Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 120 лв. за полиране

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default 120 лв. за полиране

    Колеги,

    Надрах си колата на едни тръни и сега не е особено красива гледката...
    Та един човек на автомивка ми каза, че може да я полира с три различни вида пасти и ме увери, че следите щели да изчезнат. Според вас със полиране това възможно ли е и цена от 120 лв. нормална ли е?
    Алфата е 156-ца металик.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Зависи какви са драскотини и колко са дълбоки.

  3. #3
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Пусни няколко снимки, на надраното, на слънчева светлина.


    120лв. може за цялостно пастиране/полиране, но не на мивка. Това е моето мнение.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Пусни няколко снимки, на надраното, на слънчева светлина.


    120лв. може за цялостно пастиране/полиране, но не на мивка. Това е моето мнение.
    Имаш предвид да не се прави от човек работещ на автомивка, защото точно такъв ми предложи
    Иначе утре ще снимам на слънце и ще пусна снимки

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Тук качих снимки:
    http://clubalfaromeo.com/forum/album...pictureid=4295
    Моля за съвет.

  6. #6
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Какво се чудиш колега отиваш и му я оставаш, ако резултата не ти хареса и думите от него, че всичко ще заличи не стане не му плащаш и това е! Все пак за ненаправена работа кинти се не дават! Според мен едно хубаво пастиране би заличило тези драскотини въпреки, че на снимка не се виждат долу горе колко са дълбоки

  7. #7
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз лично не бих дал 120лв. За 20-30 лв бих си накупил материали - качествени наливни пасти, бих взел от някъде машинка или ъглошлайф с регулируеми обороти и след едно тристепенно пастиране - едро-средно-полиране за около 4-5 часа в неделя суттрин докато се стопли, бих отстранил забележките перфектно. Правил съм го и затова знам какво време е и колко е труда. Ако го правя срещу заплащане, също бих поискал сходни пари - 20лв пасти, 15лв кечета, 20лв амортизационни на машинарията и 50-60 лв труд за деня. Това е истината.

    Иначе драскотините са сериозни, но за щастие са само на лака. Някои даже препоръчват за по лесно минаване с водна шкурка и полиране, но този вариант сериозно изтънява лака и нарушава здравината на повърхностния слой.

    Не се чуди колега, ако си истински алфист, запрятай ръкавите уикенда и я направи нова. Никой не се е родил научен, не се плаши!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #8
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Драскотините поне това което виждам на снимката не са толкова страшни.
    За автомивката - имах в предвид, че досега лично аз не съм видял както си трябва пастирана кола от автомивка.

    За мен имаш 3 варианта:

    - търсиш в гугъл хора занимаващи се с това професионално. Едно дори и цялостно освежаване на боята на колата не вреди.

    - форумен колега с машина за пастиране от София.

    - вариант трети - купуваш си няколко микрофибърни кърпи и шишенце примерно Formula1 - за драскотини - продават се по OMV-тата на цена 10-на лева и почва якото търкане. Формулата горе долу ще ти свърши работа ако не са много дълбоки драскотините. За нея споменах защото съм я ползвал преди време. 100% има и по качествени продукти но за ръчно аз незнам/никога не съм ползвал, винаги с машина/.

    Това дето колегата спомена за водно на шкурка - НЕ го прави. Ефекта от него е брутален, обаче ако не си го правил досега 99% ще се оа..т нещата

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

    А колко всъщност са надраните елементи? Смисъл, врата, броня или.....?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Колега,имаше един пич от София,който пастираше коли с пасти на 3М. Ефекта беше поразителен,ако не си намерил човек,ще му потърся данните.

  10. #10
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Това с автомивката съм го играл...........не си хаби нервите и парите.Единственно има две /поне толкова знам/ в София където качеството е задоволително.Ако поровиш из нета ще намериш хора занимаващи се с това професионално.Лично съм виждал работата на един от тях/вярно цените му са високи/ но колата беше излязла като от завода а преди беше доста зле.Има и хора от форума занимаващи се с полиране потърси ги.А това с шкурката.....по добре не го причинявай на лака ако и да има отличен визуален ефект.....защото следващите драскотини от тръни ще са на базата.Успех
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  11. #11
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Това 120лв само за няколко драскотини ли ?
    Защото за около 200 лева се предлагат полиране/пастиране за целия автомобил.
    ...

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Купуваш си пасти на 3М, вземаш един вълнен парцал и го връчваш на мацката заради която си се врял из драките.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Това за автомивка си е нож с 2 остриета , има места където това се прави от хора разбиращи какво точно и как да се направи , има и такива където пастират на улицата с всичкия прахоляк наоколо. Тази процедура е добре да се прави на място с по ниска запрашеност , иначе този прах става като много силен абразив. Ако никога не си го правил сам преди , може да пробваш с най лекия вариант , а именно паста за полиране като FORMULA 1, има такава с восък , където не е толкова силна и груба и може да се постигне добър ефект . Ако следите са по дълбоки най добре при специалист.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  14. #14

    Default

    От снимките мога да ти кажа, че ще се наложи ползването на водни шкурки с различна абразивност, за да се изшлайфат драскотините, после се пастира и полира , не с три, а с четири пасти, за да стане както трябва и се запечатва с вакса.Това дето ти предлагат за 120 лв. е само полиране и ще ти позапълнят драскотините с ваксите и пастата и като измиеш два пъти ще си е същата защото ще излезе пастата от драскотините.
    Пастата не е за мазане и запълване, тя случи като вещество, което шлайфа лака с различна абразивност, 10 000, 20 000 и т.н. тези на автомивката даже ако ги питаш не знаят какво и правят и само развалят реномето на самата процедура "пастиране" и се подиграват с вас като клиенти давайки такава ниска цена за да отидете при тях, а после си викат "Още един балък, дето му взехме паричките"
    Тази кола за да стане като хората и трябват поне два дена работа върху нея и цената е 220 лв. поне при мен, за по-малко от ден всичко е пари на вятъра, а ето един клип за пример.Знам , че се бутам навсякъде с писанията си, но трябва да разберете, че на автомивките не правят нищо , освен да ви вземат парите естествено, знам, за някого цената ще се стори висока, но качеството е високо, а всеки плаща според това колко иска да му е лъскава колата и какви възможности има.Изгледай клипа, после отиди на автомивката покажи им го и ги питай за 120 лв, ще бъде ли същото и ако кажат да прави я, но после светни на тъмно с диодно фенерче по лака там където са били драскотините и виж дали ще изглежда така, както аз го представям на лампите, огледай за холограми и ако не ти харесва , я връщаш докато стане и така, докато я протрият и после евентуално ще трябва да ги гониш, за пребоядисване, което едва ли ще стане и ще си я боядисваш за твоя сметка избора си е изцяло твой, но знай, без шкурка 1500-2000 няма да стане, а на автомивката едва ли някой знае как и колко да се ползва, особено както го правят на открито е чудно готино.


    http://www.youtube.com/watch?v=ntHSb8Rxhb0
    Автокозметични услуги
    http://www.exterior-car-detailing.com/
    Автокозметични препарати
    http://www.detailingstorebg.com

  15. #15
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    От личен опит съвета ми е или ти се захващаш...или при професионалист. Цената е около 120-150 лв за кола, това + подхранване на кожения салон, фарове, стопове, предно стъкло.
    Десо от Габрово....ми направи екстрата.
    Един ден от сутринта 8 до вечерта 8 си отива за цялостно.
    Повече от тези пари трябва да си луд да дадеш.
    Аз лично съм навит да си купя машина и пасти.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •