Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Номерата сутрин Продължават

  1. #16

    Default

    Сега не знам дали това е проблема, но 99% при мен беше горе-долу същото, от тези разлиси в мс на бензин и газ, се вдигаха все повече до момента в който не палеше на бензин, не вървеше и всички проблеми. След каране на бенз 4-5 дни всичко се оправя до момента в който не превключиш на газ.

    При мен решението:
    1.прави се колата да работи на бензин (адаптация на дросела, нулиране на еку или каквото там правят като я вържат на лаптоп, по-знаещите да кажат)

    2. Настройка на газовата от човек дето може и знае. Не става обаче да направи мс еднакви на двете горива, винаги на газ са по-високи.

    Така ми изкарва година и половина и после пак същото упражнение.

    Преди тази работа да ми стане ясна колата получи доста части нови или втора употреба, за доста пари, са някой може и да им е дошло времето, ама е така да се прави и сменя...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #17
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Абе и аз бех трагнал по наклона с частите,Знам Че Ще бъда оплют но при смяна на свещите не сложих NGK,а Bosch като големите са Bosch Platinum с един диод, бих искал да сложа истински но пустата пара Все не стига,между другото за 1000 км не дават ядове,а относно старите две от тях при проверка не даваха хубава искра и защото преди съм купувал и бубина,та знам от опит че от гадна свещ гори най лесно бубината,между другото Никога не съм Вервал че проблемите ми идваха от ГИ но уви...
    Last edited by Mihail_cc; 02-07-2013 at 17:06.
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

  3. #18
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post

    2. Не става обаче да направи мс еднакви на двете горива, винаги на газ са по-високи.
    С това не съм съгласен,просто газаджиите ги мързи да си поиграят с настройката и по-точно с размера на разпробиване на дюзите и налягането на изпарителя
    Всеки втори газаджия иска да му я закараш сутринта и вечерта да е готова и после .. покарай 2-3 дни и ела по сле пак покарай 100км и ела итн да доизглаждаме нещата
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #19
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Не става обаче да направи мс еднакви на двете горива, винаги на газ са по-високи.
    Правилно, щото ако някоя кола е с ниски бензинови времена, едва ли някой си купува ГИ с бързи инжектори струващи 30-40% от стойността на колата

    Иначе няма пречка.

  5. #20
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не става въпрос времената да са еднакви, а БЕНЗИНОВИТЕ да остават еднакви.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #21

    Default

    При мен ефекта е същия, при рестарт върви добре на бензин, като включа на газ върви добре и на газ, но в следващите километри лека-полека започва да се спъва. Няколко пъти ходя за настройка, държи един месец и след това всичко се разваля. Газаджията ми каза, че имам мудна сонда, а системата била доста чувствителна към нея. Не знам обаче дали има смисъл да се хвърлям да я сменям.

  7. #22
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Незнам Аз откакто карам Алфи имам следните наблюдения,майсторите като им споменеш за Алфа и бягат като дявол от тамян,да Ви разкажа когато ми слагаха моита газова 4 дена я държаха а те са специалисти Горе Долу ама на Алфа не слагат много много ,та тръгвам аз да я пробвам и бре пушек а те не сменили уплатнението на колекторите където има масло под налягане и от там хварля, аиде пак обратно и ремонт за тяхна сметка.Та общо Взето не ние лесно на Алфистите ,а по въпроса с проблемите ни.Още при Румен от Рубикар ми каза че Алфата Щом е на LPG това променя коренно нещата за търсене на проблема но първо колата трябва да работи безпроблемно на бензин и след това да се настрой газта,а това най лесно става физически като се спре от бутилката според мен за да се види каде е проблема и после при свестен газаджия който пипа и Алфи

    ---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    А сега се сещам ,как реагираха преди да ги убедя газаджиите да ми зададат настроиките там както им се казва по готова карта,Те ми казаха че това няма нищо общо с бензиновия комп и не би требвало да го барка или тои да се побърква сутрин при студено палене и твърдяха че Гзаовия комп само чете от бензиновия, Те мислеха че проблема може да е само физически или по скоро пропускане на дюзите,Някои може ли да обясни дали Газовия комп Влияе на бензиновия че чак да го разстроива
    Last edited by Mihail_cc; 04-07-2013 at 17:04.
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mihail_cc View Post
    Незнам Аз откакто карам Алфи имам следните наблюдения,майсторите като им споменеш за Алфа и бягат като дявол от тамян,да Ви разкажа когато ми слагаха моита газова 4 дена я държаха а те са специалисти Горе Долу ама на Алфа не слагат много много ,та тръгвам аз да я пробвам и бре пушек а те не сменили уплатнението на колекторите където има масло под налягане и от там хварля, аиде пак обратно и ремонт за тяхна сметка.Та общо Взето не ние лесно на Алфистите ,а по въпроса с проблемите ни.Още при Румен от Рубикар ми каза че Алфата Щом е на LPG това променя коренно нещата за търсене на проблема но първо колата трябва да работи безпроблемно на бензин и след това да се настрой газта,а това най лесно става физически като се спре от бутилката според мен за да се види каде е проблема и после при свестен газаджия който пипа и Алфи

    ---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    А сега се сещам ,как реагираха преди да ги убедя газаджиите да ми зададат настроиките там както им се казва по готова карта,Те ми казаха че това няма нищо общо с бензиновия комп и не би требвало да го барка или тои да се побърква сутрин при студено палене и твърдяха че Гзаовия комп само чете от бензиновия, Те мислеха че проблема може да е само физически или по скоро пропускане на дюзите,Някои може ли да обясни дали Газовия комп Влияе на бензиновия че чак да го разстроива
    Колега, в пост № 13 дадох обяснение относно това как работата на газ влияе косвено на настройките на бензиновото ECU, макар и да няма пряка връзка между двата компютъра.
    Моля, някой да ме поправи, ако греша.

    А малко по-нагоре и Роби каза, че е важно бензиновите времена да не се променят, което очевидно е нежелано, но възниква в резултат на опитите на бензиновото ECU да се адаптира, когато двигателят работи на газ.
    Last edited by ecotronic; 04-07-2013 at 18:07.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Благодаря Келега Ecotronic-четох всичко но ми беше убягнало просветлението
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •