Results 1 to 15 of 346

Thread: 145 1.9JTD със GT2256V

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Lightbulb 145 1.9JTD със GT2256V

    Най накрая намерих малко време да споделя и моите аматьорски опити в домашни условия за силов тунинг Понеже всичко правих сам нямаше кой да снима и нямам много снимки :/

    Като цяло бях направил най лесните неща които могат да подобрят силата на мотора.Махнах гърнетата, катализатора, запуших ЕГР клапана, сложих конус филтър, ремапнах я, но ми омаля и реших да потърся по голям сешоар Стоковия 1544 ми се видя доста малак. Търсих разглеждах и реших да взема GT2256V от алфа 156 2.4

    Тук започнаха проблемите.
    Със моя колектор турбината опираше в блока, намерих от морга колектор от 147 1.9 115коня с който турбото влезе на мястото си, само се наложи разпробиване на дупките за да съвпаднат. Оказа се обаче че опира във перките на радиатора :/ наложи се леко преместване на радятора напред и горе долу е на милиметри от перката, до тук добре, но като сложих downpipe (изходната тръба на турбото) се оказа че опира във масления ми филтър ?!? Както и да е взех от наи късичките филтри (около 3-4 см) и сега евентуално като сменям маслото ще се наложи да сваля турбината за да го развия на милиметри от него е. А за геометрията на турбината ? Стандартната е с Wastegate и нямам вакуум който да я управлява. Направих щуцер на студената част на новата турбина и препаснах клапана ми от старата който отваря гейта чрез налягане. Тоест като достигне определено налягане избутва лосчето което отваря и разтоварва геометрията. В крайна сметка монтирах всичко и взе че заработи трактора Тръбите след турбото бяха различни от моите разбира се наложи се да се завари нова тръба за да пасне на изхода на турбото, Проблемите несвършиха... колата прегряваше като я карам по агресивно :/ Купих маслен радиатор от някакво волво със охлаждаща перка и го монтирах преди турбото. Знам че не е правилно но долу на филтъра няма място за самия него камоли за плочка която да изведе изходи за маслен радиатор... а и там има охладител само че минава антифриза от радиатора. Общо взето колата тръгна добре непрегрява вече и съм доволен от целия труд и мъки жалко че нямах гараж,канал и някой които да ми подава поне ключове, иначе може би е по лесно. Моля споделете опит и мнение относно направеното до тук, че хабер си нямам как успях и дали всичко е правилно


    пс: Благодарение на колегата Ilko Ivanov който ме посъветва да намеря евро 3 дюзи от 115 140 или 150 коньово жтд, за да постигна впръскването което съм задал по файла, колата вече е с тях и разликата е огромна - пуши и върви здраво (номера отгоре на дюзите е 0445110 119 ако някой със 105коньово реши да си търси по големи дюзи със този номер ще му е лесно да ги разпознае).

    Малкото снимки които успях да направя:
    http://vladky88.snimka.bg/automobile...63480.30953358

    И един бърз клип при първия старт със големия сешоар

    http://www.youtube.com/watch?v=Yu9KFW6ox4Q
    Last edited by mitaka_cs; 20-10-2014 at 22:18. Reason: смяна на заглавието
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •