Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: затъмняване на стъкла с фолио

  1. #16
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Аз имам вече малко постна информация, само че е от Мишо, сервиза му е зад автокъща "кончето" на бул.Тодор Александров ... сигурен съм че хора интересували се от фолио го знаят, слага фолиа от години и общо взето знае какво прави(по доста форуми има изписано за него и работата му). Проблема е че трябва да си говорите лично за колите, така комплексно трудна работа. За ГТ-то ми каза към 160-180лв. с 15год гаранция на фолио-то. Това е в общи линии, определено това ще е човека, който ще слага фолио на ГТ-то, ако някой се интересува мога да дам телефон за контакти.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #17
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    bulfolio в Горубляне е 90лв задното по спомен и го направиха без забележка. За двете странични ми взеха по 20-25лв на стъкло.

  3. #18
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    bulfolio в Горубляне е 90лв задното по спомен и го направиха без забележка. За двете странични ми взеха по 20-25лв на стъкло.
    Тоест се връзва 140лв там, обаче важното е с какво фолио е била тази цена, защото и Мишо ми каза ако искаш 120-130лв с по-ефтино фолио, чиято гаранция е 5гододини. Но, освен гаранцията, от по-ефтиното фолио няма такова разнообразие от нюанси и % на пропускливост.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  4. #19
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Можеш да им видиш работата в сайта. Работят много добре. Има 2 вида фолио - това беше с по-скъпото фолио. Не му помня марката вече. Аз там ще си правя А2-ката. Гаранция си има също. Иначе тая гаранция 15 години нали се сещаш, че ти я казват колкото да си кажеш брей. След 15 години я камилата, я камиларя. Нито ще я караш тая кола, нито ще мислиш за фолио. Тя колата след 15 години ще струва 1000лв. Ако до 2 години (2 лета и 2 зими) по фолиото няма проблеми, няма кога да се появят, освен ако не е слагано на кръпки, но на кръпки се слагаше само старото фолио преди години, защото от нагревателите на задното стъкло се надигаше и затова се правеха кръпки между нагревателите. Вече ги няма тия проблеми.

    Иначе от момчетата на Горубляне освен, че аз самия съм доволен, не съм попаднал на човек, който да има лошо мнение за тях.

    Като цяло обаче предвид факта, че не е особено трудна работа съм решил да си поръчам едно фолио през ebay и да си експериментирам сам. В крайна сметка това не е нещо адски сложно и единствено трябва търпение. Трябва вода, сапун, шпакла, фолио и пистолет за топъл въздух. Аз нямам само фолио. Гледал съм 3-4 пъти как се слага, защо да не пробвам сам...
    Last edited by ShoxXx; 29-06-2013 at 21:25.

  5. #20

    Default

    Фолиото на 156 цата беше средна хубост около 10-12 лв ролката и за 5 години почти не мръдна.На 159 ката е същото и вече за година и малко и няма разлика.Видимостта от вътре е перфектна.Проблема на този тип фолио е че не позволява да се грее със сешоар и при по големи извивки си е проблем.Поради тази причина и на двете коли имах леки забележки.Мишо работи наистина много добре бих го препоръчал.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #21
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    А, за задното стъкло, имайки предвид реотаните, фолиото същото ли е като за страничните или е някакво специално?
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #22
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Същото е.

    Вече зависи какво е самото фолио де. Ако е от най-големите боклуци и на стъкло без реотани няма да държи.

    За мен важното е фолиото да може да се обработва с пистолет за горещ въздух, защото тогава приема естествената извивка на джама.

  8. #23
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Като цяло обаче предвид факта, че не е особено трудна работа съм решил да си поръчам едно фолио през ebay и да си експериментирам сам. В крайна сметка това не е нещо адски сложно и единствено трябва търпение. Трябва вода, сапун, шпакла, фолио и пистолет за топъл въздух. Аз нямам само фолио. Гледал съм 3-4 пъти как се слага, защо да не пробвам сам...
    Няма лошо да правиш реклама на момчетата от горубляне ама иначе другото изписано малко е пречупено през твоята призма. Ти чуваш, че това което се слага при "кончето" е с 20лв по-скъпо от това на горубляне. Аз чувам че имам по-голям избор от цветове и % затъмнение (което е важно при положение, че колата ми е изпедепцано тъмно сиво, а не чисто черно). Фолио-то има гаранция не от разлепване, гаранцията е основно за това, че ще си остане толкова тъмно колкото преди, за това, че от слънцето няма да стане на петна и да изсветлява неравномерно, там некви УВ защити и т.н. няма да коментирам - има си сайтове и производители на фолио, които са си направили презентации за тях и може да се попрочете. Фолио-то е важно точно толкова колкото са слънчевите очила и това го казвам не защото някой ми го е казал на мен, а защото съм си правил труда да ровя из интернет, затова и фолиа-та се обобщават от 2 марки - 3М и LLumar, като второто е специализиран в това производител и лично остава моя избор.

    ПП. Иначе за слагането на фолио и гледането опитай, но повярвай ми не е толкова лесно (гледал съм как се слага фолио на 10-тки коли), опитвал съм и да ти кажа изглежда доста по-трудно. LLumar.bg може да си купиш фолио, което може да се разтяга при нагряване, цените им са около 22-24лв на кв.м, офиса им е в кв.Лозенец.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  9. #24
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Не знам що реши, че правя реклама. Казвам от кое място съм доволен. Щом си решил, че фолиото е само 3М и llumar - това си е твое решение. Аз лично от 3М не мога да кажа, че съм особено впечатлен. Както и от някои други техни продукти, но те в случая не са свързани със затъмняването.

    Слагането на фолио е въпрос на можене. Не виждам с какво тези, които слагат фолио са нещо повече хора от мен, че да не мога и аз да се справя. Мога да прецакам 2 стъкла, ама после ще се науча нали? Важното е желание да има.

  10. #25
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Аз направих моето стъкло. С 3М фолио ми струва 50 лв.
    Около един час работа му отне на момчето. Не видях дефекти, неравности и въздушни мехури.
    150 лв струва фолирането с 3М фолио на комби автомобил - задните врати, стъклата зад тях и петата врата.
    Това е темата му в друг форум.
    За същото това стъкло в Горубляне ми поискаха 100 лв, което ми се стори много и впоследствие нямерих тоя пич. Времето ще покаже дали съм спестил или съм хвърлил 50 лева .
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Аз направих моето стъкло. С 3М фолио ми струва 50 лв.
    Около един час работа му отне на момчето. Не видях дефекти, неравности и въздушни мехури.
    150 лв струва фолирането с 3М фолио на комби автомобил - задните врати, стъклата зад тях и петата врата.
    Това е темата му в друг форум.
    За същото това стъкло в Горубляне ми поискаха 100 лв, което ми се стори много и впоследствие нямерих тоя пич. Времето ще покаже дали съм спестил или съм хвърлил 50 лева .
    Браво,цената направо си е супер.Това не е ли Мишо ?????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    ...

    За мен важното е фолиото да може да се обработва с пистолет за горещ въздух, защото тогава приема естествената извивка на джама.
    Точно така го направи. Първо го изряза върху стъклото отвън и го обдухва с пистолет за горещ въздух доста време, докато фолиото стана точно като стъклото.
    След това го залепи отвътре, като пак обдухваше стъклото отвън. Никъде няма гънка, или неравност по фолиото.

    Quote Originally Posted by Mury
    Браво,цената направо си е супер.Това не е ли Мишо ?????
    Не, каза че се казва Дани.
    Last edited by bager; 09-07-2013 at 15:25.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •