Page 1 of 24 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 346

Thread: 145 1.9JTD със GT2256V

  1. #1
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Lightbulb 145 1.9JTD със GT2256V

    Най накрая намерих малко време да споделя и моите аматьорски опити в домашни условия за силов тунинг Понеже всичко правих сам нямаше кой да снима и нямам много снимки :/

    Като цяло бях направил най лесните неща които могат да подобрят силата на мотора.Махнах гърнетата, катализатора, запуших ЕГР клапана, сложих конус филтър, ремапнах я, но ми омаля и реших да потърся по голям сешоар Стоковия 1544 ми се видя доста малак. Търсих разглеждах и реших да взема GT2256V от алфа 156 2.4

    Тук започнаха проблемите.
    Със моя колектор турбината опираше в блока, намерих от морга колектор от 147 1.9 115коня с който турбото влезе на мястото си, само се наложи разпробиване на дупките за да съвпаднат. Оказа се обаче че опира във перките на радиатора :/ наложи се леко преместване на радятора напред и горе долу е на милиметри от перката, до тук добре, но като сложих downpipe (изходната тръба на турбото) се оказа че опира във масления ми филтър ?!? Както и да е взех от наи късичките филтри (около 3-4 см) и сега евентуално като сменям маслото ще се наложи да сваля турбината за да го развия на милиметри от него е. А за геометрията на турбината ? Стандартната е с Wastegate и нямам вакуум който да я управлява. Направих щуцер на студената част на новата турбина и препаснах клапана ми от старата който отваря гейта чрез налягане. Тоест като достигне определено налягане избутва лосчето което отваря и разтоварва геометрията. В крайна сметка монтирах всичко и взе че заработи трактора Тръбите след турбото бяха различни от моите разбира се наложи се да се завари нова тръба за да пасне на изхода на турбото, Проблемите несвършиха... колата прегряваше като я карам по агресивно :/ Купих маслен радиатор от някакво волво със охлаждаща перка и го монтирах преди турбото. Знам че не е правилно но долу на филтъра няма място за самия него камоли за плочка която да изведе изходи за маслен радиатор... а и там има охладител само че минава антифриза от радиатора. Общо взето колата тръгна добре непрегрява вече и съм доволен от целия труд и мъки жалко че нямах гараж,канал и някой които да ми подава поне ключове, иначе може би е по лесно. Моля споделете опит и мнение относно направеното до тук, че хабер си нямам как успях и дали всичко е правилно


    пс: Благодарение на колегата Ilko Ivanov който ме посъветва да намеря евро 3 дюзи от 115 140 или 150 коньово жтд, за да постигна впръскването което съм задал по файла, колата вече е с тях и разликата е огромна - пуши и върви здраво (номера отгоре на дюзите е 0445110 119 ако някой със 105коньово реши да си търси по големи дюзи със този номер ще му е лесно да ги разпознае).

    Малкото снимки които успях да направя:
    http://vladky88.snimka.bg/automobile...63480.30953358

    И един бърз клип при първия старт със големия сешоар

    http://www.youtube.com/watch?v=Yu9KFW6ox4Q
    Last edited by mitaka_cs; 20-10-2014 at 22:18. Reason: смяна на заглавието
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Браво за труда, звука е жесток, очакваме клипче с ускорението и данни разбира се!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    нека по-компетентните кажат, но аз мисля че на въздушния филтър не му е мястото там, първата сериозна локва и ще я удавиш, а после става мазало....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Да доста е ниско знам и аз, но просто съм я сглобил да я подкарам докато намеря турбо пътища да го изведа по нагоре, ще внимавам със локвите
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, един съвет и от мен-махни водния охладител преди филтъра и на негово място си сложи една плочка с маслен термостат преди да си си сварил водата...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Колега, един съвет и от мен-махни водния охладител преди филтъра и на негово място си сложи една плочка с маслен термостат преди да си си сварил водата...
    Тя развива ли се как се сваля тая плочка ? точно това се случва като карам агресивно и антифриза стига 100 105 градуса.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Здравей колега, а с какви дюзи е колата, на какво налягане работи турбото, каква е генерацията и на какви коне е ремапната?

  8. #8
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by MitakaNeikov View Post
    Здравей колега, а с какви дюзи е колата, на какво налягане работи турбото, каква е генерацията и на какви коне е ремапната?
    Никаква идея нямам колега несъм стигнал до стенда още, дюзи рейл помпа сичко си е стоково, но помпата май е слаба като вдигна налягането в рейла и дам гас до долу изгасва :/ Генерацията е права тръба със стандартния размер който са ми тръбите просто няма гърнета.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by VLaDky88 View Post
    Никаква идея нямам колега несъм стигнал до стенда още, дюзи рейл помпа сичко си е стоково, но помпата май е слаба като вдигна налягането в рейла и дам гас до долу изгасва :/ Генерацията е права тръба със стандартния размер който са ми тръбите просто няма гърнета.
    Да разбирам ли, че си правиш софта сам? Как вдигаш налягането в рейла? Ако го вдигнеш над 1450 бара е нормално да гаси колата, това не е заради помпата, а заради компютъра!

  10. #10
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by MitakaNeikov View Post
    Да разбирам ли, че си правиш софта сам? Как вдигаш налягането в рейла? Ако го вдигнеш над 1450 бара е нормално да гаси колата, това не е заради помпата, а заради компютъра!
    Още на 1000 и ми гасне :/ несъм пробвал по нагоре. Явно бъркам нещо? Има ли някой хакер да ми разгледа файла данепропускам някой лимитер да вдигна ?
    Last edited by VLaDky88; 09-07-2013 at 22:03.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Поздравления и от мен!

    Махни шпилките на изхода на турбината и ги замени с болтове! Така ще може да си сменяш филтъра по-лесно!

    И аз не разбрах как точно си свързал масления радиатор, но там където се завива филтъра няма ли 2-тапи от страни? Ако има свържи там маслото и няма да имаш проблем!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Поздравления и от мен!

    Махни шпилките на изхода на турбината и ги замени с болтове! Така ще може да си сменяш филтъра по-лесно!

    И аз не разбрах как точно си свързал масления радиатор, но там където се завива филтъра няма ли 2-тапи от страни? Ако има свържи там маслото и няма да имаш проблем!
    Идеята с болтовете не е лоша може и така да го направя мерси Иначе масления радиатор е между блока и турбото, а долу на масления филтър изходите са за антифриз те само минават от там да охлаждат маслото, там нециркулира масло няма как да закача там маслен радиатор ако не е специална такава плочка която да прекарва през изходите маслото и тогава да минава към филтъра.Във ибей съм виждал такива сандвич му казват дето извежда изходи за маслен радиатор трябва да поръчам нещо такова.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by VLaDky88 View Post
    Още на 1000 и ми гасне :/ несъм пробвал по нагоре. Явно бъркам нещо? Има ли някой хакер да ми разгледа файла данепропускам някой лимитер да вдигна ?
    Как на 1000 гасне? Тя стандартно си работи на 1350 бара, така че едва ли е лимитър!

  14. #14
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Сложих евро3 дюзи неска. Полетях ) но пак гасне ;/ нещо някъде не е както трябва.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  15. #15
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Убеди ли се каква е разликата в дюзите?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 1 of 24 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •