Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: как се справят през зимата 166 без ASR

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Е как кой - дизела карам във всякакви условия и освен, че е ниска нямам други забележки, никога не съм буксувал.
    Не е проблемен дизеловият двигател, защото той докато мине от 1000 на 2000 оборота и той снегът се е стопил


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е проблемен дизеловият двигател, защото той докато мине от 1000 на 2000 оборота и той снегът се е стопил
    Дали да не те докладвам, че ми обиждаш мотора и да ти праснат някое наказанийце, с добри зимни гуми колата е перфектна, имам вериги които никога не се е налагало да слагам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Дали да не те докладвам, че ми обиждаш мотора и да ти праснат някое наказанийце, с добри зимни гуми колата е перфектна, имам вериги които никога не се е налагало да слагам.
    То по вашия край зимата не е кой знае какво предизвикателство за нашите кораби. Я да каже някой колега родопчанин, как я кара.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    ALFA ФЕН
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    GOCE DELCHEV
    Age
    37
    Posts
    17

    Default

    Аз съм родопчанин и съм от едно село дето има доста стръмен път.Не е много 2 км е стръмно но досега не съм имал никакви проблеми.Карал съм и с хубави гуми и с лоши гуми никакъв проблем.Та тя отпред е почти тон как няма да върви.Ако тази кола има проблем зимата то к'во да кажат тези с голфчета и незнам си какви други дето целите нямат 700 кг , а пък за тези със задна предавка да не говорим.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    То по вашия край зимата не е кой знае какво предизвикателство за нашите кораби. Я да каже някой колега родопчанин, как я кара.
    Ето колегата каза: перфектна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добра си е колата и за зимни условия. По-миналата зима на едно непочистено място един баварец се скъсахме да го бутаме а алфонсо с TCS си движеше бeз проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Тази нощ (сега се прибрах от Казанлък в зверски дъжд), бях по работа и бързах. Всичко беше буквално наводнено, видимост никаква почти, а колата се представи страхотно - не е поднасяла никъде, лежеше си на пътя макар и с леко стари гуми. С либрата това щеше да ми е предизивикателство със средна скорост 70км/ч. при тези условия...
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  8. #23

    Default

    Да, така е, с гуми Мишлен съм и във вода е направо като катер.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24

    Default

    И аз съм карал по силно наводнени пътища, и имам в предвид доста силно наводнени, но не съм имал и веднъж момент, в който да усетя някаква нестабилност.

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Не разбрах кой от всичките мотори на 166 е "нервен"?
    Разбира се бензиновите. И това не е забележка, а хвалба. Нали затова е "Алфа". Климата на Италия е мек средиземноморски. Нормално е зимните характеристики на колата да не са след силните страни.

  11. #26

    Default

    Това, че бензинките са нервни не е лошо. Но за да се получи буксуване на място е нужен не само нервен мотор, а и калпав водач . Според мен поведението на 166 на зимен път си е повече от впечатляващо. Мисля, че твърдящите обратното може би не са карали достатъчно други коли

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Partyзанин View Post
    Разбира се бензиновите. И това не е забележка, а хвалба. Нали затова е "Алфа". Климата на Италия е мек средиземноморски. Нормално е зимните характеристики на колата да не са след силните страни.
    Ела да видиш с АСК колко ненервен е моторът и както каквото и да направиш гуми не може да завъртиш, освен,а ко не е чист лед. на АСК 1-ва предавка е почти до 70 ако я изрежеш, на либрата беше още по-зле: до 80
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  13. #28

    Default

    Даже и с лека газ на лед буксувам на първа, но веднага след потеглянето минавам на втора и си потегля по мед и масло... Нямам ASR.

  14. #29
    заклет алфист AlfaSport's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    2
    Blog Entries
    1

    Default

    Голямата Алфа е стреч лимузина и е автомобил за карачи, т.е. той е стабилен, но иска карач !!!

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

    Тръгва перфектно в снега, но иска усет с газта, пускаш бързо и плавно съединителя без никаква газ и тръгваш само с нейната газ на минимални обороти, после сменяш скоростите до 6-та все без никаква газ и тя си върви, не се притеснявай. Моята е 166 ТС с 6-те скорости и тегли на всички скорости без да хълца, на 6-та се движи с 32 км/ч без да давам никаква газ, дори не пипам газта ! Така се карат мощните коли при тежки условия на пътя. И много леко пипай спирачката също, само с мисъл почти !
    AR166

  15. #30
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колега, как изрови изрови тази тема, от преди 5 години?
    В дебелите книги пък, изобщо не препоръчват движение с ниски обороти на хлъзгав път.
    Нито при преминаване на по-ниска предавка, нито на по-висока.
    Като при преминаване на по-ниска, задължително се ползва междинна газ.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •