Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Alfa Romeo 156 1.9 jtd-Проблем

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Предварително се извинявам на колегата, че се меся в неговата тема но и при мен се наблюдава абсолютно същия проблем. Дори имах чувството, че колегата описва моята кола с моите проблеми.
    Симптомите са същите:
    от 2000 до 2800 об/мин. си дърпа както трябва но като стигне 2800-2900 оборота все едно, че съм дръпнал ръчната спирачка и почва едно тъпчене до края. EGR клапана е затапен, единствената грешка при диагностика е за него.
    В прикачения файл е лог файла, ако може да го погледнат и колегите които са по навътре в тази сфера.
    http://file.bg/c250310GXhrx
    Last edited by volkan; 08-08-2013 at 20:45.

  2. #32
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Предварително се извинявам на колегата, че се меся в неговата тема но и при мен се наблюдава абсолютно същия проблем. Дори имах чувството, че колегата описва моята кола с моите проблеми.
    Симптомите са същите:
    от 2000 до 2800 об/мин. си дърпа както трябва но като стигне 2800-2900 оборота все едно, че съм дръпнал ръчната спирачка и почва едно тъпчене до края. EGR клапана е затапен, единствената грешка при диагностика е за него.
    В прикачения файл е лог файла, ако може да го погледнат и колегите които са по навътре в тази сфера.
    http://file.bg/c250310GXhrx
    Не знам дали е само при мен, но много разбъркано ми отваря таблицата!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Не е само при теб и при мен ги отваря по този начин но като я заредя във FES всичко се вижда нормално в графичен вид. В графиката се виждат на няколко места драстичен спад в Налягане на гориво(цел) и реалното Налягане на гориво. Това дали е нормално или говори за някакъв проблем с помпа или регулатор?
    Също така се вижда и разминаване между реално Количество въздух и Количество въздух (цел). Тук не знам дали причината е дебитомер или затапения EGR.
    Last edited by volkan; 08-08-2013 at 23:46.

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    След почистване на дебитомера и смяна на въздушния филтър нещата се промениха съвсем малко(преди интервенцията максималните показания за Входящ въздух - 917 mg/i а след нея показанията се качиха до 946 mg/i). Като чели забиването намаля малко но тъпченето във високите обороти си остана. Иначе колата си върви нормално и пропушва само при рязко натискане на газта, което според мен е нормално.

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Никой ли няма идея на какво се дължи въпросното забиване?

  6. #36

    Default

    Колега,какво ли не гледах вече силно се съмнявам в ремъка и тия дни ще ходя да я гледат.Имам съмнение че не е зацепен правилно защото помпи,турбо,турбо пътища,дебитомери,горивен филтър,егр-клапан,катализатор,проверка с компа на място в движение няма абсолютно нищо.На всичко от горе ми се пукна тръбичка на климатика която влиза в радиатора и сега нямам климатик и това точно вечерта преди да тръгна на почивка.А преди това ме остави точно до полицията на кръстовището заради акумулатора.Спирам да чакам тези с предимство и колата изгасна нито тоци нито дяволайде и нов акумулаторто да е едно да го оправиш ама така като вземат да се редят едно след друго и направо садвам
    Last edited by Reiki; 16-08-2013 at 09:48.

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Колега искрено ти съчувствам за проблемите с колата. След доста мъдрене и умуване по проблема със забиването снощи реших да си я ремапна (тъкмо ми пристигна и кабела). Та след интервенцията колата тръгна доволно, няма забиване, няма лаг. Още е рано да правя каквито и да е било изводи но май проблема е решен при мен.

  8. #38

    Default

    Дано си решил проблема с ремапването и на мен ми е минавало през ума ама точно сега 500-600лв за ремап нямам

  9. #39
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Не е толкова скъпо това да не е некой нов дизелак ..
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Reiki View Post
    Дано си решил проблема с ремапването и на мен ми е минавало през ума ама точно сега 500-600лв за ремап нямам
    Колегата е прав, струва доста по малко (може да си направиш качествен ремап за 200-250лв.). Аз моята си я направих сам и реално съм дал пари само за кабел. Сега доста хора ще скочат за това, че не е правилно да се качват готови файлове и т.н. но за мен важното е, че си реших проблема. Както казах и в предишния си пост минал съм само 150-200 км. след това и все още е рано да правя каквито и да е било изводи.

  11. #41
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Дупница
    Age
    34
    Posts
    18

    Default

    Колега би ли ми пратил файловете за ремапа.Да пробвам и аз да видя кво ще стане,и ако може да ми кажеш кои кабел да си взема ще съм ти много благодарен!!!

    ---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:49 ----------

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Колегата е прав, струва доста по малко (може да си направиш качествен ремап за 200-250лв.). Аз моята си я направих сам и реално съм дал пари само за кабел. Сега доста хора ще скочат за това, че не е правилно да се качват готови файлове и т.н. но за мен важното е, че си реших проблема. Както казах и в предишния си пост минал съм само 150-200 км. след това и все още е рано да правя каквито и да е било изводи.
    Колега би ли ми пратил файловете за ремапа.Да пробвам и аз да видя кво ще стане,и ако може да ми кажеш кои кабел да си взема ще съм ти много благодарен!!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •