Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Sebastien Loeb тоя не е човек Pikes Peak World Record 2013 Full Onboard 8'13 "878

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и оригинала
    http://www.youtube.com/watch?v=295SCGR-1ZA

    http://www.redbull.com/en/motorsport...s-peak-records

    малко ми е странна схемата на ред бул с копирането на вече правени неща.
    точка

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    и оригинала
    http://www.youtube.com/watch?v=295SCGR-1ZA

    http://www.redbull.com/en/motorsport...s-peak-records

    малко ми е странна схемата на ред бул с копирането на вече правени неща.
    С копиране на какво по-точно,че не те разбрах нещо ????????/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    съпоставката е директна. като почнеш от избора на автомобил,пилот,място и презентация.
    те и не го крият де. същата работа като с феликс. виж линка. просто се чудиш какво ли щеше да направи ватанен преди 25 години, ако имаше асфалт до върха и още 200коня от двигателя. или пък ако китинджър имаше по-добро оборудване 50 години по-рано ...
    точка

  4. #19

    Default

    Ето на това се казва планиско изкачване - http://www.youtube.com/watch?v=aJGiB5KWY3M

    ако има начин да се возя няма да издържа до финала.. ще се напикая, насера и ще ми гръмне сърцето..

    и пак http://www.youtube.com/watch?v=SEmzvV-5u_4


    този чичка е на 62 години .... поздрави!
    Last edited by ne0; 03-07-2013 at 16:32.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Ама надолу ...
    Казах "пуснем" неслучайно, не обичам да се катеря а и по ме кефи спирането по нанадолнище, отколкото нагоре......

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Нямам гащи за планинско брат. А и тука в България си имаме не по-малко сериозни изкачвания.
    Батка ако минаваш със смарта през Шипка и сам, строши му кокалите, особенно участъка от към Казанлък е по хубав пътя, ся верно че наемането след завоя е зор, но как стои в завойте просто не е истина, трябва да призная че съм повече от впечатлен......и съм сериозен......

    Иначе по темата - всяка куца Маруся или Катерам карана от кое да е тестерче ще свали още повече от времето на Льоб, но все пак като цяло си е добра реклама.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    СМАРТА e огин, трябва да ти кажа, че седи доста по-добре от повечето среностатистически коли.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Не успях да рабера, какво искаш да кажеш.
    Не е заяждане...

    Темата е пуснах за да споделим мнения за Льоб!
    Ся аз не съм му някакъв голям симпатизант, но все пак не може да му се отрече, че е един от най-големите особено последното десетилетие!
    Петер Солберг например е доста по-атрактивен!
    Когато спечели се радва истински (като малко дете) просто да ти напълни душата!

    А Льоб излиза печели, казва си репликите с някаква сдържана емоция и тва е!

    Като някакъв "робот" може би и "да не е от тази планета"....

    Не знам дали е била чак толкова слаба конкуренията на това състезание, но си имаше силни болиди и пилоти които са карали не за пръв път на това трасе...

    Чисто нов болид, 1м. тестове и хоп подобряваме най-времето с повече от минута!
    Човек или машина!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Чисто нов болид
    Това е Пежо спорт.... там опита е голям... няма чисто нови неща ей така...


    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    1м. тестове
    - Да бе, продукция за 30-40 милиона пари и един месец тестове... няма такъв вариант...

    А Себастиан Льоб май не се е родил някой, който да може да го коментира.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Това е Пежо спорт.... там опита е голям... няма чисто нови неща ей така...


    - Да бе, продукция за 30-40 милиона пари и един месец тестове... няма такъв вариант...

    А Себастиан Льоб май не се е родил някой, който да може да го коментира.
    Значи викаш Пежо спорт и Льоб си карат тоя болид и правят тестове баш на тва трасе от как са създадени!!!

    И определено всеки един човек може да коментира Льоб!
    Пък тва, че ти няма кво да кажеш и ни пускаш разни клипчета дат нямат нищо общо с темата, си е твой проблем!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25

    Default

    Г-н халясчо, да те светна от опита на професионален колоездач, че от 10 години и повече съществува проста техника, която чрез преминаване на дистанцията записва минимум,

    гео координати,
    надморска височина,
    атмосферно налягане,
    наклон,
    скорост на вятър,
    посока на вятър,
    нужна разхода норма на енергия функция от гореописаните, дадена предавка и приложена сила на определяна дължина курбел
    състояние на настилка и коефицент на съпротивление и куп други стойност..... И ТОВА ЗА ЕДНО "просто" колоездене

    повярвай ми Пежо със сигурност имат софтуер за поне 100 милиона пари за всякакви симулаци... включая и различни метреологични обстановки.
    ВЪОБЩЕ АМА ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ТРЯБВАТ полеви тестове при положение, че имат всичката налична база данни на "противникът", съвсем случайно спонсориран и той от ред бул и са наясно с конкуренцията и им е все тая дали ще бият с 20-30 или 50 секунди.

    Ако разликата беше 1-2 секунди тогава щяха да си купят пътя за върха поне за 2-3 месеца ...

    Да видя ти, какво ще ми кажеш дето не знам, защото ще ми е искренно интересно?

    А тия клипчета са на толкова опитен пилот в планиснките карания, че единствено можем да ги гледаме и мълчим.
    А за коментирането на Себ, щом си показал, че може да караш и на 1/100 от него явно имаш право
    Last edited by ne0; 04-07-2013 at 23:34.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #26
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Г-н халясчо, да те светна от опита на професионален колоездач, че от 10 години и повече съществува проста техника, която чрез преминаване на дистанцията записва минимум,

    гео координати,
    надморска височина,
    атмосферно налягане,
    наклон,
    скорост на вятър,
    посока на вятър,
    нужна разхода норма на енергия функция от гореописаните, дадена предавка и приложена сила на определяна дължина курбел
    състояние на настилка и коефицент на съпротивление и куп други стойност..... И ТОВА ЗА ЕДНО "просто" колоездене

    повярвай ми Пежо със сигурност имат софтуер за поне 100 милиона пари за всякакви симулаци... включая и различни метреологични обстановки.
    ВЪОБЩЕ АМА ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ТРЯБВАТ полеви тестове при положение, че имат всичката налична база данни на "противникът", съвсем случайно спонсориран и той от ред бул и са наясно с конкуренцията и им е все тая дали ще бият с 20-30 или 50 секунди.

    Ако разликата беше 1-2 секунди тогава щяха да си купят пътя за върха поне за 2-3 месеца ...

    Да видя ти, какво ще ми кажеш дето не знам, защото ще ми е искренно интересно?

    А тия клипчета са на толкова опитен пилот в планиснките карания, че единствено можем да ги гледаме и мълчим.
    А за коментирането на Себ, щом си показал, че може да караш и на 1/100 от него явно имаш право
    И поради всичките тия причини що му трябваше да ходи до там и да трошат още повече пари, като можеше да го обявят за победител служебно?!!!

    Точно щот си професионален КОЛОЕЗДАЧ, е редно да знаеш как седят нещата в спорта!

    Нещо с колоездене трябваше да ни пуснеш...........
    Та да си седим и да МЪЛЧИМ!

    Даже и да не мога да карам, пак мога да го коментирам!
    На теб ще оставя коментарите за колелата...... Там вече няма какво да кажа......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    И поради всичките тия причини що му трябваше да ходи до там и да трошат още повече пари, като можеше да го обявят за победител служебно?!!!
    Комерс...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ... просто се чудиш какво ли щеше да направи ватанен преди 25 години, ако имаше асфалт до върха и още 200коня от двигателя. или пък ако китинджър имаше по-добро оборудване 50 години по-рано ...
    Ми... Едва ли би направил повече от Льоб. Льоб показа, че е от друга планета. Мислехме, че Томи Макинен държи рекорда по титли, докато не се появи тоя... Свръхчовек. Един акробат зад кормилото, дошъл от спортната гимнастика, вдигна летвата там, където я сложи Болт в спринта.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post

    ...Иначе по темата - всяка куца Маруся или Катерам карана от кое да е тестерче ще свали още повече от времето на Льоб, но все пак като цяло си е добра реклама.......
    По мое скромно мнение, ако зад волана не е точния човек, лесно може да отиде там, където /за голямо съжаление/ отиде Кубица.
    Last edited by Liminat; 05-07-2013 at 21:43.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #29
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Абе или аз нещо не разбирам,но защо на видеото на Ватанен повечето от трасето е чакъл и пясък,а при Лъоб беше асфалт та трака Ватанен постоянно въртеше кормилото като на дрифт за да я удържи тая машина,която не може грам да я сравним с новата версия..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  15. #30
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Абе или аз нещо не разбирам,но защо на видеото на Ватанен повечето от трасето е чакъл и пясък,а при Лъоб беше асфалт та трака Ватанен постоянно въртеше кормилото като на дрифт за да я удържи тая машина,която не може грам да я сравним с новата версия..
    Обяснимо е, даже по времето на цар Калоян не е имало път даже.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •