Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: За климатиците - размисли и отговор на BLUE1

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    В работата има хаЪер, добре охлажда, ама духа кат мусон, шумен е кат пърдящ муфлон и къркори кат черва след преяждане със зеле и боб на фурна.

    Имам наблюдения върху едно мицу и едно фуджи.......е друга бира са. Тихи, почти не се усеща веене и въздуха не смърди на задник.

    Скоро четох, че взели идея за филтрите от крилете на нощните грабливи птици и за туй били тихи.
    Last edited by Susscrofa; 28-06-2013 at 21:42.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Едва ли си виждал муфлон камо ли пърдящ.Имам Самсунг смартинвертор, нямам идея какво значи, замръзва кога си иска може би е от влажния климат по морето, особено когато е мъгливо.На бившата работа имахме някакви климатици с неустановена самоличност, бачкаха с два пръста лед.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    КРАТКА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНЦЕРНА CHUNLAN
    Chunlan е международно известен концерн, един от 50-те най-големи в Китай и е първият производител на климатици в Китай. В състава на Chunlan влизат 42 фирми, от които 18 са производствени. Chunlan има 3 собствени научно-изследователски института, голям проектантски център, лаборатории за тестване на продуктите и др. Концернът има над 35-годишен опит с производство на климатични системи и годишен капацитет над 5,500,000 климатични системи. Климатиците Chunlan се изнасят в почти всички страни по света, включително Франция, Германия, Норвегия, Швеция, Финландия, Италия, Гърция и Австрия в Европа. Някои от по-важните моменти в дългогодишната история на климатичното производство на Chunlan са:

    1973 Първият китайски климатик е произведен от Chunlan.
    1990Chunlan става основен производител на климатици в Китай.
    1994Климатичното производство на Chunlan е сертифицирано по ISO 9001 от Американската Асоциация за Стандартизация.
    1995На Chunlan е присъдена титлата “най-добър производител на климатична техника” от китайското правителство.
    1997Chunlan започва осмата си година на първо място в китайското производство на климатици.
    2000Климатиците Chunlan достигат най-високото си ниво на качество с 60,000 часа работа без повреда.
    2000Държавна инспекция потвърждава, че климатиците Chunlan имат най-ниското ниво на шум.
    2002Лабораторията на Chunlan е оторизирана да извършва изпитания за съответствие и сертификация на китайски стоки по СE за износ в Европа.
    2006Chunlan достига общ брой на произведените климатици 65,000,000!


    Имайте предвид какъвто и китайски климатик да си купите идват от тоя завод независимо каква е . Останалото е въпрос на късмет .

    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  4. #19

    Default

    Не помня вече кога и от кой, но съм чувал, че товарят съставните части и опаковките на кораба и по пътя се сглобяват - така се заобикалят данъчни закони и крайния продукт излиза с по-ниска цена.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #20
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Аз от 5 години съм с два инверторни MIDEA, профилактика им е правена доста по-нарядко от препоръчваното, преживяха и едно местене в ново жилище и засега никакви проблеми.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Не помня вече кога и от кой, но съм чувал, че товарят съставните части и опаковките на кораба и по пътя се сглобяват - така се заобикалят данъчни закони и крайния продукт излиза с по-ниска цена.
    Прочете ли го като го написа? Виждал ли си натоварен контейнеровоз? Как точно по време на плаване ще се отварят контейнери и къде ще се сглобяват климатиците. Не ми отговаряй...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22

    Default

    Росенчо, без да ти отговарям, нямаш въображение, мойто момче - на който му чатка пипето по-бързо печели.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #23
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Преди 9 години след дълги размисли дали да купя японски 2-ра или нов Панасоник реших да купя японския.Тогава ми предложиха Sanyo SAP-284VR twininvertor, който за девет години само на 2-пъти му изгаря предпазител/1лв/, поради хубавата ни ел мрежа.Впоследствие видях и годината на производство-1993г!!!Значи климатика е на 20години и за последните 9години освен двата предпазителя по 1лв и миене на филтрите и вътрешната пита друго не е видял.Няма значение дали вън е 0 или -25 градуса, на колкото е нагласен, толкова е и в стаята.Досега не съм го видял да е замръзнал и е почти безшумен, просто нищо общо с много от новите климатици на пазара.След опита с този взех още един япански-Фуджицу 2009г 7-ца с плазми и коп над 5, на което вътрешното и външното тяло са големи колкото на 18-ка от европейските.И при него няма никъкви проблеми с замръзването и поддържането на температура при много ниски градуси.Фуджицуто е 4години при мен и освен миене на филтри друго не е видяло.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #24
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Росенчо, без да ти отговарям, нямаш въображение, мойто момче - на който му чатка пипето по-бързо печели.
    Помолих те да не пишеш глупости, но си е твоя воля. Това умалително, което си ползвал, няма да те направи по-умен.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #25
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Преди 9 години след дълги размисли дали да купя японски 2-ра или нов Панасоник реших да купя японския.Тогава ми предложиха Sanyo SAP-284VR twininvertor, който за девет години само на 2-пъти му изгаря предпазител/1лв/, поради хубавата ни ел мрежа.Впоследствие видях и годината на производство-1993г!!!Значи климатика е на 20години и за последните 9години освен двата предпазителя по 1лв и миене на филтрите и вътрешната пита друго не е видял.Няма значение дали вън е 0 или -25 градуса, на колкото е нагласен, толкова е и в стаята.Досега не съм го видял да е замръзнал и е почти безшумен, просто нищо общо с много от новите климатици на пазара.След опита с този взех още един япански-Фуджицу 2009г 7-ца с плазми и коп над 5, на което вътрешното и външното тяло са големи колкото на 18-ка от европейските.И при него няма никъкви проблеми с замръзването и поддържането на температура при много ниски градуси.Фуджицуто е 4години при мен и освен миене на филтри друго не е видяло.

    Това е машина от високият клас на Саньо, аз имах такъв но още по-стар от 92 година. Все още работи в дома на роднина. За съжаление много хора притежават имитации на климатици и критериите им са според тях.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #26
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Не помня вече кога и от кой, но съм чувал, че товарят съставните части и опаковките на кораба и по пътя се сглобяват - така се заобикалят данъчни закони и крайния продукт излиза с по-ниска цена.
    Данъчните ОК - Ами митническите после какво ги правим ?
    И как я виждаш екипажа на контейнеровоза да сглобява климатици докато плава ?
    Знаеш ли каква е санкцията за корабособственика за разпломбиран контейнер ?

    Миро не си прав и обясни и на този който ти е казвал тая глупост ,че и той не е прав .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Данъчните ОК - Ами митническите после какво ги правим ?
    И как я виждаш екипажа на контейнеровоза да сглобява климатици докато плава ?
    Знаеш ли каква е санкцията за корабособственика за разпломбиран контейнер ?

    Миро не си прав и обясни и на този който ти е казвал тая глупост ,че и той не е прав .
    Прекалено идеалистично гледате - понякога реалностите са малко по-различни.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Отгатнете в кой контейнер се сглобяват климатиците.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Отгатнете в кой контейнер се сглобяват климатиците.
    Не трябваше да показваш тази снимка, защото ще си помислят, че целия кораб е пълен с климатици.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Олди, мога да се съглася че някой е внесъл климатици на части и ги е сглобил тука, но на кораб да ги сглобяват е абсурд.Особенно на контейнеровоз.Най малкото защото екипажът е от 16 до 20 души барабар с капитана и офицерите и всеки е зает.Освен това екипажите са интернационални обикновенно и е трудно да ги "сработиш".Ако аз съм капитан далечно плаване и вземам 8-10000 евра на месец няма му излязат сметките на далавераджията да ме подкупи.Да не говорим че веднъж натоварени няма начин да го отвориш, а за пломби не знам кой ще си сложи главата в торбата.Някой се е направил на далавераджия и те е подвел.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •