Results 1 to 6 of 6

Thread: 147 1.9 JTD проблем с паленето

  1. #1

    Default 147 1.9 JTD проблем с паленето

    Здравейте, много кофти ме изигра днес количката. Тръгвам аз по работа, въртя ключа и до там. Оборотите едвам помръдват а на таблото светва лампа :
    Опитах още няколко пъти, но все същото. Проблемът идва от нищото, или поне за мен не е ясно, до вчера си карах и си пеех.

    И лошото е, че не мога да я помръдна да я закарам до сервиз, трябва да викам помощи и става сложно. Та въпросът ми е ако е нещо по-елементарно, което може да се смени пред блока, или пък има някакъв трик да запали и да я закарам поне на 2-3 км. Да помогне някой.

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by wise View Post
    Здравейте, много кофти ме изигра днес количката. Тръгвам аз по работа, въртя ключа и до там. Оборотите едвам помръдват а на таблото светва лампа :
    Опитах още няколко пъти, но все същото. Проблемът идва от нищото, или поне за мен не е ясно, до вчера си карах и си пеех.

    И лошото е, че не мога да я помръдна да я закарам до сервиз, трябва да викам помощи и става сложно. Та въпросът ми е ако е нещо по-елементарно, което може да се смени пред блока, или пък има някакъв трик да запали и да я закарам поне на 2-3 км. Да помогне някой.
    Пред блока можеш да смениш дюзите с регулатора-ако си в час и помпата за високо налягане!Също може да смениш и помпата в резервоара!Ако си по настоятелен също и екуто с боди контрола!А иначе диагностика се прави както си му е реда!Ей сега ще фърля бобец да видя от къде си!

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Щом не мърдат оборотите, на кафе излиза датчик на коляновия вал
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    хохо, почнахте ли ме с автофорумния хумор, нп. Това което ми е известно съм го написъл и да идея си нямам какво се случва под капака, и като цяло в колата, а и не ме интересува честно казано. За това и питам.
    @RUSEV-BGR от София съм ?
    @myato Мерси, предполагам, сега ще потърся инфо.

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Хвани си една пътна помощ и я закарай до сервиз, където знаят какво правят! Имах един случай на един клиент му припалваше и угасваше и тресеше ( 147 1,9 115 коня ) не му се даваха 20 лева за пътна помощ, която му уредих, зарежда си акумулатора 2-3 пъти и така 2 дни докато я скапа нацяло.
    А сега да ви кажа какво и имаше - беше и блокирала водната помпа и пой зарежда и въртя докато най накрая успя да скъса ангренажния ремък и да набие клапаните!

    Че така понякога евтиното излиза много много скъпо...

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by wise View Post
    хохо, почнахте ли ме с автофорумния хумор, нп. Това което ми е известно съм го написъл и да идея си нямам какво се случва под капака, и като цяло в колата, а и не ме интересува честно казано. За това и питам.
    @RUSEV-BGR от София съм ?
    @myato Мерси, предполагам, сега ще потърся инфо.
    Няма да ни се впрягш. Понякога ни напъва шашканията.
    Предположението ми обаче е съвсем сериозно и съм го обяснил, макар и шеговито.
    Щом нямаш опит с тези неща, най-добре направи това, което казва колегата pininfarina, иначе филма може да стане страшен
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •