Page 4 of 24 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 346

Thread: 145 1.9JTD със GT2256V

  1. #46
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имаш 1500 бара в рейла. Какъвто и проблем да имаш 1500 е максимума на датчика има и лимитери малко преди 1500 в софтуера които ти гасят нафтата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #47
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Значи да започна от датчика, да намеря 3 баровия от 2.4 но пиновете са 4 а моите 3 някой ще помогне ли със свързването ?
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  3. #48
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Прочети пак какво съм ти написал

    И друго: няма нужда от толкова високо налягане в рейката. Имаш нужда от добър тунер който да ти напише софтуера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #49
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз доколкото видях от файловете дето ми показа колегата и от обясненията му, дори с оригинални карти за рейла си го има проблема.
    Още тогава му казах, че си има проблем в горивната с-ма - регулатор, помпа, горивопроводи и т.н.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #50
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Това аутокома е мега добър софт, благодарение на който установихме че колата изгасва поради голямото налягане в рейла... Днес си качих заводския софт по идея на колегата O.E.Motorsport, и се оказа че колата си върви нормално и неизгасва, явно нещо съм оплескал във опитите ми за тунинг по фаила )
    Last edited by VLaDky88; 07-08-2013 at 12:52.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  6. #51
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Чудесна новина ! Компа ми умря При поредния ъплоад на файла програмата mpps се затвори сама и резултата е, "no ecu found", и непалеща алфа. MPPS и KWP2000+ Него разпознават, ще се сваля чипа и на епром. Ако някой може да помогне с епрома, сега отворих компа, чипа ми е AMD - AM29F400BT-90SE 0012ABC L моят епром е TOP853 и поддържа тоя чип, но нямам преходник за такива чипове със 44 крачета. Прикачам и PDF от аутокома, който успях да направя преди флаша, на който се вижда момента на изгасване, но налягането в рейла е под 1500.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ECUcrash.jpg   2013-08-17 14.06.34.jpg  
    Attached Files Attached Files
    Last edited by VLaDky88; 17-08-2013 at 16:32.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  7. #52
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пусни му запис без да пускаш ECU Info и ще тръгне да записва... освен ако не тръгне
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #53
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пусни му запис без да пускаш ECU Info и ще тръгне да записва... освен ако не тръгне
    Нестава ;/ Unknown ecu data not Disponible бла бла неиска да записва, а в долния край на софта пише Cannot find ECU control numbers. А като дам ECU Info и дам да запиша ми излиза тази грешка от снимката в горния пост.
    Last edited by VLaDky88; 17-08-2013 at 18:14.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  9. #54
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На края всичката играчка ще ти излезе на цената на един качествен софтуер и най-вероятно пак ще ги дадеш

    Мога да ти възстановя ЕКУ-то между другото, но първо пробвай с Speed Options->Recovery Mode->Ecu Info->Write
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #55
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На края всичката играчка ще ти излезе на цената на един качествен софтуер и най-вероятно пак ще ги дадеш

    Мога да ти възстановя ЕКУ-то между другото, но първо пробвай с Speed Options->Recovery Mode->Ecu Info->Write
    идеята не е да дадеш пари да ти го направят.
    Най-сладко е сам да постигнеш желания резултат, дори след много проби и грешки
    Както са казали хората "око да види, ръка да пипне"
    Успех с ремонта на ЕКУ то, виж дали някое втора ръка няма да ти излезе по евтино .

  11. #56
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Колегата ОЕМ се опитва да помогне по всякакъв начин, за което му благодаря, но ми се иска да се справя сам някак, за да имам хабер ако пак го оплескам.. имам и епром, намирам модела на чипа във софта на прома но без адаптер нищо немога да направя.. а за опитите с mpps да незабравяме че моя е китайско копие и може затова дане сработва ...
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  12. #57
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Колега попадна ми на едно място файлове за всички модели автомобили както заводски , така и дъмпове с доста интересни параметри някаде над 10000 броя .
    Пробвани са на няколко алфи от мен чрез КВП 2000 .
    Ако мога да ти помогна само кажи

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

    А забравих имам всички модели присадки за Уилям който работи с Епром , ако нещо ще ти ги дам назаем
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

  13. #58
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by spetsnaz_147 View Post
    Колега попадна ми на едно място файлове за всички модели автомобили както заводски , така и дъмпове с доста интересни параметри някаде над 10000 броя .
    Пробвани са на няколко алфи от мен чрез КВП 2000 .
    Ако мога да ти помогна само кажи

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

    А забравих имам всички модели присадки за Уилям който работи с Епром , ако нещо ще ти ги дам назаем
    Колега попринцип небих качил файл който не е свален от моя комп. Най много да ги разглеждам и да науча нещо от тея пакети с тунинговани файлове.

    А адаптер за 44 пиновите чипове така или иначе трябва да си купя... ако утре пак оплескам нещо, трябва да мога да го оправя сам Мерси се пак ако се наложи нещо ще пиша.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  14. #59
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Oк, компа бе поправен от колегата Ilko Ivanov. Прикачам снимка със перфектно запоения от него чип! ЕВАЛА алфа оживя Другите проблеми продължават за сега... на пълна гас колата гасне, утре ще сваля регулатора да пробвам с друг дали пак ще гасне, а при агресивно каране загрява... прикачам и снимка със странната позиция на стрелката за температурата :/
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-08-21 11.03.03.jpg   2013-08-21 12.36.30.jpg  
    Last edited by VLaDky88; 22-08-2013 at 01:31.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by VLaDky88 View Post
    Oк, компа бе поправен от колегата Ilko Ivanov. Прикачам снимка със перфектно запоения от него чип! ЕВАЛА алфа оживя Другите проблеми продължават за сега... на пълна гас колата гасне, утре ще сваля регулатора да пробвам с друг дали пак ще гасне, а при агресивно каране загрява... прикачам и снимка със странната позиция на стрелката за температурата :/
    виж дали ти работи първа степен като за начало, и втора после
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 4 of 24 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •