Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: смяна двигател

  1. #1
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default смяна двигател

    Здравейте,
    имам идея да взема един Спайдър 2.0 с прецакан двигател и да му сложа 1,8TS от 145 със смяна на компютъра. Дали ще има проблем да се върже двигателя?
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by emilio View Post
    Здравейте,
    имам идея да взема един Спайдър 2.0 с прецакан двигател и да му сложа 1,8TS от 145 със смяна на компютъра. Дали ще има проблем да се върже двигателя?
    не, няма

  3. #3
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by emilio View Post
    Здравейте,
    имам идея да взема един Спайдър 2.0 с прецакан двигател и да му сложа 1,8TS от 145 със смяна на компютъра. Дали ще има проблем да се върже двигателя?

    Кое вързване визираш: към тампоните на купето или към ел.инсталацията?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #4

    Default к

    За да не отварям нова тема ще пиша в тази от скоро време имам ГТВ 2000 година 1.8 тс въпроса ми може ли да се сменя двигателя с 3.2 турбо и дали нещата съвпадат

  5. #5
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    И откъде го изрови това 3.2 турбо?
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by shyfx View Post
    За да не отварям нова тема ще пиша в тази от скоро време имам ГТВ 2000 година 1.8 тс въпроса ми може ли да се сменя двигателя с 3.2 турбо и дали нещата съвпадат
    нищо не съвпада

  7. #7

    Default

    Несам намерил още двигателя но искам да да направя някакъв силов туниг на колата защото неми харесва как върви а майсторите ми казаха че толкова си можела и също че този двигатела на държал на силови напъни та мисълта ми беше да взема готов турбо мотор и там да почвам вече да си играя с него.И щом колегата казва че 3.2 турбо не става кажете кой мотор ше е ня подходящ за силов тунинг пак да кажа модела 2000г 1,8 ТС кабрио ако това има значение.Целия проблем идва от това че карам пистови мотори.:Д

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by shyfx View Post
    Несам намерил още двигателя но искам да да направя някакъв силов туниг на колата защото неми харесва как върви а майсторите ми казаха че толкова си можела и също че този двигатела на държал на силови напъни та мисълта ми беше да взема готов турбо мотор и там да почвам вече да си играя с него.И щом колегата казва че 3.2 турбо не става кажете кой мотор ше е ня подходящ за силов тунинг пак да кажа модела 2000г 1,8 ТС кабрио ако това има значение.Целия проблем идва от това че карам пистови мотори.:Д
    Колегата не казва ,че не става,а просто ,че 3.2 турбо не съществува,а на тази кола можеш да сложиш всички видове мотори,стига да ги намериш комплект,със скоростите,окабеляването ,магарето,с две думи трее ти цяла кола,донор,и си готов.Мотрите 3.0 ,3,2 са атмосверни,само 2.0 V6 е турбо.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9

    Default

    Може колега не претеднирам че разбирам от Алфи,просто колата ми е подарък и в първия момент като я видях си помислих че наще искат да се изгарвят с мене но в последствие осъзнах че някак си е красиво грозна Също ми харесва и самата динамика на колта има спорнтно поведение на пътя само като исклучим че с този мотор е адски тромава тя дори повече от 180км не иска да вдигне.Добре аз горе долу така го мисля да взема един 2.0 турбо мотор и да разпилвам него защото 3.2 и 3.0 според мене ще стане много тежка предницата.Така поне мисля аз кажете и вие имате повече опит с тези коли целта мие 300 350 кс след силовия туниг.Абе общо взето казвайте какво трябва и какво не трябва за да не си блъскам главата в стената.Поздрави на всички.

  10. #10
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by shyfx View Post
    Може колега не претеднирам че разбирам от Алфи,просто колата ми е подарък и в първия момент като я видях си помислих че наще искат да се изгарвят с мене но в последствие осъзнах че някак си е красиво грозна Също ми харесва и самата динамика на колта има спорнтно поведение на пътя само като исклучим че с този мотор е адски тромава тя дори повече от 180км не иска да вдигне.Добре аз горе долу така го мисля да взема един 2.0 турбо мотор и да разпилвам него защото 3.2 и 3.0 според мене ще стане много тежка предницата.Така поне мисля аз кажете и вие имате повече опит с тези коли целта мие 300 350 кс след силовия туниг.Абе общо взето казвайте какво трябва и какво не трябва за да не си блъскам главата в стената.Поздрави на всички.
    Колега няма невъзможни неща ,ма силов тунинг и всичко това кадето мислиш да правиш,ще ти струва повече от едно яко субару с 300 истински и от фабриката коне.То всеки си е господар на джоба,ма просто замисляш много трудна и скъпа операция.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #11
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by shyfx View Post
    Може колега не претеднирам че разбирам от Алфи,просто колата ми е подарък и в първия момент като я видях си помислих че наще искат да се изгарвят с мене но в последствие осъзнах че някак си е красиво грозна Също ми харесва и самата динамика на колта има спорнтно поведение на пътя само като исклучим че с този мотор е адски тромава тя дори повече от 180км не иска да вдигне.Добре аз горе долу така го мисля да взема един 2.0 турбо мотор и да разпилвам него защото 3.2 и 3.0 според мене ще стане много тежка предницата.Така поне мисля аз кажете и вие имате повече опит с тези коли целта мие 300 350 кс след силовия туниг.Абе общо взето казвайте какво трябва и какво не трябва за да не си блъскам главата в стената.Поздрави на всички.
    В това клипче гледам постиженията леко надвишават твоите изисквания:
    http://www.youtube.com/watch?v=X4uwfoiWdLo
    не ти трябва да разбираш много от алфи,нито да си блъскаш главата в стената-нужни са ти по скоро парички и да се запознаеш с някой като човека с очилцата от клипа.Пожелавам ти успех !
    Last edited by 546; 07-10-2013 at 13:58.

  12. #12

    Default

    Тука наистина са вложени много пари.определено моя проект ще бъде по сромен пък и на 200кс пак ще съм доволен.Първо да взема двигателя и ще го измизлиме.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Може би още се продава "попското GTV"!Според мен си заслужава!Говоря за 2.0 турбо.
    Според мен GTV не е точно кола за това което ти искаш.То за това Бобо е напомпил 145(не че GTV-то не е бегачка,ама другата е по...)
    Поздрави!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  14. #14
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Съгласен съм с теб. Моля за извинение ПЛС
    Никаде не си сгрешил ,и извинение не ти трее ,ма нали сме уж по голями,на години,и по принуда трее сме по мъдри,макар че сме млади по душа.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #15

    Default

    колега,

    като горд собственик на ГТВ със сменен двигател и по настоящем с 2.0 турбо петак на около 230 коне мога да ти кажа най-отговорно - НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ!!!

    Ако имаш още една кола, много нерви и едни излишни 10 000 лв скачай - кефа е велик. НО трябва да имаш предвид, че коли с по 50 коне надолу ще те подминават като малка гара. С други думи, ако гониш вървеж и искаш да си квартален рацер това не е правилната кола. Като се замисля ГТВ-то е кла за кеф и удоволствие. Ако търсиш кола за гонки, писта, светофарни пръдни и прочие - не е за тебе. Търси и друго.

    Примерче - от две години пуйката не върви като хората, губи мощност във високите и прекъсва. Последната година дигнах ръце от нея и се отказах. Оказа се, че проблема ми е в разяпаднал се горивен филтър който е запушил цялата горивна система. Почистване, продухване и сега е ок, но просто вече тръпката не е същата.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •