин) или да изчакам малко да видя дали ще го гори пак. Ако го губи по пръчка значи ли че е пак от турбината.
    Нова турбина ли сложи,или рециклирахте старата?И при двата случая е много добре,почти задължително да си смениш маслото.Тва е горе долу да направиш ремонт на мотора,и да сложиш старо масло на ново.
    Смени маслото,и карай смело...

  2. #17
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Колега не се разбира дали си сложил нова турбина и маслото се сменява задължително!!!!още с монтажа на турбината най добре е селения wr 5x40 колкото за пушека има 2 варианта единия смяна на всички гърнета включително и катализатора или пълниш резервоара и някоя вечер решаваш до Варна или до София да направиш един курс като после пак ще има мирис но по малко .

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Маслото задължително с ново веднага, аз така знам. Ма не схм сигурен дали трябва да пуши колата още...нека запознати да се изкажат.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Благодаря за мненията. Днес я повъртях малко по извънградско общо към 30км и вече спря да пуши. Остана само един мирис на изгоряло олио ама е слаб. Минах и смених маслото и филтъра. Сега проверих за нивото му всичко си е наред не е мръднало.

    Да отговоря на въпросите. Моята турбина беше тоталка (както каза майстора не става за рециклиране). Купих от колега от форума друга. Но майстора изказа съмнение че има доста голям луфт и първо да я прегледам. Прати ме при човек който се занимава само с турбини да я погледне ( намира се в Долна Митрополия и се казва Илия Царски). Той още като я пипна и каза че е за ремонт, каза че мога и така да я сложа ако искам, но след кратък период ще правя упражнението отново. Затова реших да му я дам да я рециклира. Вчера сутринта я взех и в началото помислих че е друга турбина - толкова лъскава и свежа. Каза че са я минали на някакво струене и са я почистили преди ремонта. Даде ми 6 месеца гаранция. Това е в общи линии. В разговор с него ми каза че най често се разваляли турбините на нов внос коли от Италия, след това били Рено. Причината била че италианците не сменяли масла а тази турбина била капризна към мазането и това е причината да се скапва. Иначе нашите турбини били уникални като изработка и много добри, но си искали добро смазване и щяли да бъдат практически вечни ако се поддържат.
    Ами за сега това още веднъж благодаря за отзивите.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Няма да се притесняваш от миризмата, ще изчезне, като обгори хубаво навсякъде, където е нахвърляло масло. И аз карах няколко часа като дизелов локомотив на форсаж и на бензиностанцията ме гледаха шашнато, но като се качих няколко пъти до Брестовец на трета, с газ до ламарината и пушеците изчезнаха, а сега и врътнах едни бързи 1000 и няма и помен и от миризмата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Благодаря за мненията. Днес я повъртях малко по извънградско общо към 30км и вече спря да пуши. Остана само един мирис на изгоряло олио ама е слаб. Минах и смених маслото и филтъра. Сега проверих за нивото му всичко си е наред не е мръднало.

    Да отговоря на въпросите. Моята турбина беше тоталка (както каза майстора не става за рециклиране). Купих от колега от форума друга. Но майстора изказа съмнение че има доста голям луфт и първо да я прегледам. Прати ме при човек който се занимава само с турбини да я погледне ( намира се в Долна Митрополия и се казва Илия Царски). Той още като я пипна и каза че е за ремонт, каза че мога и така да я сложа ако искам, но след кратък период ще правя упражнението отново. Затова реших да му я дам да я рециклира. Вчера сутринта я взех и в началото помислих че е друга турбина - толкова лъскава и свежа. Каза че са я минали на някакво струене и са я почистили преди ремонта. Даде ми 6 месеца гаранция. Това е в общи линии. В разговор с него ми каза че най често се разваляли турбините на нов внос коли от Италия, след това били Рено. Причината била че италианците не сменяли масла а тази турбина била капризна към мазането и това е причината да се скапва. Иначе нашите турбини били уникални като изработка и много добри, но си искали добро смазване и щяли да бъдат практически вечни ако се поддържат.
    Ами за сега това още веднъж благодаря за отзивите.
    Супер...А колко пара те ужилиха за рециклирането?

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    покупката на турбината беше 260лв. Рециклирането струва 460лв.
    Труда по сваляне и поставяне на турбината ми струва само гориво на другата кола за да стигнем до гаража в който я оправяхме.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •