Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: HOt ROd и донор 166

  1. #16
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Дано си готов да пръскаш десетки хиляди левове за тази кола.

    Само една качествена боя ще отиде към 3000-3500 предвид размера.

    Ако не я направиш с идеален външен вид само ще станеш за смях.

    Помисли си за някои детайли.

    Брони, решетка, стъкла.

    Тази кола без хром ще е като пластмасова играчка.
    Само хромиране на две брони в САЩ струва около 1000-1300 долара (това без транспорта в двете посоки). В БГ няма кой да ти ги хромира. В Англия може би ще ти е малко по-евтино.

    Таблото от 166цата го забрави. Ще остане място за още едно

    Документи има ли колата? Ако няма за какво ти е и как ще я караш? Как ще я легализираш ?
    Колега няма чак такава нужда от разходки за хромиране виж това вече два пъти съм работил с него и става страхотно
    http://www.wt-direct.de/epages/WT-Di...%20Material%22

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Колега, завиждам ти за ентусиазма, дано имаш представа с какво се захващаш.Обаче с тези материали вместо хромиране не мисля че ще се получи нещо уникално.Все пак пускай снимки, ще ми е интересно.
    Last edited by dimitar_vd62; 12-07-2013 at 23:41.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Колега, завиждам ти за ентусиазма, дано имаш представа с какво се захващаш.Обаче с тези материали вместо хромиране не мисля че ще се получи нещо уникално.Все пак пускай снимки, ще ми е интересно.

    http://www.youtube.com/watch?v=Up_CLJXRyaM

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #19
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Колегата определено знае с какво се захваща и идеята му никак не е инфантилна. Пожелавам му успех и ако все пак се откаже от бензиновите двигатели може да сложи едно 3.0 JTD от Iveco или Masetari Ghibli Само някакви си скромни 275к.с. и 600 Nm...

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това купе е бита карта. било е някога кола, а и без американски 8-мак ще е нелепо.
    точка

  6. #21
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Колегата определено знае с какво се захваща и идеята му никак не е инфантилна. Пожелавам му успех и ако все пак се откаже от бензиновите двигатели може да сложи едно 3.0 JTD от Iveco или Masetari Ghibli Само някакви си скромни 275к.с. и 600 Nm...
    Колега за двигатела още не съм взелокончателно решение ! Обмислям какъв да е пурво да успея да взема купето и ще го видим двигатела. Един колега беше споменал 12 цилиндров от мерцедес и това също го обмислям !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  7. #22
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    42
    Posts
    53

    Default

    Много си смел, ако се захванеш!!!

    Аз с моя проект мислех, че за 2 месеца ще съм готов, а ми отне 9. Това е огромен проект свързан с изключително много време и пари.

    Пожелавам ти успех! Няма невъзможни неща
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

  8. #23
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Мда, гледал съм го това, изказах мнение че за мен това е неприемлив компромис.Хрома си е хром.Както и че двг-то за тази кола е биг блок или смол блок.И леко сваляне на тавана с около 5-7 см.Все пак проекта си е твой.Успех.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #24
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Така, точно 166 е крайно неподходяща кола за донор на така нареченият хот-род. Досега не съм виждал хот-род с напречен мотор и предно предаване. Всяко МПС си има някакви пропорции и баланс, а в случая въпросният Понтиак и Алфа 166 са са на 2 различни пояса. Дори и да се изгради тоя автомобил на ново, то ще бъде пълна глупост и безсмислица. Подходящ донор си остава нещо американско с осмак, на задно. Може да бъде и европейско, но отново с мотор над 8 цилиндъра и само на задно. Това е истината за хот-родите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И освен това, доколкото съм запознат, ма не с претенциите за гуру по въпроса, не съм виждал или поне е много рядка практика да се слага инжекцион на хот род.Карбуратен, поне два.Тази кола я виждам така - свален таван ,свалено окачване, хромирани джанти, отзад по широки, на мястото на задните врати се изработват два подходящи панела неотваряеми/ще трябва английско колело/, на мястото на задната седалка панел със говорители.Абе много пари и труд трябва.Между другото преди време я заглеждахме с един авер, който реставрира коли.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако се ползва 166-ца за донор, трансмисията ще се ползва ли? Ако да - то вероятно трябва да се вземе и цялото предно окачване. То ще може ли да се съвмести с това купе? Предната следа еднаква ли е? Ако не - ще трябват други полуоски.......
    Относно арматурното табло - при 166 цата до голяма степен обликът зависи от прехода между таблото и тапицерияна на предните врати. Ако този преход не се направи и при другата кола, ще стане като на свинче - звънче. Тук пак нещата зависят от широчината на таблото и височината му.
    Накратко - трудности и предизвикателства - колкото искаш.
    Материализирането на идеята ще коства много.

    Иначе шапка свалям на такъв ентусиазъм и то доведен до успешен край!

    Ще следя темата с интерес.

    Към автора - моите искрени пожелания за успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако се ползва 166-ца за донор, трансмисията ще се ползва ли? Ако да - то вероятно трябва да се вземе и цялото предно окачване. То ще може ли да се съвмести с това купе? Предната следа еднаква ли е? Ако не - ще трябват други полуоски.......
    Относно арматурното табло - при 166 цата до голяма степен обликът зависи от прехода между таблото и тапицерияна на предните врати. Ако този преход не се направи и при другата кола, ще стане като на свинче - звънче. Тук пак нещата зависят от широчината на таблото и височината му.
    Накратко - трудности и предизвикателства - колкото искаш.
    Материализирането на идеята ще коства много.

    Иначе шапка свалям на такъв ентусиазъм и то доведен до успешен край!

    Ще следя темата с интерес.

    Към автора - моите искрени пожелания за успех!

    При такъв тип хот-роди не се действа по начина, който си мислиш. Изпълненеито на такъв проект става по коренно различен начин.
    Преди години се беше появила една Волга от Русия, която уж беше с 12-так от БМВ 850 , но в действителност Волгата само наподобяваше оригинала - демек просто част от понелите на истинската Волга са били насадени върху БМв-то, насаден е покрива, брони, маски и решетка, така, че да изглежда като Волга, но в действителност колата си е БМВ. Този вариант е най-добър, защото караш съвременен автомобил, но с невероятно ретро излъчване, примесено със някои съвременни отличителни белези като ниско купе, нисък под, високи арки за колелата и т.н.
    Ето и Волга-та за която говоря: http://koboko.blog.bg/zabavlenie/201...2-coupe.512243
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    При такъв тип хот-роди не се действа по начина, който си мислиш. Изпълненеито на такъв проект става по коренно различен начин.
    Преди години се беше появила една Волга от Русия, която уж беше с 12-так от БМВ 850 , но в действителност Волгата само наподобяваше оригинала - демек просто част от понелите на истинската Волга са били насадени върху БМв-то, насаден е покрива, брони, маски и решетка, така, че да изглежда като Волга, но в действителност колата си е БМВ. Този вариант е най-добър, защото караш съвременен автомобил, но с невероятно ретро излъчване, примесено със някои съвременни отличителни белези като ниско купе, нисък под, високи арки за колелата и т.н.
    Ето и Волга-та за която говоря: http://koboko.blog.bg/zabavlenie/201...2-coupe.512243
    Ясно. По методиката, която описваш, нещата ми изглеждат по-постижими.
    Но пак е необходим тенекеджийски висш пилотаж.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мда, гледал съм го това, изказах мнение че за мен това е неприемлив компромис.Хрома си е хром.Както и че двг-то за тази кола е биг блок или смол блок.И леко сваляне на тавана с около 5-7 см.Все пак проекта си е твой.Успех.
    Аз само не разбрах какво не ти хареса на хромираната врата на клипчето. Изглежда перфектно и не ми изглежда, като компромис.
    Lexus IS200

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Аз само не разбрах какво не ти хареса на хромираната врата на клипчето. Изглежда перфектно и не ми изглежда, като компромис.
    Не съм казал че не става хубаво.Казвам само че разликата е като 24 каратов Ролекс и позлатен такъв.Не бих направил такъв компромис, пред вид средствата и труда които ще се вложат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •