Results 1 to 4 of 4

Thread: Бушон за горивна помпа 1.9JTD

  1. #1

    Default Бушон за горивна помпа 1.9JTD

    Привет,

    Можете ли да ме ориентирате дали релето и бушона на горивната помпа на 1.9JTD са при акумулатора, както е при бензинките.

    Справка - тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42595

    Второто ми питане е кои датчици са вързани към лампата с дюзичката. Знам със сигурност за температурния, но кои други.

    Да опиша и проблема - при падане под 1000 оборота светна лампата с инжектора, колата започна да гасне, утре по светло ще проверявам наред, за съжаление нямам диагностика под ръка. Когато е в обороти, двигателят работи нормално.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мога да ти отговоря на втория въпрос - към лампичката няма свързани датчици. Пали се от ЕКУ-то, когато то прецени, че има проблем с някой от датчиците или с работата на мотора. С изключване на сляпо нищо няма да направиш, най-много да набиеш още грешки. Тия болежки без диагностика не се лекуват.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Лошо... няма от кого да взема диагностика утре...
    Между другото, сега ходих отвън, не се чува характерното жужене на електрическата помпа в резервоара при даване на контакт. Тя трябва да има реле и бушон, поне да проверя тях, вероятно е да е изгоряла, но може и да е нещо дребно.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Проблемът е отстранен, оказа се неплътност в горивната система.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •