Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: 159 2.2 или GT 2.0 на газ или метан

  1. #1

    Default 159 2.2 или GT 2.0 на газ или метан

    Здравейте
    Моля дайте някакви препоръки или информация !!!

    Имам намерение да си купя 159 2,2 или GT 2,0 след 2004, но да карам на газ или метан .
    Проверих на две места в Бургас за газови уредби, много слаба информация имат и дават много високи цени........
    Някой ако има опит или информация моля да пише.

    предварително благодаря

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by mitko-burgas View Post
    Здравейте
    Моля дайте някакви препоръки или информация !!!

    Имам намерение да си купя 159 2,2 или GT 2,0 след 2004, но да карам на газ или метан .
    Проверих на две места в Бургас за газови уредби, много слаба информация имат и дават много високи цени........
    Някой ако има опит или информация моля да пише.

    предварително благодаря
    JTS моторите много трудно се газифицират и ефектът от газификацията е малък. Според мен ако ще трябва да се газифицира такъв мотор, решението е уредба с директно впръскване (LPDI). Не е ясно, дали такава е вече налична за тези мотори и дали ще те удовлетвори като цена.

    Накратко - с трудна за материализиране идея си се захванал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Ето малко информация. http://zavoli.bg/index.php?category=51

    Цените са доста нагоре от Обикновенния Газов Инжекцион. Но при положение че става въпрос за скъп автомобил не мисля че цена от 2-2500лв. ще е проблем след като се дават едни 15 000лв. за кола.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    .. след като се дават едни 15 000лв. за кола.
    Колегата ще си купува само едната кола.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    2.0 JTS може да се направи на газ. Виждал съм в обяви за този мотор специално да пише: само за двигатели с номера .......
    ...

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    2.0 JTS може да се направи на газ. Виждал съм в обяви за този мотор специално да пише: само за двигатели с номера .......
    То за можене, може. Но като отчетем това, че ще харчи примерно 2 л.бензин + 8 л. газ на 100, като отчетем и по-високата цена на уредбата, сметките не излизат като при нормалния ГИ.
    При тази ситуация, ако говорим за икономично гориво, аз бих се ориентирал към дизелова модификация


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Lightbulb

    Понякога си мисля, че най-добрият вариант за такава кола е да се "развали" Т.е. ако се гони икономия, да се извадят бензиновите инжектори(да си ги имаш работещи), да се "затапи" там с нещо(за това "нещо" ще падне мисленка) и колата да се направи да работи само на газ. Никакъв не е проблемът с една печка с дистанционно да се подгрява антифриза и изпарителя зимата до 30°С предварително и т.н. Недоумявам как някой още не е седнал да го направи Цената ще дойде същата като на 4-ядрената фокус-мокус уредба, ще гори само газ(реална икономия, а не на хартия) ще е по-надеждна, няма да работят помпи, момпи инжектори и т.н. На всичкото отгоре зимата ще ти е топличко, като влезеш. Дори да бъркам някъде, щото не съм газаджия посоката е тази аз лично бих си я "развалил" с кеф и всички нанотехнологии в кофата
    Може и да си продадеш инжекторите, резервоарът и помпата и с парите да си направиш първата вноска за газовата майтап.
    пп другият вариант е да си купиш дизел и да не се занимаваш с глупости
    Last edited by code; 07-08-2013 at 22:02.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    И аз мисля, че ако ще се газифицира JTS мотор, се търси (ако има) уредба LPDI, бензиновите дюзи се свалят и на тяхно място се слагат газовите (може и да има вариант и бензиновите да се ползват като газови. Не знам).
    Другото там с 1 такт бензин и нам-колко си газ - това не бих го направил. По-добре дизел.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Чудя се как не ви е жал да вземете един автомобил шедьовър и да му е*те м@мата ...

    Ще похарчите 12 000-20000 хил. и в същото време ще се скъпите да похарчите за гориво...

    Аз лично никога не бих си купил автомобил който е преправян да работи на газ или метан.И в двата случая двигателя се разбива-нито подаването на искра, нито на гориво нито запалването ще е правилно изчислено и тествано-всичко ще е 1 към гьотора ...

    Нито двигателя ще е същият като се омаже от "нашенските Баш'Майстори" нито автомобила ще прилича по характер и поведение на този който е излязал от завода.

    Ако наистина искате алфа ромео и икономия на гориво по-добре дизел вместо метан/пропан-бутан.

    Има и друг вариант= друга марка италиански автомобил който заводски е оборудван и всичко в него е направено да работи на два вида гориво.Има такива на бензин/пропан бутан или метан и на дизел и метан(или метанол).Мисля че ланча имаха такива модели и дори се рекламираше първият дизел+ метан(или метанол) -не разбрах точно какво ще е другото гориво.

    Поне според мен това е разумният избор.
    И досега се чудя на собствениците на Мерцедеси S 500/600 с газова уредба, зад които ще се удушиш ако караш ...

  10. #10

    Default

    А бе тези коли вече са по 4-5000 лв, а след година ще са като подарък към някой закупен автомобил от Горубляне, какви шедьоври, какви 10-20000 лева?
    Last edited by Доко; 08-08-2013 at 11:21.

  11. #11

    Default

    Ами за мен всеки автомобил проектиран в италианско дизайнерско студио е шедьовър.
    Всеки един дизайн на алфа е уникален.
    БМВ, АУДИ Мерцедес и Народната кола всяка година едно и също повтарящо се в дизайна с малко "позакривени" фарове или някаква друга бъзикня.

    Има познати които карат аудита стари модели(2006-2009год.), но са стигнали дотам, че да им сменят предната решетка, за да имитират новия модел ...

    Като чета форума и все повече се убеждавам, че истинските неща се заменят с еднодневки, колко да може собственика да демонстрира в стил "Виждате ли имам достатъчно пари да си позволя най-новия последен модел..."

    Та дори ако това са му последните похарчени пари и да трябва след това да кара автомобила си с пръдня ...

    Откровенно български синдром ...

    Все повече се обръща внимание на диодчета, светлиники, лъскавинки и всякакви новинки ...вече това се е превърнало в епидемия...

    Един качествено направен автомобил струва много повече от последния модел малък/среден клас автомобил проектиран набързо и пуснат спешно на конвейра за да "има нов модел" който да конкурира другите автомобилопроизводители.

    За съжаление дори в този форум заболяването е налице- чуват се гласове :"Каква била тази марка алфа ромео, която имала само два модела", тоест дайте ни набързо проектирано и излезнало от конвейра масово производство, па ако ще лайна да са щом са в нови опаковки нас ни харесват и ще ги изядем с удоволствие...


    Но това е консуматорските поколенията настъпват ...
    Last edited by alfa racer GTA; 08-08-2013 at 11:42.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ами за мен всеки автомобил проектиран в италианско дизайнерско студио е шедьовър...........
    Като казваш "шедьовър" , да разбирам ли, че даден модел на марката всичко е проектирано и изработено перфектно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Чудя се как не ви е жал да вземете един автомобил шедьовър и да му е*те м@мата ...
    GT за 5-6хил лв да ме вкара за няколко години с 10 000лв гориво(примерно) що да не му ... мамата Той си е мой, ще го правя каквото си искам

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Понякога си мисля, че най-добрият вариант за такава кола е да се "развали" Т.е. ако се гони икономия, да се извадят бензиновите инжектори(да си ги имаш работещи), да се "затапи" там с нещо(за това "нещо" ще падне мисленка) и колата да се направи да работи само на газ. Никакъв не е проблемът с една печка с дистанционно да се подгрява антифриза и изпарителя зимата до 30°С предварително и т.н. Недоумявам как някой още не е седнал да го направи Цената ще дойде същата като на 4-ядрената фокус-мокус уредба, ще гори само газ(реална икономия, а не на хартия) ще е по-надеждна, няма да работят помпи, момпи инжектори и т.н. На всичкото отгоре зимата ще ти е топличко, като влезеш. Дори да бъркам някъде, щото не съм газаджия посоката е тази аз лично бих си я "развалил" с кеф и всички нанотехнологии в кофата
    Може и да си продадеш инжекторите, резервоарът и помпата и с парите да си направиш първата вноска за газовата майтап.
    пп другият вариант е да си купиш дизел и да не се занимаваш с глупости
    ...

    ---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И аз мисля, че ако ще се газифицира JTS мотор, се търси (ако има) уредба LPDI, бензиновите дюзи се свалят и на тяхно място се слагат газовите (може и да има вариант и бензиновите да се ползват като газови. Не знам).
    Другото там с 1 такт бензин и нам-колко си газ - това не бих го направил. По-добре дизел.
    Да ви питам вас двамата,как ще се справите със самоадаптивните настройки на бензиновото ЕКУ,какво ще правите с 4-те ламбди,те ще мрат през ден,ако се кара само на газ ??????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ...

    ---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:59 ----------



    Да ви питам вас двамата,как ще се справите със самоадаптивните настройки на бензиновото ЕКУ,какво ще правите с 4-те ламбди,те ще мрат през ден,ако се кара само на газ ??????
    Ние двамцата - нищо На мен като ми се развали газовата ходя на газаджия. На стандартния инжекцион настройките не са ли самоадаптивни? Какво да разбираме под това? И като го направиш да смесва бензин и газ тия настройки ще цъфнат
    пп Пък, ако има 4 ламбди тая кола да си я купуват душманите
    Купувайте си 1,9 - върви като бясно, гори 5 и тва е.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •