Results 1 to 9 of 9

Thread: София-Варна маршрут

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default София-Варна маршрут

    Интересува ме от къде минавате, утре ще пътувам привечер и не знам кой път да хвана. За сега съм се спрял на София-Карнобат-Айтос-Провадиа-Варна. Споделете някакви пресни впечатления.

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    София-Търново-Шумен-Варна.
    От Карнобат до Провадия няма добър път.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3

    Default

    По магистралата. Няма да минаваш през 40 градчета и селца с ограничение 50, лелки дето продават лук с ограничение 50, бензиностанции с ограничение 50, камери на 10 места, да се чуддиш как да изпревариш и т.н. От петолъчката бичиш нагоре и си ти. С макс 30-40км ти идва по-дълго, но стъпваш на 130 и забравяш.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    София-Търново-Шумен-Варна.
    От Карнобат до Провадия няма добър път.
    Принципно не ми се минава през Хемус, има едни много гадни гънки по настилката през които като мина и имам чувството, че части от предницата остават там, иначе ако са ги оправили най-после ще е супер. А ми казаха точно че пътя Айтос-Провадия бил добър. За това питам де, не съм пътувал оттам и не знам как стоят нещата.

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    По магистралата. Няма да минаваш през 40 градчета и селца с ограничение 50, лелки дето продават лук с ограничение 50, бензиностанции с ограничение 50, камери на 10 места, да се чуддиш как да изпревариш и т.н. От петолъчката бичиш нагоре и си ти. С макс 30-40км ти идва по-дълго, но стъпваш на 130 и забравяш.

    От петолъчката на къде ?
    Иначе аз предпочитам Хемус, пред Айтос-Провадия.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Послушай Stelt-а, пробвал съм от всякъде и макар да е зле, всъщонст е най-добре по този маршрут. Един приятел от Каварна всяка седмица пътува и той е на същото мнение.

  7. #7

    Default

    Последния път минах през Котел-Омуртаг, защото не знаех Ришкия проход в какво състояние е. На мен таргета ми е Шумен, така, че да - Айтос-Провадия изглежда най-добрия вариант. Не съм минавал и не знам в какво състояние е.
    Исках само да натъртя да не се хваща по София-Търново-Шумен-Варна.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Гониш Айтоския проход и оттам през Дългопол към Варна, ако ще ходиш до Шумен - по камионджийския път през Петолъчката. И двата варианта са ти по-бързи, отколкото през северна България.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Интересува ме от къде минавате, утре ще пътувам привечер и не знам кой път да хвана. За сега съм се спрял на София-Карнобат-Айтос-Провадиа-Варна. Споделете някакви пресни впечатления.
    Зависи кой тип пилоти си. В неделя се върнах през Търново, синът ми редовно кара до Бургас и оттам Варна. Аз не бих карал през южна България, но синът ми само оттам се връща без ел фишове. Така, че е ясно - по-бързо = повече километри и по-скъпо /не винаги/ срещу нелош път, но с доста ограничения на най-нелепите места, за които можеш да се сетиш, особено около Търново. Да се надяваме, че новата власт ще преразгледа излишните ограничения, както го обеща в началото.
    За Айтос-Провадия бих се опретнал, ако съм за Пловдив, но за София не бих си го причинил.
    Рижкия го бягахме веднъж миналата година, не са малко километри от магистрала до магистрала, иначе се оказа най-бърз.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •