Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: БусЛента - АКТ

  1. #1

    Default БусЛента - АКТ

    Здравейте,днес ми написаха АКТ за каране в буслентата,някой запознат ли е с промените за 2013 към момента,взеха ми талона.
    Та така сега се чудя каква глоба ще платя и колко точки ще ми отнемат ?
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  2. #2
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Smeshnika View Post
    Здравейте,днес ми написаха АКТ за каране в буслентата,някой запознат ли е с промените за 2013 към момента,взеха ми талона.
    Та така сега се чудя каква глоба ще платя и колко точки ще ми отнемат ?
    50 лв., без точки

  3. #3

    Default

    Е тогава,защо ми взеха талончето ?
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ами за да си платиш акта затова. Сега имаш акт вместо талонче и всеки който те спре ще знае че имаш да плащаш, респективно ако го просрочиш и не ти е удължен служебно да те глоби още веднъж. Всъщност си мисля че е крайно време глобата за каране в бус лентата да е поне 200 лева
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз пък си мисля, че на този етап с тази инфраструктура не трябва да се вземат пари и това не трябва да е нарушение. Пътищата в големите градове изобщо не могат да поемат трафика. Нека се направи нещо по въпроса, както и по въпроса с паркирането и тогава да се пишат актове.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз пък си мисля, че на този етап с тази инфраструктура не трябва да се вземат пари и това не трябва да е нарушение. Пътищата в големите градове изобщо не могат да поемат трафика. Нека се направи нещо по въпроса, както и по въпроса с паркирането и тогава да се пишат актове.
    В Европа няма голям град в който да няма задръствания. Няма и такъв обаче в който тарикатите да са толкова много. А идеята на тези ленти е точно да позволява на градския транспорт да се движи въпреки задръстванията. Изобщо няма да коментирам какви са глобите ако караш в тези ленти в Париж, Лондон или Осло. Но съгласи се че най-малкото показваш обидно мислене по адрес на шофьорите които са решили да спазват правилата и чинно стоят в задръстването докато ти като пич минаваш по бус лентата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз пък си мисля, че на този етап с тази инфраструктура не трябва да се вземат пари и това не трябва да е нарушение. Пътищата в големите градове изобщо не могат да поемат трафика. Нека се направи нещо по въпроса, както и по въпроса с паркирането и тогава да се пишат актове.
    Защо не отидеш в час пик да покараш в Брюксел, Париж или Лондон?
    Това тук си отпушен трафик направо.
    Но на никой не му и минава през акъла да гази в бус лентата.
    Според мен трябва да разрешат и на бакшишите да карат там, но това е друга тема.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    В Европа няма голям град в който да няма задръствания. Няма и такъв обаче в който тарикатите да са толкова много. А идеята на тези ленти е точно да позволява на градския транспорт да се движи въпреки задръстванията. Изобщо няма да коментирам какви са глобите ако караш в тези ленти в Париж, Лондон или Осло. Но съгласи се че най-малкото показваш обидно мислене по адрес на шофьорите които са решили да спазват правилата и чинно стоят в задръстването докато ти като пич минаваш по бус лентата
    Напълно съгласен. Обикалял съм в много големи градове в Европа и САЩ, но само в БГ редовно се кара в бус лентата. Глобата за това нарушение в БГ трябва д абъде минимум 200 лв. Задръствания и натоварен трафик има навсякъде - но масови нарушители само в БГ, повечето от които просто, защото не им се чака на опашката и биха могли да бъдат тарикати.
    Относно паркингите, в последните две години бяха пуснати доста такива в София, особено около спирките на метрото, но повечето от тях за съжаление са празни, отново поради тарикатлъка на шофьорите - повечето от паркингите са платени, като има измислени различни опции за намаляване на цената при закупуване на карти за метрото и т.н., но са единици хората, които се възползват от това нещо. По-лесно е с колата в центъра и паркиране по тротоарите, просто защото там е безплатно, и може да и да ни се размине глобата/акта.

  9. #9
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Само да питам...

    Колко от вас са видели автобусите да се движат в "бус лентата" където има такава ?
    Поголовно се движат в останалите ленти.

  10. #10
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Само да питам...

    Колко от вас са видели автобусите да се движат в "бус лентата" където има такава ?
    Поголовно се движат в останалите ленти.
    Айде сега тъпотии!

    На много места селски терикати паркират в бус лентите и е невъзможно да се кара там.

    п.с. Селските рейсове не се движат в бус ленти, да не си се заблудил нещо?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Проблемът не е с движението в бус лентите, ами с паркирането там. Даже паркирането не само в бус лентите, ами по принцип паркирането по булевардите. Има места, където минава рейс на 20 минути и въобще не ми дреме кой къде кара, ако искат и по тролейбусните жици да карат, не ми пречат и на никой не пречат. Има си глоба, ако ти се плаща, бързай. Но на натоварен булевард със или без бус лента да са ми се паркирали 100 лимузини, 50 таксита, 20 селянина и 10 буса е върхът на простотията.

    Защо аз имам акт за бус лента, на моста на Захарна фабрика, при положение, че там има 6 ленти, от които през средните може да паднеш от моста и рейс минава на 10 минути, а на Раковска и Военния клуб не мога да си продължа направо след светофара, защото някой си купува цигарки?
    Last edited by DerMeister; 24-07-2013 at 12:22.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Проблемът не е с движението в бус лентите, ами с паркирането там. Даже паркирането не само в бус лентите, ами по принцип паркирането по булевардите. Има места, където минава рейс на 20 минути и въобще не ми дреме кой къде кара, ако искат и по тролейбусните жици да карат, не ми пречат и на никой не пречат. Има си глоба, ако ти се плаща, бързай. Но на натоварен булевард със или без бус лента да са ми се паркирали 100 лимузини, 50 таксита, 20 селянина и 10 буса е върхът на простотията.

    Защо аз имам акт за бус лента, на моста на Захарна фабрика, при положение, че там има 6 ленти, от които през средните може да паднеш от моста и рейс минава на 10 минути, а на Раковска и Военния клуб не мога да си продължа направо след светофара, защото някой си купува цигарки?
    Ми кат те е яд, обжалвай... щото тука звучиш хленчещо

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Ми кат те е яд, обжалвай... щото тука звучиш хленчещо
    Е какво да обжалвам? Карах в бус лентата и ми написа АКТ. Точка. Че съм бил единствена кола на 6 ленти в неделя сутрин в 10:00 са неща, за които ме е яд, но няма какво да се направи.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не знам но ми прави впечатление че на Сточна гара по бус лентата направо има задръстване от тарикати. Повечето даже не са със софийски номера. А пък вчера даже един стар Камаз пърпореше по нея.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #15
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Не знам но ми прави впечатление че на Сточна гара по бус лентата направо има задръстване от тарикати. Повечето даже не са със софийски номера. А пък вчера даже един стар Камаз пърпореше по нея.
    Аз мисля, че и за автобусите трябва да има глоба, когато се движат извън маркираните БУС ленти. Предостатъчно са нагли тия миндили - водачи на автобуси. Другия вариант е да се оградят с колчета или бурдюри БУС лентите и там да си се движи градския транспорт, освен това ще е по-безопасно и за пътниците по спирките и едва ли ще има кървави инциденти като скорошния случай на Царигродско шосе (тука до нас точно беше) с 12 тежко пострадали пътници.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •