Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 259

Thread: Alfa Romeo Sprint QV - 1983 още едно италианско купе от Перущица

  1. #31

    Default

    Евала, Митак! Пожелавам ти и трета подобна да има по-нататък!

  2. #32
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Купувам преден десен калник за Спринт!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #33
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Доста страсти се разгоряха покрай този пуст Спринт.
    Май съм на път да си сбъдна една мечта. Мечтах си за Спринт като на Иво (MrX) доста преди да имам GT или да си мисля за каквито и да е други стари коли.
    Още го помня с броните и големите AZEVки на Италфеста в Стара Загора.
    Винаги съм искал и някоя по бързичка Алфа (ако може боксерна) ,но пък нямам нито време, нито място да се занимавам с прехвръляне на двигатели и модификации. Точно поради тази причина на дневен ред не стоеше конверсия към 1.7 16 клапана.
    Поне не до момента, в който Пешката не се появи с идеята да се заеме с конверсията към 16 клапана.
    Аз не се отнесох много сериозно докато пак той не ми звънна с новината, че има работещ 16 клапанов боксер и ме чака да го чуя.
    Чух го. Е, не е съвсем идеален, но се надявам да стане след ревизията, която му предстои.

    С новия мотор от 145ца идват и някои проблеми на първо четене.
    Нужен е всмукателен колектор, както и изпускателен от 33ка. Всмукателният е по-висок при 145/6 и не се събира под капака. Въпреки това, в интернет видях един Алфасуд с точно такъв колектор под капака. Предполагам са му скъсили рънърите.

    Голямата дилема е по окачване/полуоски.
    В миналото моя Спринт е конвертиран към окачване от 33ка 1.5 , 2ра серия. Дисковете отпред са външни. Стабилизиращата щанга е захваната отстрани на носача. До колкото разбрах от Боби така са по-старите боксерни Алфи. На 33 16в щангата била по-тънка и захваната отгоре на носача.

    Вариантите ми са два:
    1. Оставам си с настоящото окачване и полуоски като сменям двигателя и на предния тампон се прави подложка, за да го повдигне мотора от оригиналната греда за 8 клапана.
    2. Сменям гредата пред мотора с такава от 33 16 клапана, но ще ми трябват и полуоски, носачи и амортисьори от 33 16клапана т.е. кола донор. Тук недостатък е по-тънката стабилизираща щанга отпред.

    Боби ме увери, че вариант едно е изпитан и при него работи чудесно. Мотора е захванат солидно за гредата и няма проблеми.
    За момента остава този вариант. По-евтин е и стабилизиращата щанга ще е по-дебела.

    Най-вероятно мотора ще го сменяме пролетта, защото купето не е готово, та има време за размисли и подготовка.
    Рибата в морето, олиото вече цвърчи в тигана. Малко такава е работата за момента, но би трябвало да стане.

    Ей, така от нищото и си отворих супер много работа J
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    от сега ти казвам да не се вкарваш с тоя ОГРОМЕН филм. ще похарчиш една камара пари и нерви и накрая ще имаш някакъв франкенщайн който седи МИНИМУМ половината време в бокса.
    значи да почнем от начало
    - ще вдигнеш тампона и какво ще стане със скоростите. ами двигателя като почне да се клатушка като пиян циганин.
    - с изпускателните колектори какво ще стане. сещаш ли се че ще ти трябват специално колектори от 33 16в, а и във варианта с тампона - задължително ще ги преработваш
    -ще сложиш двигател от 145 16в, ще ти трябва всмукателен колектор от 33 16в /на който входа му е съвсем различен от на 145/ и веднага удряш греда с алтернатора от 145 щото колектора ще опре в него.
    -ще трабва да насадиш дросела с тпс-а и дебитомера от 145 на 33-ковия колектор
    -алтернатора пък от 145 веднага ще ти опре в радиатора и ще трябва да сменяш шайби
    - ще ти трябва и тънък вентилатор за радиатора между другото. той пак ще трябва да е от 33
    -хидравлика?
    -трябва да вкараш цялата инсталация на еку в коша
    -екуто от 145 е с имо и ще трябва да си платиш да ти го махнат щото как ще палиш иначе.
    -ще ти трябва и инжекционна бензинова помпа и ламбда сонда след колектора.

    а това са само нещата за които в момента се сещам. питай ги твоите майстори по тоя въпрос.

    щом искаш бърз боксер, според мен НАЙ НАЙ НАЙ добрия ти вариант е следния - преработваш твоя мотор до или намираш 1,7 8 клапана. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО оставяш двойните карбове и ако няма делко - насаждаш.
    без проблем вадиш едни 130 коня , двигателя ти дърпа много по-добре в ниските от 16в , получаваш бърза боксерна алфа която няма да те остави на пътя, изглежда оригинално под капака и с минимално преправяне/и то само по двигателя/.
    Last edited by kolev; 04-10-2013 at 14:44.
    точка

  5. #35
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Той 16V бохера може да не ходи нагоре, а гредата да слезне малко надолу...подлагане на яки шайби и подобни...съответно с колкото се смъкне, толкова и трябва да се подложи под тампона.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #36
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Според мен идеята на Колев да си остане 8 клапана с карбуратори и делко е по-добрия вариант. В крайна сметка ти си преценяваш как да я направите, важното е да си доволен от резултата. Успех.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #37
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Аз пък си мисля за 16в с карбуратори

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #38
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    там горе съм сбъркал. 16в е с 4 дросела след колектора, така че може да отпаднат от списъка.

    абе май някой се беше мъчил с карбове на 16в и разправяше че не ставало.
    точка

  9. #39
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Става, става и колата тръгва доста добре, просто се добавят още няколко неща,няколко се отстраняват и магията става.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #40
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Двигателя вече е купен и той е 1.7 16V.

    Вижте го колко е красив само

    Хидравлика няма да има.

    Всмукателният колектор е намерен, както и изпускателен.
    Ако пък вземе та стане както ми харесва може и къстъм да направя.

    Инжекциона си остава от 145.
    За алтернатора ще трябва да се поинтересувам как стоят нещата. Може би ще си остане този от 8в стария мотор.

    За карбуратори дума да не става, разправията е прекалено голяма да се прехвърлят на 16V двигател
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails motore-boxer-16v_500.jpg  
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #41
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Този от снимката бих го сложил в хола на мястото на саксиите на жената с най-голям кеф.Иначе съм за оргиналния вид на колата ,но ти си знаеш.Успех и ще чакам да я видим на италфеста догодина.

  12. #42
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Еми освен да ти пожелая успех,радвам се че си избрал правилния боксер.Има хора заради който си заслужава да се чете този форум,много се кефя и на момчетата с 75-те.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  13. #43
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Пусни някоя нова снимка да и се порадваме на красавицата
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  14. #44
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Този от снимката бих го сложил в хола на мястото на саксиите на жената с най-голям кеф.Иначе съм за оргиналния вид на колата ,но ти си знаеш.Успех и ще чакам да я видим на италфеста догодина.
    на този мотор мястото му е в купето!!! да избухва
    155 1.8 8v SUPER MY95

  15. #45
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    там горе съм сбъркал. 16в е с 4 дросела след колектора, така че може да отпаднат от списъка.

    абе май някой се беше мъчил с карбове на 16в и разправяше че не ставало.
    Аз в момента съм единствения с карбове и 16V засега. Има и хора, които ми познават 33-ката и знаят как върви, аз няма да говоря, по-добре тия дето познават колата, те да кажат. Та става си, при това добре.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •