Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: БусЛента - АКТ

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Аз мисля, че и за автобусите трябва да има глоба, когато се движат извън маркираните БУС ленти. Предостатъчно са нагли тия миндили - водачи на автобуси. Другия вариант е да се оградят с колчета или бурдюри БУС лентите и там да си се движи градския транспорт, освен това ще е по-безопасно и за пътниците по спирките и едва ли ще има кървави инциденти като скорошния случай на Царигродско шосе (тука до нас точно беше) с 12 тежко пострадали пътници.
    Само в държавите, в които живеят "тАрикати" се слагат подобни ограждения, права непрекъсната линия е преграда за възпитания шофьор.
    Не ти ли е неудобно да обвиняваш шофьор на 15 метрова, 10 тонна машина, на която нито един, от мързеливите задници возещи се сами в 20-год. си таратайки, не дава предимство
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #17

    Default

    Не е като да не омазахте темата,но Благодаря за отговорите.
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  3. #18
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Абе, който не си е имал работа с шофьор на автобус/тролейбус, той не знае що за хора са ........ (приемете го двусмислено !!!)

    А иначе както беше казал Джеръми Кларксън - "Не разбирам бус лентите! Защо бедните хора, трябва да стигат по-бързо от мен ?"
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  4. #19
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    На моста на Захарна фабрика заради ши.аната бус лента остават само по 2 ленти. Въобще не е на място там. Преди няколко дни примерно положението беше такова: в дясна лента плътна колона от каращи с 40, в лява лента същото - някакъв пичага си кара 30 годишния бус 40-45км/ч. и няма намерения да се прибере. Пред мен караше един колега със 156 SW T.S., на който му писна по едно време и се възползва от бус лентата.

    Иначе шофьорите от градския транспорт са най-гадното племе. Сред тях има доста добри професионалисти, но по-мой наблюдения са около 10%. Всички карат като че ли пътя е техен, засичат без да им мигне окото а от време на време и предизвикват ПТП. И докато на икаруса му се обелва боята от дебелата половин сантиметър стоманена предна броня, колата каквато и да е бива съсипана. Никога не карайте в дясна лента (до бус лентата), рано или късно ще си търсите нова Алфа, или ламарини за сегашната. Няма такива помияри!!!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #20
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Защо не отидеш в час пик да покараш в Брюксел, Париж или Лондон?
    Това тук си отпушен трафик направо.
    Но на никой не му и минава през акъла да гази в бус лентата.
    Според мен трябва да разрешат и на бакшишите да карат там, но това е друга тема.
    Е аз си карам само до село и обратно. Извън региона не съм пътувал. Даже до София не съм ходил никога !!!

    Просто си казах мнението по въпроса ! Не е нужно да ме цитираш и да ми даваш наклон къде да ходя да шофирам ...

    А относно задръстванията из Европа .. да има ги, но трафика се "разтоварва" доста по-бързо отколко тук, щото там си имат култура на движение. И още по темата - шоферите на рейсовете са супер прости дападжии (без да се обижда никой) и рядко си стоят в лентите, да не говорим, че тези ленти отсъстват на доста големи булеварди ...

    пийс ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #21

    Default

    Аз пък искам да Ви кажа да помислите за тея в рейса, на тая сауна вътре, ако трябва и в задръстване да седи става мазало.

    Иначе има няколко недомислени ситуации и съм решил да пиша на органите на реда, чух по радиото, че получавали майли и даже им обръщали внимание. Първото е по сливница посока орион, на светофара на Константин Величков, има спирка на градския транспорт, и когато тръгнат направо винаги го правят от лентата за завой на дясно и засичат другите който карат направо.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #22
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Абе, който не си е имал работа с шофьор на автобус/тролейбус, той не знае що за хора са ........ (приемете го двусмислено !!!)

    А иначе както беше казал Джеръми Кларксън - "Не разбирам бус лентите! Защо бедните хора, трябва да стигат по-бързо от мен ?"
    В автобуса не са бедни хора, а хора, които смятат за простотия да си разнасяш самостоятелно гъ..зЪТ в 20 годишния ти таралясник за разстояние от 2-5 километра.
    Хора, които осъзнават смисъла на обществения транспорт.
    Нещо, което развитите държави отдавна са оценили.

    Ти богат ли си?
    Ако си богат ползвай такси, аз така правя.

    ---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    На моста на Захарна фабрика заради ши.аната бус лента остават само по 2 ленти. Въобще не е на място там. Преди няколко дни примерно положението беше такова: в дясна лента плътна колона от каращи с 40, в лява лента същото - някакъв пичага си кара 30 годишния бус 40-45км/ч. и няма намерения да се прибере. Пред мен караше един колега със 156 SW T.S., на който му писна по едно време и се възползва от бус лентата.

    Иначе шофьорите от градския транспорт са най-гадното племе. Сред тях има доста добри професионалисти, но по-мой наблюдения са около 10%. Всички карат като че ли пътя е техен, засичат без да им мигне окото а от време на време и предизвикват ПТП. И докато на икаруса му се обелва боята от дебелата половин сантиметър стоманена предна броня, колата каквато и да е бива съсипана. Никога не карайте в дясна лента (до бус лентата), рано или късно ще си търсите нова Алфа, или ламарини за сегашната. Няма такива помияри!!!
    Аз бих стеснил този мост с още една лента, за да направя велоалея.
    Колкото по- трудно стане движението в София, толкова по-малко хора ще ползват коли. Проста логика.
    Яки такси за паркиране и яки задръсвания, освен за автобуси, таксита и велосипеди.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #23
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Тенденцията в ЕС е да се затруднява все повече личният транспорт и все по-добре да се придвижва градския такъв.
    Обратно на ЕС - в Щатите се прави, колкото е възможно, толкова повече да употребяваш личен транспорт.
    Така се пазаруват повече коли, но има място за тях - там паркингите в населените места и в разните молове са необятни, големи(разбирай широки) пътни артерии и т.н.
    ЕС се опитва да нямали замърсяването в големите градове по този начин, все пак.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От една страна бус ленти е хубаво да има. От друга стана, когато пропусквателният ресурс е ограничен, наличието на бус лента, която отнема постоянно минимум 25% от въпросния ресурс а същевременно не се използва и на 5% - това е меко казано глупаво.
    Според мен компромисното решение е да съществува механизъм, благодарение на който ползването на крайната лента да бъде приоритизирано за градсксия транспорт, но когато няма такъв, следва да се ползва от всички.

    Това за което говоря е практика, която е валидна не само за транспорта а за много други споделени комуникационни среди. И не само.
    Last edited by ecotronic; 26-07-2013 at 14:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От една страна бус ленти е хубаво да има. От друга стана, когато пропусквателният ресурс е ограничен, наличието на бус лента, която отнема постоянно минимум 25% и същевременно не се използва и на 5% - това е меко казано глупаво.
    Според мен компромисното решение е да съществува механизъм, благодарение на който ползването на крайната лента да бъде приоритизирано за градсксия транспорт, но когато няма такъв, следва да се ползва от всички.

    Това е практика, която е валидна не само за транспорта а за много други комуникационни среди и не само.
    Не знам някъде в развитите европейски държави да има подобна практика.
    Бус лентата има за цел да даде предимство на обществения транспорт и да стане той по-привлекателен.
    Но аз забелязвам, че ние се готови да висим 2 часа в задръстване на Цариградско, но не и да ползваме обществен транспорт.

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Тенденцията в ЕС е да се затруднява все повече личният транспорт и все по-добре да се придвижва градския такъв.
    Обратно на ЕС - в Щатите се прави, колкото е възможно, толкова повече да употребяваш личен транспорт.
    Така се пазаруват повече коли, но има място за тях - там паркингите в населените места и в разните молове са необятни, големи(разбирай широки) пътни артерии и т.н.
    ЕС се опитва да нямали замърсяването в големите градове по този начин, все пак.
    Ние нямаме нищо общо със САЩ.
    Техният модел е неприложим при нас и няма смисъл дори да се коментира.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=Tempras;1231691]На моста на Захарна фабрика заради ши.аната бус лента остават само по 2 ленти. Въобще не е на място там. Преди няколко дни примерно положението беше такова: в дясна лента плътна колона от каращи с 40, в лява лента същото - някакъв пичага си кара 30 годишния бус 40-45км/ч. и няма намерения да се прибере. Пред мен караше един колега със 156 SW T.S., на който му писна по едно време и се възползва от бус лентата.

    QUOTE]

    Като не наблягаме на факта че там принципно ограничението на скоростта е 50 км/ч, на теб какво ти става когато караш в колоната с 40? Или трябва да ти направят път само за да спреш на червения светофар след 30 метра? А на колегата дето му е писнало каква е била печалбата, 10 метра?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Защо не отидеш в час пик да покараш в Брюксел, Париж или Лондон?
    Това тук си отпушен трафик направо.
    Но на никой не му и минава през акъла да гази в бус лентата.
    Според мен трябва да разрешат и на бакшишите да карат там, но това е друга тема.
    И с какво бакшиша е повече от мен примерно? Все едно да разрешат на колите с шофьор да карат в бус ленатата... Да знам, че в много европейски градове е разрешено, но не виждам никаква логика.
    Lexus IS200

  13. #28
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    И с какво бакшиша е повече от мен примерно? Все едно да разрешат на колите с шофьор да карат в бус ленатата... Да знам, че в много европейски градове е разрешено, но не виждам никаква логика.
    Логиката е, че една частна кола влиза с един човек в центъра и понякое време излиза с него.
    Таксито влиза и излиза с повечко хора.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  14. #29
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Карането в буслентите за всички, освен автобусите от градски транспорт трябва да е забранено.
    За бакшишите също.
    А това таксито с колко хора влиза и излиза е смешен довод. Аз влизам с един бакшиш и излизам с друг, т.е. две превозни средства.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  15. #30
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Карането в буслентите за всички, освен автобусите от градски транспорт трябва да е забранено.
    За бакшишите също.
    А това таксито с колко хора влиза и излиза е смешен довод. Аз влизам с един бакшиш и излизам с друг, т.е. две превозни средства.
    И за линейки и пожарни в специален режим ли?
    Не изпадайте в безумни крайности, това, че не умеем да наложим ред не оправдава затягане на и без това неприлаганите мерки.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •