Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 134 of 134

Thread: Мистерията на алтернатора

  1. #121

    Default

    Малко е,ти не зареждаш,а черпиш,аз минах по тия път,при мен беше пробил диод в плочката.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  2. #122
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    По-добре мери с мултицет на акумулатора или си купи волтметър за запалката. По 12лв. са. Много пъти съм сравнявал показанията на диагностиката и тези на акумулатора измерени с мултицет. Винаги диагностиката показва по-малко отколкото е реално на акумулатора. Или диагностиката лъже или захранването на компютъра е по-ниско поради лоши връзки. При мен на моменти напрежението също пада на 12V при пуснати много консуматори на празен ход и висене по светофарите. От месец съм с "нов" алтернатор, който се държи по същия начина като стария и не мисля, че има някакъв проблем. Измери с мулицет какво напрежение идва на акумулатора. Ако пак е 12V на студена кола значи има проблем. Нормално е да е м/у 13,5-13,9V
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #123
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Ще го премеря, макар че ми е малко странно компютър оригинален марков да показва по-неточно от някакъв китайски мултиметър. Кабелите като цяло са в отлично състояние, не вярвам да има утечка или лоша връзка към ЕКУ-то. Но ще проверя тия дни и ще докладвам. Иначе, ако е диодна плочка или реле регулатор, трудно ли се сменят? Трябва ли да се откача алтернатора?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  4. #124
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не съм сменял диодна плочка на точно този модел алтернатор, но обикновено смяната и налага разглобяването му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #125

    Default

    Самата смяна на плочката не е страшна,виж при свалянето на алтернатора има лека драма.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #126
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Мери, колкото се може по близо до генератора! По бордовата мрежа може да имаш най-разнообразни резултати!
    Любо ти каза и за четките, разбирай, че може и пръстените да са изтъркани. Има ги като резервна част, но дори аз трудно ги сменявам, без да счупя един - два.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #127
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Според мен може да са или четки или колектор. Първата ми италиянка беше Темпра и там като замина диодната плочка, направо светна, че не зарежда. Сега на Алфата имаше проблем с лагерите и тъй като алтернаторът, който взех втора ръка се оказа неработещ, занесох моето на ремонт. Старият колектор, единият беше доста износен, но четките казаха, че били ОК и нямало нужда от смяна. Качих алтернора след ремонта и закова на 13.8-14.1 на празен ход и високи обороти при включени консуматори - всички. Преди ремонта не съм го мерил, но ми направи впечатление, че някак си всичко е с една идея по-ярко.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #128
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    С възрастта човек поумнява, малко преди окончателно да изкукурига. Всеки един модел и марка имат своите особености. Едни работят добре на 13.2-6 волта, а други изискват 14.6-8 волта. Различно се държат и под товар.
    Освен това и акумулаторът.... ако е изкукуригал ще лапа по-малко ток, съответно и напрежението в мрежата ще е по-малко. Защо-отговорете си сами.
    Гледайте как се чувства колата ви, а не как вие искате да бъде. И в живота е така. Не бъдете максималисти, защото ще се препънете!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #129
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Диодните плочки основно дефектират по 2 възможни начина - диоди прекъсват или пробиват. В зависимост от това и симптомите са различни. В първия случай пада КПД - то на алтернатора. Във втория - пробилият диод пуска отрицателна полувълна на изхода, което се оказва товар. Демек този вариант е по-неприятният.
    Last edited by ecotronic; 23-08-2018 at 12:16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #130
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Малко развитие по темата - напрежението пада само ако включа климатика, ако не е включен дори при загрял двигател държи 14.0 .. 14.1. С други консуматори пада до 13.9 .. 13.8.
    Има обгаряне около контактите на релето за климатика и самото то доста грее (сменил съм го с ново - същата работа). От друга страна предпазителят (30А) е здрав, а самият климатик работи без проблем. Чудя се колко би трябвало да е консумацията на климатика?
    ПП: Гледах с осцилоскоп (джобен китайски) и фазите изглежда да са налични и трите (има накъдряне като на картинките на ecotronic)
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  11. #131
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Малко развитие по темата - напрежението пада само ако включа климатика, ако не е включен дори при загрял двигател държи 14.0 .. 14.1. С други консуматори пада до 13.9 .. 13.8.
    Има обгаряне около контактите на релето за климатика и самото то доста грее (сменил съм го с ново - същата работа). От друга страна предпазителят (30А) е здрав, а самият климатик работи без проблем. Чудя се колко би трябвало да е консумацията на климатика?
    ПП: Гледах с осцилоскоп (джобен китайски) и фазите изглежда да са налични и трите (има накъдряне като на картинките на ecotronic)
    Основната консумация през въпросното реле е от вентилатора на купето. Премери стойността на напрежението на празен ход на мотора при минимални и при максимални зададени обороти на вентилатора.
    Не е зле да премериш и тока на консумация при двата режима. Не знам, колко точно е номиналната мощност на вентилатора, но не би трябвало да е по-голяма от 250 W. Т. е - ако измериш ток по-голям от 20 А, вероятно има нещо гнило с него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #132
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Само се чудя с какъв амперметър да направя измерването, че моите са до 20А макс. Най добре е май с ампер клещи за постоянен ток, ама нямам и не знам дали си струва да се купят за едната проба.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #133
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Започни меренето при минималните обороти и увеличавай оборотите, като следиш тока с уред до 20A. Ако видиш, че токът достига 20А а зададените обороти са далеч от максималните, работата е ясна.

    Иначе по-голям от 20A ток можеш да премериш с помощта на шунтово съпротивление с ориентировъчна стойност - 0,05 Ома, като мериш напрежението върху него.

    Точната стойност на съпротивлението ще определиш, като измериш с уреда ток < 20A през него и напрежението върху него.

    Естествено ще има някаква грешка от ppm/C, но това няма да е от съществено значение в случая.
    Last edited by ecotronic; 11-09-2018 at 13:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #134
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Малко развитие по темата - напрежението пада само ако включа климатика, ако не е включен дори при загрял двигател държи 14.0 .. 14.1. С други консуматори пада до 13.9 .. 13.8.
    Има обгаряне около контактите на релето за климатика и самото то доста грее (сменил съм го с ново - същата работа). От друга страна предпазителят (30А) е здрав, а самият климатик работи без проблем. Чудя се колко би трябвало да е консумацията на климатика?
    ПП: Гледах с осцилоскоп (джобен китайски) и фазите изглежда да са налични и трите (има накъдряне като на картинките на ecotronic)
    Значи всичко ти е наред.
    Не ръчкай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •