Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Какъв съединител да купя?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Какъв съединител да купя?

    Пак проблеми със съединитела! Колата един ден е добре един ден не може да тръгне помпите на съединитела са нови. Съединитела е на 6000км Незнам каква марка е ма явно е някакъв турски боклук! Преди когато го сменях на оригиналния му се бяха изпочупили пружините и симптомите бяха същите. Кажете някаъв добър съединител че ми писна. Цял комплект ли да купувам само феродовия диск и лагера ли? Кажете цени на някакви спортни дето да са малко по здрави. Най-странното е че несъм състезател да пила гуми или някакви такива работи а това ще ми е 3 ти съединител
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Валео комплект от ТиН, Александър ауто или Стамболийски 155
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Валео комплект от ТиН, Александър ауто или Стамболийски 155
    Само такъв и никакъв друг, иначе ще береш ядове с всичко останало, защото е менте
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default цена

    Някои да знае горе долу колко струва този комплект? И къде могат да ми го сменят и горе долу колко ще ми струва.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    Само Валео.Аз си взех еди за 110,00 лв и мнооо съжелявам/въпреки че Бобо ме посъветва/.Иначе доколко ме информираха комплекта Валео е от порядъка на 320,00 лева!
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  6. #6
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    За мойта 145-ца взех Валео оригинален френски за 290лв от Варна. Иначе за 245 можеш да си сложиш Делфи, за които също съм чувал хубави неща. А от ТиН Вальо беше намерил Валео за по-малко пари от моя, ама пак е от същия порядък.
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default А акао

    А ако купя втора употреба оригинален? Или не е добра идея. Валеото е доста скъпо пък сега с тези граждански винетки прегледи не ми се дават още много пари че тя стана златна тая алфа. Та дали е възможно решение втората употреба.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: А акао

    Quote Originally Posted by rtfm
    ....Та дали е възможно решение втората употреба.
    Едва ли Помисли само колко струва трудът по смяната и каква е гаранцията, че втората употреба , ще е в задоволително състояние и ще кара достатъчно дълго Както кава един познат 'все едно да си избършеш задника с теракотена плочка '

    По-скоро някакво междинно положение би било да смениш само диска, а не целия комплект, ако става ама ....
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: А акао

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by rtfm
    ....Та дали е възможно решение втората употреба.
    Едва ли Помисли само колко струва трудът по смяната и каква е гаранцията, че втората употреба , ще е в задоволително състояние и ще кара достатъчно дълго Както кава един познат 'все едно да си избършеш задника с теракотена плочка '

    По-скоро някакво междинно положение би било да смениш само диска, а не целия комплект, ако става ама ....
    Решението с чстична смяна изкарва само една седмица и после при добър късмет може и скоростите да ти останат здрави - ама понеже ми писна да го пиша през 1 седмица ше ви остава да има сеир
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    На мен майстора ми каза,че съединтеля ми бил много запазен /тоя дето го смених/. Аз все пак усещам разлика в движението на колата, ама знае ли човек...ако имаш кой да ти го погледне и да ти каже дали е ок ще ти го дам за 100 кинта примерно. Съединителя е оригинален Валео - с него я докараха от Италия и на вид наистина изглежда много добре.
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Бе как съединител "втора ръка" , що не си сложите и накладки "втора ръка"
    Пък и си мислех че Валео-то трябва да си е италянско /поне моят пише че е произведен там/ Може да има и в други държави фабрики де, но вярвам че фирмата няма да остави някой да произвежда ментета с това име.
    Преди съм сменял на 33-ката и вложих Валео, колата още кара със този съединител /към 50 000/, сега на 146-цата го смених преди 10 000 и си е наред, тъй че същите добри впечатления от Валео
    А да, и цената беше 280 със смяната /тва в Плевен - Аутодетелина/
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Тва за продажбата на съединител втора ръка горе трябва да се приема с известна доза чувство за хумор Иначе ми се струва,че е време да погледнете в I-net каква е марката Валео - а именно ФРЕНСКА! Стига с тия измишльотини,че е италианска марка - има заводи по цял свят, ама това не означава нищо
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  13. #13
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    и на мен ми се налага да сменя съединител. Стариа тотално е заминал. ОК ми е да взема Валео, ама не мога да намеря. Звънях в ТиН, Александър ауто, евро07, ванто, никъде няма. Има ли поне прилични алтернативи? Или идея къде може да се намери
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  14. #14
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    аз моя го взех от Варна - има едни хора дето им поръчваш съединител и те до два дена ти го докарват. Кажи какъв точно ти трябва, питам за цената и ако те урежда поръчваме и пращам до София колетче
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  15. #15
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    ми валео комплект за моята ;-) парт номер не знам
    моля, ако имаш време, провери
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •