Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Силен мирис на бензин в купето и багажника?

  1. #16
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    моя съска яко като отварям и се чува свистене как смуче въздух предполагам,от как съм взел колата е така каквото и да значи.
    Как си реши проблема колега?

  2. #17

    Default

    оставих го да се реши сам ама не става вонка си,няма течове затегнато е всичко долу по резервоара остава само онова горе къде е отдушник ма кво да му направиме

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Канистър се казва ... а тва с ваккуума от резервоара е нормално

  4. #19

    Default

    не знам какво е едно квадратно виси на задната седалка закачено в багажника влизат и излизат маркучи от него.

  5. #20
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    не знам какво е едно квадратно виси на задната седалка закачено в багажника влизат и излизат маркучи от него.
    Същото

  6. #21
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, аз съм със 155 и тоя канистър при мен е отпред. Понеже бях ревизирал всичко по горивната система без него, викам чакай да го прослушам. И се оказа, че и при него има мизерия. Той отдолу има една тапа, която при мене липсваше. Демек, при отваряне на съответния клапан, двигателят си е смучел неизмерен от дебитомера въздух. За миризма, по-скоро не съм усещал, но то при мен е на такова място, че се проветрява. Друго място, от където може да кади на бензин са входа и изхода на бензиновата помпа в резервоара-пада се точно в багажника под мокета. Има капаче и отдолу се виждат-отвори там, запали колата и ще видиш дали хвърля бензин.

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    при него е на друго място всичко

  8. #23
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    миризмата е на 100% от катализатора,преди години моята беше едва на 92000км,въпреки това след ремонта от едно удавяне и воден удар,миришеше гадно...катализатора не го изхвърляйте след демонтажа,моя го купиха за 80лв!

    ---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    миризмата е на 100% от катализатора,преди години моята беше едва на 92000км,въпреки това след ремонта от едно удавяне и воден удар,миришеше гадно...катализатора не го изхвърляйте след демонтажа,моя го купиха за 80лв!

  9. #24
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    А имали възможност да глъхне при даване на газ точно от катализатора ?

    Quote Originally Posted by kiko1213 View Post
    миризмата е на 100% от катализатора,преди години моята беше едва на 92000км,въпреки това след ремонта от едно удавяне и воден удар,миришеше гадно...катализатора не го изхвърляйте след демонтажа,моя го купиха за 80лв!

    ---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    миризмата е на 100% от катализатора,преди години моята беше едва на 92000км,въпреки това след ремонта от едно удавяне и воден удар,миришеше гадно...катализатора не го изхвърляйте след демонтажа,моя го купиха за 80лв!

  10. #25
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Глъхненето се оправи след като махнах катализатора, но все още мирише на бензин

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    В какво състояние са бензиновите маркучи от регулатора до рейката? Само ще вметна, че когато протече единия от тях, бензина отива точно върху алтернатора.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    При един приятел миришеше така и се оказа че е от маркучите при капака на бензиновата помпа... отвореше ли прозорец миризмата влизаше от багажника в купето.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  13. #28
    започва да се пристрастява taks's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    33

    Default

    Колеги да попитам и аз имам същия проблем.Когато колата е студен всичко е наред но загрее ли почва да мирише силно на бензин от към капачката и най вече от към задна дясна гума.Това се случва предимно на извънградско като тръгна а понякога и в града и при положение че я карам на газ.Последния път ми изчезна към 10 литра бензин оглеждахме я няма теч никъде и на мен ми казаха че отдушника бил запушен.Някакви идеи как може да се оправи това.Скоро сложих една обикновенна капачка на резервоара с пера без да се затяга и малко намаля миризмата струва ми се.Колата е Алфа 156 1.6 98г.

  14. #29
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Вдигам темата пак, защото и при мен от месец и малко смърди на бензин при отворени прозорци та се не трае, че чак ме е страх да запаля цигара (при затворен прозорец или на място е О.К.) .... та за кои маркучета става въпрос, за тези към въпросният канистър или?
    ..... че баба има два канистъра, един в багажника и един в преден ляв калник, моят се беше спукал и смърдеше и от него, но него го оправих.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  15. #30
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    при мен не съска и не мирише на 176000км e
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •