Results 1 to 9 of 9

Thread: не отчита педала на газта

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default не отчита педала на газта

    Здравейте. Имам следния проблем– паля колата, натискам педала на газта за да тръгна, но нищо не се случва– работи си на празен ход. какъв може да е проблема? 166 2.0 ТС

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Коя е годината на произвоство? Педалът на газта с жило ли е или с потенциометър?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    2000г. 150 к.с. с 6 степенната ск кутия. Не съм сигурен дали е с жило, но мисля, че би трябвало да е с потенциометър.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo_V View Post
    2000г. 150 к.с. с 6 степенната ск кутия. Не съм сигурен дали е с жило, но мисля, че би трябвало да е с потенциометър.
    наведи се и виж с какво е, ако е потенциометър му провери буксата
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    С потенциометър е. Ако е с жило може да се откачи от дросела, но при такъв слуачаи педала потъва.

  6. #6

    Default

    Педала има пружина, на колите с жило също и не трябва да потъва.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Потъна и се залепи за пода. Пружина има само на дросела. Някой беше сменал доста негодно жилото и не беше влязло хубаво в "ухото" на дросела.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Висях под педала на газта, но успях да видя само пружината. Не видях никъде букса. Трябва ли да разглобя пластмасата отгоре?

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Сутринта махнах въпросната кора и се заврях здраво под педалите. Първо- колата със сигурност е с потенциометър. Около педала на газта нямаше букси. Имаше една над този на спирачката- тя се виждаше най-лесно т.к. беше сложена по-напред от останалите. Не я пипах- тя вероятно си е за спирачката. Над педала на съединителя има една ламарина и на нея са закачени 2 букси. Коя за какво точно е не знам. Размърдах ги и двете и колата се оправи. Сега предстои да ги поизчистя и напръскам с контактен спрей.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •