Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Номерата сутрин Продължават

  1. #1
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default Номерата сутрин Продължават

    Здравейте Колеги,карам вече 3-та Алфа но за пръв път ГИ,и дилемата започна ,правил съм една камара диагностики включително последно и при Румен в Rubigcar,почисти ми дросела и го адаптира след това си смених и свещи,та диагностиката на бензин дава че всичко е ОК.Аз както много алфисти, четене здраво тука по форума и реших да вида дали колата ще се пооправи сутрин ако я карам само на бенз и така и стана,изчезнаха сутрешните проблеми,но включа ли на ГАЗ става пак цирк ,писна ми и вчера ходих на Тия специалисти къде ми слагаха ГИ смениха ми дюзите и тая сутрин пак същото сутринта,даите съвети Аз съм от Банско лесно ако бях в София нямаше да вида толкова ЗОР

  2. #2
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Сега се Връщам пак от газаджиите Върнаха ми заводските настройки на компа да видят дали е от това и ми порачаха нов комп за утре,дане би да е оставял отворена дюза.Незнам на каде ще избие Това

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    "Компа" няма как да остави отворена газова дюза.
    Самата дюза може да дефектира и да пропуска, но не вярвам това да е проблема.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mihail_cc View Post
    Здравейте Колеги,карам вече 3-та Алфа но за пръв път ГИ,и дилемата започна ,правил съм една камара диагностики включително последно и при Румен в Rubigcar,почисти ми дросела и го адаптира след това си смених и свещи,та диагностиката на бензин дава че всичко е ОК.Аз както много алфисти, четене здраво тука по форума и реших да вида дали колата ще се пооправи сутрин ако я карам само на бенз и така и стана,изчезнаха сутрешните проблеми,но включа ли на ГАЗ става пак цирк ,писна ми и вчера ходих на Тия специалисти къде ми слагаха ГИ смениха ми дюзите и тая сутрин пак същото сутринта,даите съвети Аз съм от Банско лесно ако бях в София нямаше да вида толкова ЗОР
    Много писане ама аз нещо неможах да разбера какво се получава в деиствителност!!! Сутрин на бензин ли пали зле или работи зле на газ докато е студена или какво!?!
    Не е зле да вземеш и нас да ни осветлиш каква е колата, с какъв двигател е... Разни такива подробности незначителни...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Извинявам се,Колата е Алфа Ромео 156 1,8 t.s 140hp. SportWagon,прави мизериите единствено сутрин като е на бензин ,клатеше обороти на гас след като прехвърли в тихите обороти, но след смяна на 4-те дюзи спря,сега на всичкото отгоре съм с заводски настройки на Газовия комп(Tamona),което ми дава малко по голям разход ,но и повече тяга незнам това дали е ОК

    иначе като я покарам няколко дена само на бенз всичко после е ОК паленето сутрин е гладко няма лаг в ускорението,мислех дали не са бензиновите дюзи но...
    Last edited by Mihail_cc; 27-06-2013 at 15:44.

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами Welcome to the club my friend , кво да ти кажа много са хората с тоя проблем но още не знам 100%-тово решение. Гаранция Газовото ти шашка нещо бензиновото ЕКУ и се надявам скоро да сенамери лек за това. Аз лично имам уговорка с един газов "Гуру" тая седмица да погледне моята и се надявам скоро да имам някаква информация относно "лечеинето" на това,че напоследък всеки 3-ти се оплаква от това.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ами Welcome to the club my friend , кво да ти кажа много са хората с тоя проблем но още не знам 100%-тово решение. Гаранция Газовото ти шашка нещо бензиновото ЕКУ и се надявам скоро да сенамери лек за това. Аз лично имам уговорка с един газов "Гуру" тая седмица да погледне моята и се надявам скоро да имам някаква информация относно "лечеинето" на това,че напоследък всеки 3-ти се оплаква от това.
    Вариантите за калпавото палене на бензин сутрин според мен са:
    1-во! Някоя дюза не затваря добре и от там колата се дави при палене заради газта в колектора!
    2-ро! Пропуск на газ от редуктор/изпарителя към колектора от маркучето за вакумното управление!
    3-то! Неправилна настроика на газовата уредба или несъвместиност м-у същата и конкретната кола!

    Лично аз преди време имах проблем с първоначалното палене, въртиш като шашав за да запали... Проблема беше незатваряща добре дюза... Можете да пробвате и вие дали имате проблем по точка 1 и 2 по много лесен начин! Гасите колата вечер (след като сте я карали на газ) и развивате маркуча които захранва газовите дюзи (може да махнете и маркуча от филтърчето за вече изпарената газ, като после пак си го върнете на място де, разкача се просто да "изфиряса" останалата газ) По този начин се избягва евентуалното задавяне на колата при паленето сутрин! ПРИ ТОВА ИЗПУСКАНЕ НА ГАЗ ОКОЛО ВАС ДА НЯМА ОТКРИТ ОГЪН, ЦИГАРИ И КЪМ АКУМУЛАТОРА ДА НЕ СЕ ЗАКАЧА НИКАКЪВ КОНСУМАТОР (заради евентуалното прехвърчане на искра)...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ам теорията ти е ОК , обаче и при колегата (поне доколкото разбрах де) е както при мен- Пали си от четвърт и то вонаги няма зима лято,проблема е след това,че поклаща обороти ( и то много ако е студено) и като се подаде газ още в първите моменти след запалването и колата глъхне и дори леко пука в колектора (бедна смес) а ако се опитам да дам рязко газ на скорост забива муцуната и после тръгва ,като може да има илеко пукане в колектора (зависи колко е студена и колко рязко подам газ). При мен е ясно че подбора на изпарителя бърка работата и "Възможностите" на майстора ми за настройка
    Като обърне на газ няма това пукане и тн,но пък ако съм бил на ППХ и подам газ леко направо преритва (остро и рязко) или ако карам без газ на 1-ва или 2-ра поклаща и пак леко рита. Също потенциален проблем е че ми следи оборотите от 1-ви инжектор и според мен се шашка и от там.... абе хипотези мнмого,но тия дни се надявам да ги поизбистря
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Колеги,има светлина в тунела,така След връщане както писах вече по горе на фабричните настойки на газовия комп колата пали сутрин като по учебник,не смея да се похваля ,че и моята капризница, да не взема да я урочясам.Ще Ви държа в течение дали сам намерил решение на проблема или ще продължи дилемата

    Между другото както писа колегата mimouzunov-газаджиите се чудеха да откачат маркучите и да я оставя при тях да видят дали пали на бензин сутрин,макар че аз вече съм я пробвал само на бензин и пали
    Last edited by Mihail_cc; 28-06-2013 at 14:21.
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Според мен има голяма вероятност проблемът да е /бил/ някъде тук.
    3-то! Неправилна настроика на газовата уредба

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Според мен има голяма вероятност проблемът да е /бил/ някъде тук.
    3-то! Неправилна настроика на газовата уредба


    П.П.
    Понятието "фабрични настройки" не знам какво е, но ако се има предвид -готова карта, това е само ориентир, защото няма две еднакви коли.
    Last edited by robygas; 28-06-2013 at 21:46.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Според мен има голяма вероятност проблемът да е /бил/ някъде тук.
    3-то! Неправилна настроика на газовата уредба
    Защо неправилна настройка на газовата, като неработи добре само на бензин. Питам защото имам абсолютно същия проблем...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Защо неправилна настройка на газовата, като неработи добре само на бензин. Питам защото имам абсолютно същия проблем...
    Обяснението е, че когато двигателят работи на газ, бензиновото ECU не "знае" за това и когато двигателят работи лошо, се опитва да коригира някои свои параметри (да се адаптира). Така, когато двигателят заработи на бензин, тези параметри се оказват неподходящи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Прост пример:
    работа на бензин - време на инжекторите 2.5мс
    работа на газ - време на бензиновите инжектори - 3.5-4.0мс
    Едно от условията е времената на бензин да са еднакви и на двете горива.

  15. #15
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Май сам на път да кажа,че проблема Вече не съществува.Пали си Вече ОК и студена сутрин Втора седмица
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •