Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Мнение за Alfa Romeo 159- 1.9 jts` 2.2 jts ?

  1. #1
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default Мнение за Alfa Romeo 159- 1.9 jts` 2.2 jts ?

    Покрай епичното ми търсене на нов автомобил (от друга марка) попаднах на автомобили с горните два двигателя, произведени са 2006 и 2007 година и са от един от официалните дилъри на марката в Милано, т.е. произхода им е гарантиран. Мой приятел прояви огромен интерес, то е разбираемо просто са ужасно красиви. Аз обаче съм леко негативно настроен, но все пак реших да потърся обективно мнение за тези две модификации на двигателя.
    Първо и най-важно, как са като надеждност? Автомобилите са под 200 К км., видях, че от 1.9 има доста газифицирани на пазара, но не разбрах обикновен ГИ ли са или са с течна фаза. За 2.2 не знам дали може да се сложи газ, но ми е интересно да разбера. Друго което ми е интересно 2.2jts има ли нещо общо с опеловият 2.2 direct тъй като от този двигател имам съвсем преки впечатления макар и от чисто нова кола, ако нямат нищо общо моля не се смейте.
    И последна молба- не намесвайте дизеловите модификации, за тях информация във форума има много.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #2
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Покрай епичното ми търсене на нов автомобил (от друга марка) попаднах на автомобили с горните два двигателя, произведени са 2006 и 2007 година и са от един от официалните дилъри на марката в Милано, т.е. произхода им е гарантиран. Мой приятел прояви огромен интерес, то е разбираемо просто са ужасно красиви. Аз обаче съм леко негативно настроен, но все пак реших да потърся обективно мнение за тези две модификации на двигателя.
    Първо и най-важно, как са като надеждност? Автомобилите са под 200 К км., видях, че от 1.9 има доста газифицирани на пазара, но не разбрах обикновен ГИ ли са или са с течна фаза. За 2.2 не знам дали може да се сложи газ, но ми е интересно да разбера. Друго което ми е интересно 2.2jts има ли нещо общо с опеловият 2.2 direct тъй като от този двигател имам съвсем преки впечатления макар и от чисто нова кола, ако нямат нищо общо моля не се смейте.
    И последна молба- не намесвайте дизеловите модификации, за тях информация във форума има много.
    Скоро питах и аз за 2.2. Не получих много информация тук и си потърсих на други места.
    Двигателя има същия блок като опеловия 2.2 но има и разлики - затова опеловия е ~140 коня а алфовия 185.
    Палиш мотора студен задължително и слушаш на отворен капак дали ще дрънчи веригата. Ако не - си късметлия.
    За газ на този мотор не знам.
    Маховика е двумасов (още един проблем) ,за кормилните рейки на 159 предполагам си чувал.
    Дюзи за директно впръскване и бензина у нас означава автоматично още един проблем.
    ...

  3. #3
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Скоро питах и аз за 2.2. Не получих много информация тук и си потърсих на други места.
    Двигателя има същия блок като опеловия 2.2 но има и разлики - затова опеловия е ~140 коня а алфовия 185.
    Палиш мотора студен задължително и слушаш на отворен капак дали ще дрънчи веригата. Ако не - си късметлия.
    За газ на този мотор не знам.
    Маховика е двумасов (още един проблем) ,за кормилните рейки на 159 предполагам си чувал.
    Дюзи за директно впръскване и бензина у нас означава автоматично още един проблем.
    За съжаление нищо не знам за споменатите от теб проблеми, нито цифровото им изражение. С една дума, да му кажа да бяга бързо ?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #4
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Не е нужно да "бяга бързо" а само да запознае горе-долу с цените на частите.
    Ако мотора не е каран без масло - веригата трябва да е ок.
    Добавка в бензина за дюзите, маховика като я купуваш можеш да разбереш дали е пътник. Нов ако се наложи ми излиза на цена 800лв.
    Съединител комплект 400-500.
    Дебитомера е 250.
    Кормилните рейки се рециклират - цена не знам.
    ...

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    159 има и с 1,8 140к.с. лошото при него, освен че е посредствен мотор за това купе е, че гори градско 12+ Хубавото е, че без никакви проблеми се слага на газ и удря в земята всички останали 9-ки в лв/100км 1.9JTS също е много смислен мотор, противно на насаденото мнение, малко повече гори, но са му по-малки разходите по поддръжката от кое да е JTDm и може да се вземе доста изгодно. Върви доста приятно, тук там се пише за дефектирал инжектор, но никой не е казал, че трябва да купуваш нов - достатъчно разпарчетосани има на части.
    2.2 гори малко повече, за газифициране и на 2-та не мога да ти кажа нищо. Навсякъде се дискутират някакви специални ултра-скъпи и сложни ГИ, аз бих го "осакатил" с някаква стандартна или изобщо не бих го сложил на газ. Пълно щастие няма..
    Last edited by code; 17-07-2013 at 21:51.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не е нужно да "бяга бързо" а само да запознае горе-долу с цените на частите.
    Ако мотора не е каран без масло - веригата трябва да е ок.
    Добавка в бензина за дюзите, маховика като я купуваш можеш да разбереш дали е пътник. Нов ако се наложи ми излиза на цена 800лв.
    Съединител комплект 400-500.
    Дебитомера е 250.
    Кормилните рейки се рециклират - цена не знам.
    Ами както ти казах колите са от дилър и с подробна сервизна история, собственика е приятел на мой приятел и външно състоянието им няма общо с "моргите" на нашият пазар, разбира се цената също е доста по-висока, е има и автомобили с току що изтекла гаранция, но те пък отиват значително над 10К евро, а бе читавите автомобили и в Италия са скъпи. Иначе за цените, ако 800 лева е оригинален то той е доста по-евтин от на Акорда и Субаруто които търся за себе си, дебитомера не е страшен като цена в сравнение на Субару.

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    159 има и с 1,8 140к.с. лошото при него, освен че е посредствен мотор за това купе е, че гори градско 12+ Хубавото е, че без никакви проблеми се слага на газ и удря в земята всички останали 9-ки в лв/100км 1.9JTS също е много смислен мотор, противно на насаденото мнение, малко повече гори, но са му по-малки разходите по поддръжката от кое да е JTDm и може да се вземе доста изгодно. Върви доста приятно, тук там се пише за дефектирал инжектор, но никой не е казал, че трябва да купуваш нов - достатъчно разпарчетосани има на части.
    2.2 гори малко повече, за газифициране и на 2-та не мога да ти кажа нищо. Навсякъде се дискутират някакви специални ултра-скъпи и сложни ГИ, аз бих го "осакатил" с някаква стандартна или изобщо не бих го сложил на газ. Пълно щастие няма..
    Относно мощността пича кара ауди а4 бензин, мисля беше около 120 или 130 коня и на него си му е супер добре, аз го насочих към това да гледа 2.2 мотора защото аз съм карал опел с такъв мотор и в сравнение с моята кошница 1.8TS си беше супер, макар и на доста по-тежко купе. 1.8 MPI ми направиха впечатление най-вече с доста ниската си цена за сравнително нови автомобили. За съжаление много се отдалечих от Алфа и нищо не съм чел за бензиновите им двигатели при 159.
    Last edited by BLUE1; 18-07-2013 at 00:00.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Ами както ти казах колите са от дилър и с подробна сервизна история, собственика е приятел на мой приятел и външно състоянието им няма общо с "моргите" на нашият пазар, разбира се цената също е доста по-висока, е има и автомобили с току що изтекла гаранция, но те пък отиват значително над 10К евро, а бе четавите автомобили и в Италия са скъпи. Иначе за цените, ако 800 лева е оригинален то той е доста по-евтин от на Акорда и Субарото които търся за себе си, дебитомера не е страшен като цена в сравнение на Субаро.

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:52 ----------



    Относно мощността пича кара ауди а4 бензин, мисля беше около 120 или 130 коня и на него си му е супер добре, аз го насочих към това да гледа 2.2 мотора защото аз съм карал опел с такъв мотор и в сравнение с моята кошница 1.8TS си беше супер, макар и на доста по-тежко купе. 1.8 MPI ми направиха впечатление най-вече с доста ниската си цена за сравнително нови автомобили. За съжаление много се отдалечих от Алфа и нищо не съм чел за бензиновите им двигатели при 159.
    1,8 по правило се слагат на 9-ки от типа "гола пушка", затова са и евтини, но са единствените, които могат да горят 14лв градско (ГИ)

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    1,8 по правило се слагат на 9-ки от типа "гола пушка", затова са и евтини, но са единствените, които могат да горят 14лв градско (ГИ)
    По принцип е така ... но има и изключения. Аз в Гърция - в Солун видях не една и две 1.8 с Ti пакет. ?! Дрън !! Още не мога да го асимилирам ама имаха най-високо ниво на оборудване.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    По принцип е така ... но има и изключения. Аз в Гърция - в Солун видях не една и две 1.8 с Ti пакет. ?! Дрън !! Още не мога да го асимилирам ама имаха най-високо ниво на оборудване.
    Ей това си е чиста далавера!! Ако имаше нещо такова навремето щях да си го купя. Сега, ясно е, че няма да върви като jtdm-а, но гори почти наполовина на газ като пари. На всеки 10000км си поне 1000лв отгоре и поддръжката му е елементарна и евтина.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Иначе за цените, ако 800 лева е оригинален то той е доста по-евтин от на Акорда и Субарото които търся за себе си, дебитомера не е страшен като цена в сравнение на Субаро.
    Едва ли е оригинален за 800 , пише sachs.
    За акорд VIII 2.2 дизел в същия сайт пише:
    до година на производство07/2008 - 1500лв
    след това - 900лв
    и 2та LUK

    Аз не съм мяркал по обяви в България 159 1.8 MPI , дори не знаех че има такъв.
    ...

  11. #11
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Ще копирам едно мое мнение от преди месец за 2.2 JTS.

    Зачитал съм Алфаоунъра за този мотор.

    Като цяло хората твърдят, че е здрав. Има проблем с дюзите, заради бензина ни (това Мъри ми го е казвал, англичаните не се оплакват). За разхода - хората казват че го докарват от 12 до 7.

    Има дестка болест с оборотите (замисляне). Ремапа е задължителен, а оборотите се оправят с промени в изпускателната система (смяна на последните гърнета).

    С малко по-добро дишане (най-вече изпускателна система) се твърди че изкарва по 200 коня и има мнооого добър звук за 4 цилиндров.
    https://www.youtube.com/watch?v=fL842116T3k

    Иначе мотора е доста по-различен от опелския, и се твърди че върви добре. Наистина е със същия блок, но друга глава. Вариатори на всмукателни и изпускателни клапани.

    За газ - прочети Ауди форума - техните FSI са също с директно впръскване и го правят, но с течна фаза, редуване газ/бензин...
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз доколкото знам от газаджия газовите за VW групата са си за тях, т.е. за да се сложи такъв тип ГИ на Алфа някоя фирма трябва да им разработи специално. Което от пазарна гледна точка едва ли някой ще предприеме. Отделно от това такава газова е скъпа, а икономията е нищожна, понеже си хапва и бензин.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Със сигурност италианците са направили газова за JTS. Виждам, че се внасят такива коли с газови уредби.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14

    Default

    стелте, къде ги видя, я дай и ние да видим )

  15. #15
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Като си търсех ГТ, бях забелязал едно с двулитров JTS на газ, та при него си мисля че уредбата не е от традиционните.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •