Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Защо бе, майна?

  1. #31
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Именно. Това е идеята на знака за престой, спираш вършиш работа на място и тръгваш. Като само си кесиш, или пък изобщо те няма на място, те гонят или вдигат. Нормално.
    И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
    Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
    За да не се стига до спор,на такива места задължително
    В27 "Забранени са престоят и паркирането"
    Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.
    Last edited by me4o4ko; 23-07-2013 at 16:02.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В закона ясно е казано на кои места е забранен престой и паркиране. Дори и да няма поставен знак.

    Чл. 98. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.; изм., бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) (1) Престоят и паркирането са забранени:
    1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
    2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
    3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
    4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
    5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
    6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
    7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
    8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
    (2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
    1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
    2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
    3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
    4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания;
    5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи.
    6. (нова. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.



    Или казано иначе, ако пречиш на движението никой няма да те чака да си разтоварваш кайсиите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
    Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
    За да не се стига до спор,на такива места задължително
    В27 "Забранени са престоят и паркирането"
    Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.
    Аз утре ще спра за престой с едно ремарке тъпи мулета на прелеза на ул. "Кукуш". Там няма знак В27, а и тъпите мулета не разбират от знаци и няма да мучат.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  4. #34
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
    Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
    За да не се стига до спор,на такива места задължително
    В27 "Забранени са престоят и паркирането"
    Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.
    Колегата ecotronic ме изпревари с отговора, а ти ми напомняш за американеца от една статия, която четох. Съди козметична компания, щото на шампоана не пишело, че не е за пиене и той го изпил.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  5. #35
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Колегата ecotronic ме изпревари с отговора, а ти ми напомняш за американеца от една статия, която четох. Съди козметична компания, щото на шампоана не пишело, че не е за пиене и той го изпил.
    Вземи си шампоана,който ползваш и обърни внимание,че наистина пише какво НЕ трябва да правиш с веществото вътре.
    Индивиди всякакви...затова всичко би трябвало да бъде ясно написано,за да няма тълкувания.

    PS:не съм аз шофьора на въпросната Алфа 166 и но го оправдавам.
    Още веднъж си позволявам да се изкажа,че знакът на това място е грешен, както и на много други места в България.

  6. #36
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Вземи си шампоана,който ползваш и обърни внимание,че наистина пише какво НЕ трябва да правиш с веществото вътре.
    Индивиди всякакви...затова всичко би трябвало да бъде ясно написано,за да няма тълкувания.

    PS:не съм аз шофьора на въпросната Алфа 166 и но го оправдавам.
    Още веднъж си позволявам да се изкажа,че знакът на това място е грешен, както и на много други места в България.
    Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  7. #37
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.
    Всъщност знака не е сбъркан, а излишен, но по-важното е че МПСто прави невъзможно преминаването на останалите участници в движението, по-конкретно на релсовите МПСта...

  8. #38
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Голяма драма ... това явно е първата вдигната кола , която пречи на трамвай.
    ...

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Голяма драма ... това явно е първата вдигната кола , която пречи на трамвай.
    По-скоро първата полезна работа, свършена от паяк.

    На колегата щеше да му излезе по-скъп ремонта, ако го беше почесал трамваят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Всъщност знака не е сбъркан, а излишен, но по-важното е че МПСто прави невъзможно преминаването на останалите участници в движението, по-конкретно на релсовите МПСта...
    Знака изобщо не е сбъркан а е поставен нарочно заради другия за синята зона за да не стават обърквания и картинката от снимката да е ежедневие. А не е и спирането забранено защото не е проблем да спреш да вземеш някой от тротоара
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #41
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.
    А бе по морето като прекалят с ментето....чужденците скачат от балконите.........та в тоя стил, Слънчев бряг е като психодинспансер...
    Last edited by Бобби; 24-07-2013 at 11:02.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •