Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Силен мирис на бензин в купето и багажника?

  1. #1

    Default Силен мирис на бензин в купето и багажника?

    проблема е че като вляза в колата мирише на бензин,гледахме около мотора не е от пред,около колата се въртях не мирише,като вляза в нея мирише,като отворя задният багажник ме лъхва силна миризма на бензин?гледахме от долу резервоара няма теч?свалихме заната седалка сухо е и прашно,свалихме задните кори от към багажника гледахме около бензиновата помпа сухо е,има син маркуч око 1 см дебел който тръгва от резервоара нагоре и минава през едно квадратно което е закачано на гърба на задната седалка горе в дясно и от него излиза маркуча и отива надолу към бензиновият филтър който е под купето до задна дясна гума така мисля,мириса е като отвориш багажника от дясната страна някъде около гърловината или от това квадратното черно пласмасово което не знам какво е дето е закачено на гърба на седалката като махнеш кората се вижда,казаха ми че ми е запушен отдушника което не знам има ли нещо общо и не би трябвало да губи бензин и да мерише.

  2. #2
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    При мен смърдеше яко отпред. Смених едно маркучле около 30-40см дълго и дотам (сменя се много лесно, но на подемник). Мисля все пак да огледам и останалите. При тебе е ясно, че е някъде отзад, но постоянно ли мирише, или само като запалиш - демек когато качва помпата ли, или не?... Знам, че го знаеш - но все пак го оправи веднага и не ползвай колата дотогава!!!
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  3. #3

    Default

    от пред ми течеше взерски преди 4 години ги сменихме,разкачва се всичко много е тегаво,като отворя колата сутрин си мерише на бензин,багажника като вдигна пак си мерише,оня ден палихме на място на отворен багажник ама то си ветрее и не може да се хване,разглобихме до бензиновата помпа сухо е,задна седалка суха е,навсякъде е сухо и прах,ако е като запалиш да мерише по-силно каква ти е идеята като предположение?тая кутия дето минават сините маркучи през нея какво е?

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    от пред ми течеше взерски преди 4 години ги сменихме,разкачва се всичко много е тегаво,като отворя колата сутрин си мерише на бензин,багажника като вдигна пак си мерише,оня ден палихме на място на отворен багажник ама то си ветрее и не може да се хване,разглобихме до бензиновата помпа сухо е,задна седалка суха е,навсякъде е сухо и прах,ако е като запалиш да мерише по-силно каква ти е идеята като предположение?тая кутия дето минават сините маркучи през нея какво е?
    Провери си капачката на резервоара ,на моята има едно рокче отдолу като сипваш бензин я бучиш на него ма оня ден я изпуснах и рокчето се счупи и от тогава смърди на бензин в багажника,види се че трее си търся и капачка,та провери си капачката да не е калпаво уплатнена.

    Друг начин да си решиш проблема е като оставиш 2 риби за една седмица в багажника,и ти давам гаранция ,че няма да усетиш повече никога миризма на бензин
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    тази кутия до колкото помня(бегло ми беше споменато) е ,че е точно за изпаренията от резервоара,кондензира ги и ги вкарва направо през бензиновия филтър към мотора...на гърловината на резервоара има някъде клапан за да взима въздух когато работи колата...или клапана ти е останал отворен или тва квадратното дето минават сините маркучи през него се е прецакало....клапана можеш да видиш като свалиш колелото до резервоара...успех!!!

    ---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:13 ----------

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77960

  6. #6

    Default

    хора мерси чакам едно момче да се освободи и пак я почваме,и аз не знам какво е но сигурно е това щом преровихме другите неща и не го намерихме.

  7. #7
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    В тая връзка да попитам - на вас като отваряте капачката на резервоара съска ли? Май го бяхме говорили в друга тема, но ако изобщо сме го обсъждали - не си спомням къде...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  8. #8

    Default

    моя съска яко като отварям и се чува свистене как смуче въздух предполагам,от как съм взел колата е така каквото и да значи.

  9. #9
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    И мойта съска като гъска - само дето не знам засмуква ли или издухва!?! И дали така трябва да е или нещо не е наред?
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  10. #10
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    И мойта съска като гъска - само дето не знам засмуква ли или издухва!?! И дали така трябва да е или нещо не е наред?
    Така трябва да е издухва налягането кадето създава бензина,после има и едно клапанче когато резервоара е по пълен и налягането става по голямо въпросното клапанче изпуска част от налягането ,може да го тестваш като напълниш резервоара и почнеш да клатиш колата лятото се чува как испуска налягането.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Относно съскането- и при мен си съска , а за миризмата, я провери състоянието след капачката до резервоара?!
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    При мен имаше подобен проблем. Оказа се невидима дупчица в капака на бензиновата помпа.

  13. #13

    Smile миризма в купето

    Здравейте имам проблем с алфата но нямам представа от каде идва. Значи когато вдигна по висока скорост и след това започна да намалявам в купето навлиза една много неприятна миризма на амоняк или на нещо такова но е ужасно неприятно. Първо си мислих че истича киселина от акомулатора след това че испуска някой от маркучите и това не е мислих че е от газовия испарител но ето че и от него не е и вече нямам представа от какво може да е а пак не обичам много много да я карам по сервизите и за това моят мъж и прави повечето ремонти. Та за това бих искала да ви питам дали имате представа от какво може да е и дали на някой му се е случвало благодаря ви предварително.

  14. #14
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_164 View Post
    Здравейте имам проблем с алфата но нямам представа от каде идва. Значи когато вдигна по висока скорост и след това започна да намалявам в купето навлиза една много неприятна миризма на амоняк или на нещо такова но е ужасно неприятно. Първо си мислих че истича киселина от акомулатора след това че испуска някой от маркучите и това не е мислих че е от газовия испарител но ето че и от него не е и вече нямам представа от какво може да е а пак не обичам много много да я карам по сервизите и за това моят мъж и прави повечето ремонти. Та за това бих искала да ви питам дали имате представа от какво може да е и дали на някой му се е случвало благодаря ви предварително.
    Смятам, че катализатора ти отива да заминава, затова мирише като на сяра и разпърдяни яйца, като почнеш по-спортно да мачкаш колата. И други да споделят мнения, но мисля , че съм на верен път. Не си писал каква е колата, ама щом има газ, е на бензин, а щом в ника ти има 164, допускам, че колата ти ще е над 160-200 х. км, и тогава от катализатора почва да смърди на сяра от изгорелите газове.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  15. #15

    Smile

    Ами колата е 164 v6 турбо а точните и колметри са 197691 км. а както бях писала моят мъж провери всичко и наистина каза че може и да е от катализатора в краен случай и дано да е от него защото наистина е много неприятно усобенно сега зимата като е студено и като се размирише е ужасно неприятно да разтварям прозорците. благодаря ти все пак че изказа мнение и скоро ще кача снимки на моята красавица.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •