Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Защо бе, майна?

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За Хасково нямам наблюдения, но да се поставя Смолян преди Перник в "класацията" е някак.........нетактично


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Бил съм в Смолян, не видах нещо което заслужава внимание. Виж обаче всеки ден в Пазарджик съм на нокти, няма по-голяма селяния по улиците...

  3. #18
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Тоа па, че ми каже на мене, я как да карам. Аз карам тука от 20 години ма оооуу.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Отиди и покарай малко в Хасково и Смолян и после пак ще говорим. А като цяло тука за южна България - аз от 8 години съм тука и пребивавам си мисля, че мигачи не са необходими на колите. Може да се спести това оборудване. По някакъв начин повечето шофьори се ориентират този пред тях накъде ще завие или какво ще прави. Не знам точно как става ама е факт
    Прав си за мигачите, това е излишно оборудване, товарещо и без това мъчещия се акумулатор. И аз забелязвам от бая време, че е срам за S-класа и посестримите й от швабски произход, да пуснат мигач, пада им реномето. Нали ви казах, засега хватката с кръстенето работи, да не дърпам дявола за опашката. Един колега по-горе беше написал, че самите пловдивчани не са виновни, ами приходящите селяци около тях. Може и така да е, все някой свестен трябва да има.
    Но обърнете внимание на нещо друго, да речем в Бургас, Габрово и т.н, шофьорите спират на пешеходните пътеки, като видят небрежно носещ се пешеходец. В Пловдив бабите са като Юсеин Болт на тротоара, преди последния олимпийски рекорд. Всяка една улица се пресича на спринт, без ограничения във възрастта на пешеходеца. Абе косата ми се изправя, като се сетя.

  5. #20
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Докато се размотавах днес на обяд видях строени 6 трамвая на ул. Алабин.
    Стана ми интересно каква е причината и когато приближих Съдебната палата и видях кофти паркирал горд собственик на АР 166.
    Искам да го изпреваря преди да е пуснал тема, че са му нарушени правата.
    Автомобилът беше с пловдивска регистрация.
    Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
    За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

    Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
    Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там

  6. #21
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
    За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

    Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
    Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там
    По принцип КАТ са го дали това определение:
    "Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
    И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    По принцип КАТ са го дали това определение:
    "Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
    И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!
    Айде сега не те е срам да показваш че можеш да четеш пък и че го правиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #23
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Айде сега не те е срам да показваш че можеш да четеш пък и че го правиш
    Всъщност дори не ми е нужно да чета, защото си го знам, но исках да цитирам точната формулировка в закона
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  9. #24
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
    За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

    Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
    Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там
    Къде се забави толкова време бе човек?
    Точно този коментар чаках.

    Шофьор нямаше.
    Като се доближих да снимам и "катаджиЙката" помисли, че аз съм собственика.
    Явно имам визия на потребител на АР....хахахахах
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #25
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    По принцип КАТ са го дали това определение:
    "Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
    И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!
    ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ?

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ?
    E познатата от филмите дефиниция "не напускайте града" не върши работа
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ?
    Ами за извършване на товаро-разтоварни работи, или слизане и качване на пътници едва ли си на другия край на града нали? А за да се съберат мутриси, катаджии и паяк явно водачът не е присъствал, ако знаеш значението на думата "присъствам", ако не отвори тълковен речник.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  13. #28
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    В Пловдив едиствените които дават предимство са бакшишите, но само когато возят някого - нали се сещате .. да се трупа на апарата от престой. Иначе ако са "празни" забрави ... Много са малко светофарите с отделни леви секции и във всички случаи - тези които са за наляво се изтеглят доста след като им е светнало червено. За спирането, паркирането въобще не ми се коментира.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Ами за извършване на товаро-разтоварни работи, или слизане и качване на пътници едва ли си на другия край на града нали? А за да се съберат мутриси, катаджии и паяк явно водачът не е присъствал, ако знаеш значението на думата "присъствам", ако не отвори тълковен речник.

    Дори и присъствието на водача се оказва, че е само необходимо но не и достатъчно условие за да се счита, че колата е в престой.
    На всеки се е случвало на такова място, дори и да си стои в колата, ако няма признаци за товаро-разтоварни работи или слизане/качване на пътници, да бива подканен да тръгва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дори и присъствието на водача се оказва, че е само необходимо но не и достатъчно условие за да се счита, че колата е в престой.
    На всеки се е случвало на такова място, дори и да си стои в колата, ако няма признаци за товаро-разтоварни работи или слизане/качване на пътници, да бива подканен да тръгва.
    Именно. Това е идеята на знака за престой, спираш вършиш работа на място и тръгваш. Като само си кесиш, или пък изобщо те няма на място, те гонят или вдигат. Нормално.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •