Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Мъка! Двигателят си замина :(

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    39

    Default Мъка! Двигателят си замина :(

    Здравейте колеги,
    Както може да се прочете от заглавието, ме настигна лош късмет.
    Проблем 1: Колата беше запалена от 5 минути, движех се с около 90км/ч, и изведнъж от мотора достра стряскашти звуци, след което загуба на мощност. Погледнах лампите на таблото да видя за нещо притеснително, но всичко беше ОК. След това бърз поглед в огледалата за обратно виждане - облак , ама огромен бял облак. Колата спря.
    Опитах да запаля. Чу се само виул виул и мотора затегна!

    Проблем 2: Колата се намира на около 20 км от Асеновград.

    Ето и въпросите:
    Мислите ли, че трябва да се занимавам да отварям въобще мотора (и какво ще ми струва горе-доло)? Дали мога да намеря читав мотор (и какво ще ми струва горе-доло с монтажа)? Струва ли си да търся репатрак да я връщам в София или някой може да помогне в този регион? И в крайна сметка, дали си струва или просто да я крам за надин или да я продавам на части

    Благодаря предварително на всички които могат да помогнат.

    Поздрави.
    Last edited by Furious 155; 03-07-2013 at 10:27.
    Alfa Romeo 155 1.8
    Twin Spark 10'93 klimatronic

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Здрасти,
    Като гледам подписа, двигателят трябва да е 8 клапанов...
    Такъв мотор цял се намира доста изгодно, стига да не искаш да правиш твоя си.
    Ако колата не е пред разпад и всичко друго си е наред, можеш да си я оправиш с неголеми разходи.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Време е да си вземеш по-нова. Ако си затруднен я вземи на изплащане. Освен ако не мислиш вечно да караш 155

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ако наистина искаш да си караш колата, то я прави. Новите не са с нищо по-добри от 155 откъм здравина и надеждност, колкото и сектантски да звучи това твърдение.
    Писах ти на лично, колега. Ще се радвам да съм ти от полза.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Здрасти,
    Като гледам подписа, двигателят трябва да е 8 клапанов...
    Такъв мотор цял се намира доста изгодно, стига да не искаш да правиш твоя си.
    Ако колата не е пред разпад и всичко друго си е наред, можеш да си я оправиш с неголеми разходи.
    @Furious 155
    За колко мислиш че ще намеря двигател? И еветуално за смяната? М/у другото 8 клапанов е.
    Alfa Romeo 155 1.8
    Twin Spark 10'93 klimatronic

  6. #6
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    За ремонт сигурно цената ще варира от порядъка на 250-350лв. +тръд. в зависимост от това какво се е случило. имай в предвит че скоро правих гарнитура и цената на гарнитурите + шлайф ми беше около 150лв. сметни и другите повредени работи.

    п.с. Все си мисля ,че ако се направи за теб ще е по добре защотот 1во, това е двигателя на тази кола, 2ро ще имаш "чисто" нов вдигател , на който ще имаш доверие.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  7. #7

    Default

    В такъв момент първо не вземай решения под влияние на емоции. После се огледай за майстор, на когото имаш доверие . И трето - след като се отвори мотора и стане ясно за какво става въпрос, чак тогава решавай дали ще правиш твоя или ще купуваш друг мотор. Успех!

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    В такъв момент първо не вземай решения под влияние на емоции. После се огледай за майстор, на когото имаш доверие . И трето - след като се отвори мотора и стане ясно за какво става въпрос, чак тогава решавай дали ще правиш твоя или ще купуваш друг мотор. Успех!
    Аз пък се чудя какво трябва да направи човек за да унищожи 8 клапанов!?
    С какво масло е бил тоя двигател, на колко километра е колата и тн може ли да сподели собственика!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Здрасти,
    Като гледам подписа, двигателят трябва да е 8 клапанов...
    Такъв мотор цял се намира доста изгодно, стига да не искаш да правиш твоя си.
    Ако колата не е пред разпад и всичко друго си е наред, можеш да си я оправиш с неголеми разходи.
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз пък се чудя какво трябва да направи човек за да унищожи 8 клапанов!?
    С какво масло е бил тоя двигател, на колко километра е колата и тн може ли да сподели собственика!?
    Ами честно казано, колата беше на майстор преди около месец. Тъй като имаше леко чукане от ляво (от към 1-ви цилиндър), го помолих да погледне какво е. Оказа се (поне така каза ), че бил повдигача на един от клапаните. По някаква причина се бил откачил ??? Но наистина като си взех колата, работеше доста по-тихо. Тогава ми смени маслото с минерално 15В40л, както и масления филтър. и ето 1000 км. след това, къде съм
    Колата е на 202 000 км. (Но със сигурност е връщана поне 100 000).

    @endeavour - Нали написах че колата е близо до асеновград, така че очаквам от вас да ме насочите към майстор. Иначе трябва да я качвам на репатрак до София
    Last edited by mikahack; 03-07-2013 at 15:55.
    Alfa Romeo 155 1.8
    Twin Spark 10'93 klimatronic

  10. #10
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Много кофти, колега, съжалявам, че така се е получило. Обаче-първо сигурен ли си, че е затегнал двигателят? Второ, ако допуснем, че наистина двигателят е леш, както ти казаха по-горе, прецени останалото в колата как е. Ако не е и то леш, намери си един хубав мотор 2.0 със скорости и всичко, мятай го на колата и за няколко дни ще си пак на пътя. А относно разходите-сигурно за 400-500 лева ще имаш двигател+труда по прехвърлянето. Сега за репатрака до София, не знам, той ще дръпне много, но ти така или иначе трябва да я затикаш донякъде тая кола, така или иначе ще дадеш пари за репатрак. Късмет ти желая и дано дефектът да се превърне в ефект и в крайна сметка да имаш една още по-добра Алфа!

  11. #11
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Щом така или иначе е до Асеновград, защо не я закара до тия момчета дето много ги хвалят до Моста на на Асеновградско шосе. Тъкмо ще му сложат двигателя кадърни хора

  12. #12

    Default

    Лъхнал си гарнитурата вероятно......не е болка за умиране, свалете главата преди за взимаш по нататъшни решения......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default аз

    Много лошо колега.Моята Алфа 147 2.0 туин спарк взе да харчи масло някои знае колко горе долу е ремонта да се направи.Благодаря предварително

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by invinceble View Post
    Щом така или иначе е до Асеновград, защо не я закара до тия момчета дето много ги хвалят до Моста на на Асеновградско шосе. Тъкмо ще му сложат двигателя кадърни хора
    @invinceble
    Имаш ли някакви контакти на тези момчета в Асеновград?
    Alfa Romeo 155 1.8
    Twin Spark 10'93 klimatronic

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mikahack View Post
    @invinceble
    Имаш ли някакви контакти на тези момчета в Асеновград?
    Тия момчета не са в Асеновград, а са в Пловдив, на изхода за Асеновград, на територията на бившия завод "Устрем". А това са телефоните им: Боби и Хари - 0885/061418 0878/234741 0889/609034. Дано ти свършат работа.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •