Results 1 to 3 of 3

Thread: Въпрос относно водачи на задни спирачки

  1. #1

    Default Въпрос относно водачи на задни спирачки

    Здравейте колеги,

    Спирачният апарат на задно ляво колело ми задържа малко. Колелото може да се върти на ръка но при продължително шофиране без натискане на спирачки левия диск(и джанта) загряват осезамо повече от десните. Освен това на усет лявото колело се върти по-трудно на ръка.

    Днес реших да отворя апаратите, за да разбера къде е проблемът. Останах изненадан от следното нещо - горният водач на левия апарат се движеше свободно и "мазно" без никакви индикации за проблем, но долният водач беше направо запекъл. Успях да го извадя и открих, че горният и долният водач се различават. Горния водач е най-обикновен цилиндър с малко по-различен профил в края си докато долният цилиндър в края си има някаква цилиндрична гума, която, която е около 3-4 см и е "вкопана" във водача. Заради тази гума водачът се движи много много трудно.

    За да проверя как е положението от дясната страна свалих и дясно колело и там положението беше същото - с тази разлика че десният апарат не задържа. Освен това збелязах че левите накладки са доста по-износени от десните, като от лявата страна по-износената е външната накладка.

    Избутах лявото цилиндърче малко и погледнах под маншончето му. Цилиндърчето изглеждаше перфектно - без никакви признаци за корозия и запичане. Освен това цилиндърчето се прибра без никакво усилие с леко притискане и въртене.

    Това което ме интересува колеги е имате ли представа защо двата водачи са различни? За жалост не се сетих да направя по една снимка.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    за каква кола става на въпрос?

  3. #3

    Default

    Извинявам се в бързината съм изпуснал да спомена, колата, а си мислех и че съм я добавил в подписа.

    Колата е 156 1.9JTD, 115 коня, 2003 година.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •