Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: проблем със температурата на мотора на 166 2.5 v6

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    При 110 градуса няма как да ври, ако всичко е наред.
    Съгласен съм. Ако капачката е наред и системата си държи нормалното налягане, няма как да ври. Обаче ако се опитате да развъртите капачката на разширителния съд, ще ви ощави на момента...

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Написал съм "над" Май четете отгоре-отгоре през 2-3 думи.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Написал съм "над" Май четете отгоре-отгоре през 2-3 думи.
    Е в събота вечер предполагам ни е простено .

  4. #19
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Казвали са ми, че на 166-ците не отчита правилно температурата? В смисъл държи си на таблото 90 градуса, но перката включва и ако колата е закачена на лаптоп отчита 100 градуса. Вярно ли е това? Защото в последно време на газ доста често ми гасне в града и като изгасне стрелката стига до 110 градуса и колата е доста мудна (има разлика като превключа на бензин) . Има ли повод за притеснение ? Благодаря
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вярно е. Провери дали изпарителят се грее добре. Ако не, заради това може колата да гасне и да не върви добрe.
    Last edited by ecotronic; 24-08-2018 at 21:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Виж около радиатора има една уж декоративна пластична рамка, която е около и под него, служи за да не пуска въздуха да минава отстрани на рада - може да ти изглежда несериозно, но тая джаджа играе огромно значение за охлаждането и то точно при висока скорост и обороти......всички 166ци я имат, без значение мотора, така че ще можеш да разбеш ако я няма.....всъщност ти говоря за 156ци, но при 166 сигурно е нещо подобно.....
    Другия вариант е да ти е задръстен радиатора външно, или пък този пред него и да не минава достатъчно въздух.....
    Колега имам подобен проблем със 156 кросвагон . Не виждам да има такава декоративна решетка . Ако имаш такава кола качи снимки къде е и как изглежда .

  7. #22
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default ре

    За да елиминираш проблем от водната помпа, виж дали ти работи отоплението в салона.Ако е слабо то тогава водната помпа е заминала.Често срещан проблем при тези с пластмасови турбинки.
    Last edited by plamenp59; 06-09-2018 at 23:09.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  8. #23
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by теди1 View Post
    здравай те колеги имам проблем с загряването на колата при по висока външна температура и високи обороти на мотора в движение .при работа на място всичко е нормално перката работи термостата също радиатора е нов .при 140-150 темературата се вдига до 100-110 градуса и след изкл. на скорост и каране по инерция 100 м.водата пада за секунди ходих по сервизи и пак нищо не направиха ако някой знае моля да сподели благодаря предварително
    Системата се охлажда най добре при високи обороти,без подаване на газ....за 100 метра да ти се охлади и падне стрелката на температурата хм,интересно.както колега побгоре спомена нещобс датчика може би,а и110 са нищо...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •