Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61

Thread: Смяна на тампони стаб.щанга-къде в Пловдив

  1. #46
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Това ми е ясно, знам каква роля играе разпънката и каква щангата просто в завой с разпънката колата е по стабилна което до някаде компенсира това че нямам щанга.Въпроса ми беше дали при праволинейно движение с висока скорост дали няма да има някакви вибрации , но най добре ще е да пробвам май .

  2. #47

    Default

    Клиент иска смяна на тамп на стаб щанга.......Ок, 100 лв с труд и тампони......почва се.......опс......алфето няма щанга отпред.......страотно......идва клиента......Сменихме ги ама преди да платиш първо бегай тествай да видиш дали е по стабилна......връща се......"Бомба е, ама пак тропа"......Ми щото шарнирите на горните носачи са зян, а стабилка нямаше изобщо.......И как съм бил карал досега.......Ми....явно така ще си карам.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #48
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dimi bs View Post
    С разбити тампони на стабилката ходих до Чепеларе а до там се утрепах от завои, докато завивах имах чувството че ще вляза в другата лента.Така се шашнах че като се прибрах на другия ден веднага сложих ладови. Тампо ите все едно ги нямаше така хлопаше че мисле че ще се разпадне. И в това състояние след смяната веднага се усети разликата
    Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.
    А. Айнщайн.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #49
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Ихии , и Аинщаин намесихме

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Смяна на тампони стаб.щанга

    И каква се оказва тя......някои за половин-един резервоар нафта или бензин са склонни дори да се поутрпят , НО все пак пряко да се убедят, че файда от изправна стабилка имало значи...... Що за подход?! се позачудва човек?
    Народее?!
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  6. #51
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    Да се утрепя няма но не е както да са сменени тампоните. Цялата работа ми излезе 40лв. На прав път и с разумна скорост неможе да се разбере разликата
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    30

    Default

    Ако мислиш че без стаб. щанга ще се утрепеш си в голяма грешка. Сега ако си някакъв high speed racer и караш с висока скорост предимно в завои си я монтирай. За мен със и без разлика не виждам със скоростта която аз се движа. Колко от вас имат стабилизираща щанга ??? А сега колко от вас имат летни гуми с над 8мм граифер и дот не по стар от 2 години за да може да усети разликата с без и със ?? По добре хубави гуми с грайфер отколкото пари в тази измишльотина като вариатора.

  8. #53
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ми аз! Имам си летни гуми с дот 2014 г. И си имам стабилка. С тампони от Лада. И сигурно 99 процента от Алфите са със стабилизираща щанга, щото така излизат от завода. Въобще що го дискутираме това за стабилката? Явно, трябва да я има!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #54
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by SkindredZ View Post
    Ако мислиш че без стаб. щанга ще се утрепеш си в голяма грешка. Сега ако си някакъв high speed racer и караш с висока скорост предимно в завои си я монтирай. За мен със и без разлика не виждам със скоростта която аз се движа. Колко от вас имат стабилизираща щанга ??? А сега колко от вас имат летни гуми с над 8мм граифер и дот не по стар от 2 години за да може да усети разликата с без и със ?? По добре хубави гуми с грайфер отколкото пари в тази измишльотина като вариатора.
    Явно мисленето не ти е силна страна!!!
    Но както и да е и да се утрепеш си е твой проблем!!!

    НО АКО УТРЕПЕШ ДРУГ!!!


    Колеги в случая става въпрос за 10-20-50-100лв.
    Нима вашия или живота на останалите струва 100лв!!!

    Мислих си да напиша реална сценка от живота, която може да ни се случи във всеки един момент на пътя, НО ще се въздържа........

    Нека всеки сам си е представи за себе си!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #55
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Я не си давайте парите за тези щанги и тампони! Друго си е да се похарчат в чалга бара.

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    30

    Default

    "Явно мисленето не ти е силна страна!!!
    Но както и да е и да се утрепеш си е твой проблем!!!
    НО АКО УТРЕПЕШ ДРУГ!!! "

    Явно не си на ясно тази стабилизираща щанга какво прави че да говориш за смърт. Пък ако може да ми обясниш как по точно ще убия и някои друг ще съм ти крайно благодарен. Ходи виж тестове със и без ,за да видите разликата. Тука не говорим за носачи или доста по важни компоненти а за стабилизираща щанга. Абсолютно по никакъв начин не може премахването и да доведе до смърт защото 99% няма да я усетят ако останалото окачване е наред.

  12. #57
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by SkindredZ View Post
    "Явно мисленето не ти е силна страна!!!
    Но както и да е и да се утрепеш си е твой проблем!!!
    НО АКО УТРЕПЕШ ДРУГ!!! "

    Явно не си на ясно тази стабилизираща щанга какво прави че да говориш за смърт. Пък ако може да ми обясниш как по точно ще убия и някои друг ще съм ти крайно благодарен. Ходи виж тестове със и без ,за да видите разликата. Тука не говорим за носачи или доста по важни компоненти а за стабилизираща щанга. Абсолютно по никакъв начин не може премахването и да доведе до смърт защото 99% няма да я усетят ако останалото окачване е наред.
    Стабилизираща щанга!
    Явно стабилизира колата!

    Като пораснеш още малко, сам ще си отговориш на останалото!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by SkindredZ View Post
    "Явно мисленето не ти е силна страна!!!
    Но както и да е и да се утрепеш си е твой проблем!!!
    НО АКО УТРЕПЕШ ДРУГ!!! "

    Явно не си на ясно тази стабилизираща щанга какво прави че да говориш за смърт. Пък ако може да ми обясниш как по точно ще убия и някои друг ще съм ти крайно благодарен. Ходи виж тестове със и без ,за да видите разликата. Тука не говорим за носачи или доста по важни компоненти а за стабилизираща щанга. Абсолютно по никакъв начин не може премахването и да доведе до смърт защото 99% няма да я усетят ако останалото окачване е наред.
    Някога случвало ли ти си е да се завъртиш с кола, ей така както си караш по снега или леда и колата да се завърти със задницата напред, без да правиш нищо, просто леко си настъпил коловоза.Ако има коли в насрещното е 100% смърт.
    Ако ти се е случвало няма да говориш така.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Че тогава що са я кръстили стабилизираща и за какво я монтират като може и без нея.Аз си мисля че е сложена с цел да пренесе товара на външните колела при завой, върху вътрешните с цел да не се измести центъра на тежеста много към външните колела или не дай си боже извън тях за да не се изгуби стабилноста на возилото.Между другото алфата има и задна стабилизираща щанга можеш и нея да махнеш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Някога случвало ли ти си е да се завъртиш с кола, ей така както си караш по снега или леда и колата да се завърти със задницата напред, без да правиш нищо, просто леко си настъпил коловоза.
    Принципно сметнах че не е особенно нужно да изтъквам доводи в полза на СЪС и БЕЗ щанга, но примера който даваш е безкрайно неточен - когато си на сняг или лед, или дори и на мокро само работата на анти рол щангата е почти никаква, тъй като сцеплението от гумите е твърде слабо за да има ефект от нея.......
    Изключително погрешно е това да се нарича "стабилизираща" щанга.......
    Позната е под 3 имена - anti roll bar, sway bar и stabilizer bar......Ако пуснете търсене на тия термини в гугъла, при първото ще излязат 19 милиона резултата, а при третия термин всеки втори резултат ще съдържа думите "anti roll bar" или "sway bar".......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •