Page 5 of 24 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 346

Thread: 145 1.9JTD със GT2256V

  1. #61
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Днес свалих регулатора и го тествахме на стенд във дизел сервиза тук във варна. Регулатора ми си работи нормално, тестваха го до 1500 налягане, имаше минимално отклонение след 1300 около + -20. Махнах цедката и си го монтирах обратно, но колата продължава да си гасне при пълна газ, и да загрява. Ще се окаже софт проблема накрая колегата ОЕМ ще излезе прав ) Иначе проверих и двете степени на вентилатора си включват.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  2. #62
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да речеш, че съм хвърлял боб да се чудиш... аз ти видях файла и ти казах къде е проблема. Не се съмнявай в това! Изразходваш излишни средства да търсиш несъществуващи проблеми. Топлата вода е открита отдавна. Нужно е просто да отвиеш кранчето и да потече
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #63
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    A кaквa грешкa зaписвa кaто зaгaсне?
    Я пусни още еднa грaфикa нa горивото!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #64
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да речеш, че съм хвърлял боб да се чудиш... аз ти видях файла и ти казах къде е проблема. Не се съмнявай в това! Изразходваш излишни средства да търсиш несъществуващи проблеми. Топлата вода е открита отдавна. Нужно е просто да отвиеш кранчето и да потече
    Много си затегнал крана ) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

    http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-08-23 14.43.06.jpg  
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  5. #65
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Т'ва е страшна работа! Личи че има POWER

  6. #66
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Т'ва е страшна работа! Личи че има POWER
    чак гасне от мн power D
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  7. #67
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by VLaDky88 View Post
    Много си затегнал крана ) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

    http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk

    От тия преводи на грешките май нищо не се разбира!
    Случайно да ти дава и код на грешката?
    Така ще е доста по лесно човек да се ориентира в проблема.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  8. #68
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by VLaDky88 View Post
    Много си затегнал крана ) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

    http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk
    Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.
    Стига с тия викторини бре, или му кажи какво да оправи или го зарежи момъка. Егати клатушкането пада тука за некви сериозни 200-300лв.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #70
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    леле това за 6 7 секунди прави 100 моята едвам за 12 13 ги прави това е двойно по добро ускорение от стоковия вариант
    Много хубаво тръгва, с 15ски ли я караш ???

  11. #71
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    От тия преводи на грешките май нищо не се разбира!
    Случайно да ти дава и код на грешката?
    Така ще е доста по лесно човек да се ориентира в проблема.
    Знам разбира се Просто лаптопа ми изгасна преди да запиша пдф файла, а кода на грешката него гледах само я прочетох, ето прикачам пдф от днес със грешките. "P0235 turbocharger boost sensor a circuit malfunction" е новата грешка. Нещо се е случило със датчика понеже забелязах че аутокома неми показва стойности на атмосферното налягане.. стои си на 1000, явно датчика недава информация на компа.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.
    Рейла сега е на 1400 и неизгасва като преди секи път, но явно прави пик и достига 1500 без да го отрази аутокома.


    Иначе направих тест със телефона и скапания съединител 0-100 ) показа 7 сек програмката ама замириса на съединител и на трета яко приплъзна :/
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2013-08-25-13-47-45.jpg  
    Attached Files Attached Files
    Last edited by VLaDky88; 25-08-2013 at 18:36.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

  12. #72
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.
    Съгласен съм с теб, но мисля че няма как да се сети при положение че този сетъп изисква тотално рекалибриране на всички карти, лимитери и температурни и баро корекции
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #73
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Съгласен съм с теб, но мисля че няма как да се сети при положение че този сетъп изисква тотално рекалибриране на всички карти, лимитери и температурни и баро корекции
    Тя целта с този ми пост е не да го накарам да се сети. То това е ясно, че ще стане много трудно. Целта е да разбере защо хората които могат и знаят как да го направят искат определена сума пари за това и защо не би трябвало да им се вижда висока. Няма как всеки повярвал си от веднъж да си купи китайския MPPS и да си мисли, че ще си направи тунинга още повече, че става въпрос за такъв сетъп. И тук си съгласен, знам Просто трябва да бъде ясно, че хората които се занимават сериозно с това, са прекарали стотици безсънни нощи в четене, имат практика, техника и знания да го направят безпогрешно и това им е коствало не малко усилия
    Last edited by oem; 26-08-2013 at 18:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #74
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Здравей VLaDky88 съжелявам че неможах да пиша по-рано.
    Та по темата, уж искаш сам да се научиш, а дори не си правиш труда да прочетеш внимателно какво е писано в темата. Точно в началото на темата ти писах кога компютъра гаси колата! Не се сърди на колегата ОЕМ, той се занимава професионално с това, но въпреки всичко и той се опита да ти помогне като ти каза че има лимитър, който пропускаш и трябва да го намериш и повишиш. Този лимитър се намира точно до картата за исканото налягане в рейла! Има същия лимитър и за налягането на въздуха в смукателния колектор, заради който най- вероятно получаваш втората грешка. Според мен тези лимитъри са последната защита на компютъра, която предпазва хардуера на колата от пишман тунери и повреди по системата. Така че умната да не си потрошиш колата. Надявам се си взел насериозно съвета, който ти дадох за дюрейшън картите и не повишаваш стойности ей така (ще бутна тук още малко, я върви повече значи е супер). Ако сменяш сензори, трябва да промениш линеаризационните карти! Успех от мен и се надявам скоро да видя колата.
    Last edited by MitakaNeikov; 26-08-2013 at 19:38.

  15. #75
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Thumbs up

    Радвам се да прочета нещо полезно. Затова съм тук и съм отворил тема, неспоря с никого за това какво умее и колко пари взима , закупил съм си китайска техника понеже съм любител, нямам опит, умения, дори гараж нямам на улицата пред вкъщи я правя, това какъв софт си купуваш зависи от това дали имаш възвращаемост на инвестицията нали така ? Колко да съм си повярвал незнам, нямам хабер затова съм тук колеги иначе щях да си я направя да кача 5 снимки и да заключим темата. И пак казвам нестава въпрос за пари, Ако ми се свидеха пари нямаше да ги влагам във 13 годишна кола струваща 1500 лв... просто ме влече, стана ми интересно и беше предизвикателство с което исках да се справя, но явно ентусиазма ми нестига. Благодаря ви пак за мненията и препоръките но май съм до тук ще си я карам така докато умре, и НЕ НЯМА да си купя оригинално mpps поне на този етап.
    Last edited by VLaDky88; 26-08-2013 at 21:07.
    Alfa romeo 145 - 1.9 JTD 105HP +Garrett Turbo 2256V +EURO3 injectors +big fuel pump +oil cooler +Cone Arifilter +Strong Remap -EGR -Catalyst -Exhaust.
    http://youtu.be/elEXmpOX1dA

Page 5 of 24 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •