Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: много харчи ? нормално ли е?

  1. #31
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default



    Tук държа много са е извиня ,

    Тази част от мнението на коелгата 50 cent е моя, но явно съм направил грешка и вместо цитат съм натиснал бутона смени

    "Aз лятото съм я докарвал моята в Сф до 9.3-9.4.
    Ама този номер с пълненето докато ти изключи пистолета никак не е меродавен. Ако искаш да засечеш - се пълни докато поченеш да си виждаш бензина до къде е в тръбата. Т.е наистина пълно."

    Това е моето мнение - още веднъж се извинявам за грубото недоглеждане .
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #32

    Default

    Spas, може ли да попитам, какъв е разхода на бензин на същия маршрут и типа на газовата уредба. Причината да попитам е че по този начин би могло да се игнорират голяма част от причините за евентуално по-високия разход на газ.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  3. #33
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Тя твойта е специална, даже единствена И кат ти гори толкоз малко що сложи газ
    Тя си бърка в твоят джоб и ти си знаеш колко ти гори, и ако лъжеш ->лъжеш себе си, ако пък казжваш истината, то тогава твойта е наистина единствената, моят скромен опит обаче сочи друго по отношение на Алфа Ромео.
    Я покажи днес 2-3 пъти по сфетофарите, че караш Алфа и ще ми кажеш пак как ти е разхода
    Така. За разхода Ахмед ще ти кажа, че знам че не съм единствен, както можеш да се увериш от мненията след това. Сложих газ защото не знам ти колко въртиш на месец градско, но аз навъртам между 70 и 150 км. на ден. Ако искаш сметни за какви суми става дума на месец и сам ще си отговоиш. Мехмед, надявам се да не ти прозвучи грубо, но не мисля че трябва да ти давам обяснения защо съм си сложил газова уредба.
    Разхода е една голяма променлива. Зависи от стила на шофьора, задръствания, състояние на автомобила, качество на горивото и т.н.
    Така че не можеш да знаеш един автомобил колко ще харчи от познанията ти за марката.
    За истина и лъжа замили се. ЗАщо лъжат хорта? Защото имат някаква изгода. Я ми кажи на мен каква ми е изгодата да кажаче колата ми ще харчи по-малко? Ще зпочне да харчи по-малко ли? Хахахахаха
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  4. #34
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Нямам намерение да влизам в безсмислени спорове, пак ти казвам лъжеш себе си!!! Разхода ти по каталог градско е към 10.5 и то бензин!!!
    Ей тук може да провериш кви разходи дават Алфа Ромео:
    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #35
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent
    Quote Originally Posted by Crusader
    Ако на един от Вас /бензинджийте/ колата ми гори под 12/100 градко, аз ще си сменя ника на АХМЕД
    Здрасти АХМЕД
    Аз съм на газ, но когато карах на бензин на два пъти съм свалял разхода до 10,5 , като имаш предвид засичането стана с пълнене на резервоара до горе до първото изключване на помпата на една и съща бензиностанция.

    Ахмед, прочети за какъв разход става дума.... Ставаше въпрос за разхода на БЕНЗИН. На газ не съм я свалял под 12/100 градско.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #36
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
    Не ми се спори вече с теб - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #37
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
    Не ми се спори вече с теб - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна
    Приятелю....Защо не си признаеш грешката? Твърдиш, че не може да харчи под 12 аз ти казвам, че съм я свалял някоко пъти под 12 и съм сигурен, че голяма част от колегите ще свалят рахода под тази твоя граница. Изобщо не можеш да знаеш в какво състояние е автомобила ми та било то и на 10+ години. Аз съм втори собственик на мойта и я взех на 94 000 реални км. Ако не ми вярваш официално те каня да си чукнем една среща да я видиш в какво състояние е и да ми кажеш с ръка на сърцето, че автомобила ми е на повече км. от индикацията на таблото. Ако мислиш, че разхода е нереален ще напъним резервоара и ще засечем за да видим кой прав, кой крив.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
    Не ми се спори вече с теб - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна
    И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.
    Lexus IS200

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by Crusader
    10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
    Не ми се спори вече с теб - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна
    И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.
    Е как па ги сметна тея проценти бре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by Crusader
    10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
    Не ми се спори вече с теб - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна
    И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.
    Е как па ги сметна тея проценти бре
    По метода на Око (известен китайски учен)!!
    Lexus IS200

  11. #41

    Default alfa 155 1,8 8v razxog na gaz

    колеги моита алфа гори 17 градско и 11навун.това не е нормално според мен такава разлика дали мойе да има значение дебитомера щото моя е преебан
    alfa 155 1,8 8v super tova e kolata

  12. #42
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default Re: alfa 155 1,8 8v razxog na gaz

    Quote Originally Posted by vencislav_vitan4ov
    колеги моита алфа гори 17 градско и 11навун.това не е нормално според мен такава разлика дали мойе да има значение дебитомера щото моя е преебан
    Дебитомерът е един от датчиците, който играе основна роля при впръскването на гориво, така че има доста значение. Нормално е като е преебан колата да харчи много.
    На мен с развалена ламбда сонда ми даваше 18 градско в София .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #43
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ако колата е с обикновена АГУ, дебитомера няма отношение. Вероятно си за настройка колега, иди на газанализатор
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Стара Загора
    Age
    38
    Posts
    84

    Default

    Те тоя разход ли те плаши 22.5 ако ГАЗ как ти се струва на 1.4 ? Невъзможно ? Ама факт беше бая разбутана сега е на 16.5-17 и се радвам . Да добавя че това е градско във Варна дето 3та е лукс. Извън градското при бясно шофиране (колкото може да е бясно с 1.4) е 10.5 при спокойно е под 9. Този разход дойде от нерегулирана газова + майсторлък да навия малко степмоторчето че гаснеше.
    145 1.4 TS 99' EX
    145 1.6 TS 99'

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •