Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Alfa Romeo 156 1.9 jtd-Проблем

  1. #1

    Post Alfa Romeo 156 1.9 jtd-Проблем

    Здравейте.От две години карам Алфа 156 жтд 105 коня.Моля за съвет относно моя проблем ще опиша кратко,какво съм правил и последно кое съм пробвал.
    1.Карал съм я в рамките на 1-на година на различни майстори.Закачва я на компютъра и ми казва че всичко е ок и така на всички на които съм я карал така ми казват+тези от бош. Последния ми каза дебитомер и аз го смених след което имаше някаква разлика но не беше това проблема просто аз си я усещам че не там е проблема.
    2.Почистване на ЕГР-клапан.Работи си нямам проблеми в този участък.
    3.Махнах катализатора и си сложих резонансно гърне пак същото вървене.Колата е мудна извън града 140-150км.едвам да не говоря за 160 там все едно я карам да вдигне 200км. знам че колата не е мощна и не чакам от нея да вдига 200 но поне до 160 трябва що годе да си върви а това го няма на всичко отгоре и не пуши.Скоро бях на сватба приятеля,който беше зад мен ме пита наистина ли е дизел,защото за 100км не я е видял да пуши.По някога имам чувството че нещо и става и върви малко по добре друг път не иска и не иска да върви колкото и да я настъпвам реве и стои на едно място.Последното,което направих е прочетеното от форума за проверката на дюзите.Направих така,както е описано не знам дали е от това но по ваши данни нещата са много зле.5 минути на загрял двигател и следните резултати.
    1-ви цилиндър 80мл. 80 делено на 5=16мл. за 1мин.
    2-ри. 75мл.= 15мл. за 1мин.
    3-ти. 70мл. = 14мл. за 1мин.
    4-ти. 65мл = 13мл. за 1мин.

    Ако е вярно това,че за минута трябва да е 10мл. нещата са много зле и за това питам вас как да постъпя и дали това е причината колата да се държи така.Да ги чистя ли дюзите да слагам добавки или да търся на старо или нови не знам,какво да предприема.Благодаря предварително

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    В момента имам Мареа 2.4JTD със почти същите показатели на обратната нафта, само една единствена дюза връща 10мл за 1мин. Колата си върви добре и не е спирала, но пали трудно когато е студена. Преди го правеше рядко, а сега вече проблема е при всеки студен старт - никога не пали от първия път. Чудя се какво да правя, ще следя темата с интерес. Ти имаш ли проблем с паленето?

    Преди време след 1000км каране с добавка за комън рейл на Лики Моли колата започна да пали нормално, но след няколко хиляди км. пак същия филм, че и по-зле. Определено когато дюзите са за смяна и то отдавна добавката няма как да помогне - според мен.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3

    Default

    С паленето проблем съм нямал дори една зима изкарах без подгрев и пак си палеше.Нямам идея от какво може да е.Забравих да отбележа че на празен ход на 1300-1500 оборота има тресене и волана ми вибрира от него.Но тя и преди го имаше и си вървеше за това не го споменах и по някога на 2-3-4-та с по ниски обороти говоря за 1400 до 1600 оборота едно придърпване се получава но пак не е нещо което го прави всеки път.

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Кофти е като имаш проблем с JTD. На мен в уж стабилен сервиз само за италианки ми смениха датчика на коляновия вал като отидох с този проблем. Естествено, нищо не се подобри, -100лв и толкова. В последствие разбрах от форуми, че когато той сдаде багажа, колата когато загрее гасне и не пали, а при мен проблема (беше) и още е със студен старт, като загрее никакъв проблем. От тогава не давам на никакви "специалисти" да пипат нищо, то и аз го мога това - да сменям наред, пък квото стане. Бях тръгнал да сменям дюзите с други втора ръка, но сега се замислих, че дори и да ги сменя може проблема с паленето да си остане - щом ти караш с подобни дюзи а проблем с паленето нямаш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Направи и диагностика в движение и виж турбината с какви показатели е тогава.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6

    Post

    pininfarina и това го правихме не мога да ти кажа какви бяха показателите ако трябва тия дни ще я закача отново за да ги кажа но бях ходил при един,който ми се хвали,че си взел най новия италиански софтуер и щял да ми каже,какво и има закачи я после той караше аз държах лап топа и я гледаше под товар,какво ще покаже и ми каза че е добре колата.Винаги когато са я закачали съм натискал и съм ги питал по 100 пъти турбината добре ли е и винаги ми казват да добре е.Гледам пише Варна/Сливен а аз съм от Сливен

    ---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Кофти е като имаш проблем с JTD. На мен в уж стабилен сервиз само за италианки ми смениха датчика на коляновия вал като отидох с този проблем. Естествено, нищо не се подобри, -100лв и толкова. В последствие разбрах от форуми, че когато той сдаде багажа, колата когато загрее гасне и не пали, а при мен проблема (беше) и още е със студен старт, като загрее никакъв проблем. От тогава не давам на никакви "специалисти" да пипат нищо, то и аз го мога това - да сменям наред, пък квото стане. Бях тръгнал да сменям дюзите с други втора ръка, но сега се замислих, че дори и да ги сменя може проблема с паленето да си остане - щом ти караш с подобни дюзи а проблем с паленето нямаш.
    Ти пак си пробвай щом са втора ръка кажи му че искаш да пробваш дали е от тях слагате ги пробваш и ако е от тях ги взимаш ако не пак на моргата той ще си ги продаде на друг.Аз дори не знам реално как трябва да върви колата но в момента имам чувството че ако ме набара ауди 80,89-та година моно инжекция 90 коня каквото имах преди години ще ме направи луд
    Last edited by Reiki; 20-07-2013 at 22:46.

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз имам същата обаче е с чип и вдига 200 по километраж. карал съм такава без чип и без да пуши и едвам креташе. можеби е нормално?
    JTDm 170+

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    аз имам същата обаче е с чип и вдига 200 по километраж. карал съм такава без чип и без да пуши и едвам креташе. можеби е нормално?
    По тази логика трябва да ме надбягват и охлювите
    200 ги отлепвам отма и пита за още
    Колата на колегата си има проблем и нужда от сериозна диагностика от грамотен човек.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някога проверяван ли е ангренажа? Да няма зъб напред, зъб назад?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Да проверяван е.Когато го смених си мислих че нещо не са го направили като хората и дадох колата на един майстор той го проверява и го нагласил според него отделен е въпроса дали и той го е направил като хората но да определено е гледан ангренажа

  11. #11
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Колега нещо и има ,моята е 1.9 - 105 коня много е пъргава и вдига 200 когато си поискам ,аз на доста бензинки не се давам ти кво говориш да е нормално това алфа се слави точно с това че е бегачка .Провери си ВЪЗДОХОВОДА от интеркулера към мотора много внимателно че и най малката пукнатина може да е причина за загуба на мощност . Най лесно е някой да дава газ вътре а ти да гледаш внимателно ,ако не е това със сигорност има причина и изобщо не се съмнявай това да е нормално.

  12. #12

    Default

    Така имаше пукнатина и смених маркуча.Бях го проверявал и нямаше проблем не знам кога се е пукнал но днес го смених и вървежа е същия.Мудна работа и това е.Сега ще ходя да я закача пак на компа при някакво момче което разбирало и ще видим какво ще каже той.Може ли проблема да е софтуерен?Колега знам че трябва да е по пъргава ама ми писна да хвърлям пари и да няма ефект все едно да ги хвърлям на улицата.Пали си нормално няма пушек няма дявол а не върви ами вече не знам какво да си мисля.Поздрави на всички и ще пиша ако я оправя

  13. #13
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Да твърде вероятно е проблема да е и софтуерен някои търговци на коли пребягват до този вариант да намалят притока на гориво за да не пуши

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by iv4oo View Post
    Да твърде вероятно е проблема да е и софтуерен някои търговци на коли пребягват до този вариант да намалят притока на гориво за да не пуши
    ДА ДА......

    JTD ако няма проблем не пуши!
    Ако има качествен ремап, пак не пуши дори и да е назобан!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #15
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Колега,отиди при Миро на Самуиловско шосе,прави само италиански коли и ги разбира нещата.Намира се до Спектър,има няколко 156-ци на части и много наредени бутилки за водород.За диагностика можеш да отидеш на авто къщата до КАТ.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •