Results 1 to 10 of 10

Thread: Въпрос за Алфа Ромео 156.

  1. #1

    Default Въпрос за Алфа Ромео 156.

    Здравейте. Извинявам се ако съм сбъркал темата, но имам няколко въпроса които ме интересуват. Скоро ще си взимам кола и съм се спрял на марката Алфа Ромео.
    За сега ми харесва модела 156 и 147.
    Въпросите ми са следните:
    1- Като подръжка скъпи ли са ? Тъй като съм слушал разни истории, че все 1 ремонтираш ферари.
    2- Като разход на гориво как са ? Или според зависи вече каква ще взема.
    3-то Гледам ги из автосалоните евтино вървят за годинките си спрямо другите коли. Има ли някаква схема за това ?

    Общо взето това са ми въпросите. Аз съм младеж на 23г и съм се спрял на тази марка може би заради самата визия.

  2. #2

    Default

    Здрасти, има една ВАЖНА ТЕМА, закачена в същия раздел горе. Прегледай я, ще си отговориш на всички въпроси. Успех!
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  3. #3

    Default

    Да мисля, че я видях тази тема. Но искам хора със лични мнения да си кажат как стоят нещата.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by n1k3r View Post
    Здравейте. Извинявам се ако съм сбъркал темата, но имам няколко въпроса които ме интересуват. Скоро ще си взимам кола и съм се спрял на марката Алфа Ромео.
    За сега ми харесва модела 156 и 147.
    Въпросите ми са следните:
    1- Като подръжка скъпи ли са ? Тъй като съм слушал разни истории, че все 1 ремонтираш ферари.
    2- Като разход на гориво как са ? Или според зависи вече каква ще взема.
    3-то Гледам ги из автосалоните евтино вървят за годинките си спрямо другите коли. Има ли някаква схема за това ?

    Общо взето това са ми въпросите. Аз съм младеж на 23г и съм се спрял на тази марка може би заради самата визия.
    1. Най-скъпо за поддръжка е предното окачване. Има два дорни и два долни носача. Цената им е около 800 лв. без каквито и да било отстъпки. Иначе другите неща не са скъпи, консумативите са си консумативи като на другите коли. Лошата слава на Алфите се носи, защото някой си купува кола за 2000 лв. и очаква да е като чисто нова. И понеже си е купил гробница започва да плюе какви боклуци са Алфите. Една кола за 2000 лв е пълна с изненади.
    2. Разход на гориво - дизелите са с 1.9 и 2.4 литрови мотори, разхода градско средно е от 6 до 8 литра / 100 км. Бензиновите са с 1.6, 1.8, 2.0, 2.5 и 3.2 литрови мотори, разхода градско е средно от 10 л/ 100 км за 1.6 до около 20 л. / 100 км за 3.2. Бензиновите двигатели 1.6, 1.8 и 2.0 са модификация Twin Spark, на всеки цилиндър има по две запалителни свещи - една голяма и една по-малка. Свещите са скъпи, комплекта е около 250-300 лв.
    3. Схема има, разбира се. Най-малкият мотор - 1.6TS, бензинов градско харчи около 10/100, като прибавиш и мита, че италианските коли се чупели повече картинката се изяснява.

  5. #5

    Default

    Аха ясно. Вече си предобих представа. Значи скоро време ще се похвалим.

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    2.5 и 3.2 литрови мотори, разхода градско е средно от 10 л/ 100 км
    Аз такъв разход и за извън градско не съм сънувал та камоли в града.


    Моли се колата дето ще я вземеш да излезе читава...ще кажа в заключение.
    Last edited by Galeano; 26-07-2013 at 14:47.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Аз такъв разход и за извън градско не съм сънувал та камоли в града.
    Колега губи ти се едно "от" и всичко си идва на мястото
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  8. #8
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Да ама трябва да е от 16 нагоре
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Аз такъв разход и за извън градско не съм сънувал та камоли в града.


    Моли се колата дето ще я вземеш да излезе читава...ще кажа в заключение.
    Като ме цитираш, поне цитирай дословно, а не да вадиш думи от контекста. Прочети още веднъж това, което съм написал и ще видиш огомното си може би недоглеждане. Имаш възможността да превърнеш съня в реалност - оригинална ламбда-сонда и някои други пипвания на това-онова.
    Last edited by dansguardian; 26-07-2013 at 19:52.

  10. #10

    Default

    Аз съм на 23 също като теб, но съм сменил доста колички до сега ( все гробници) Когато събрах пари за любимата си марка не се поколебах и я купих въпреки всичките изречения на големите разбирачи които чупят не сменят и после плюят марката.За момента окачването бива, но до 1 годинка трябва да се посменят някои работи.Разхода ми на гориво е 9 / 100 градско, извън града пада на 7.8 някъде.Говорим пълно / пълно.С средна скорост извън града около 130 км/ч.Частите са скъпи по окачването иначе другите неща както споменаха по горе са като на повечето коли.Аз наскоро смених масло филтри,ангренажния комплект, пистов ремък и разпределителни валове за 580 лева при пичовете от Тех Ауто Варна.Което изобщо не е много. А пък и нали знаеш Кефа няма цена Друго си е да караш Алфа.
    Моята е 156 1.8 ТС Бензин.Да там по точен отговор на въпросите ти с моя скромен опит като алфа шофьор

    1) По скъпи са от на голф 3 ДА
    2) При запазен двигател разхода на гориво е нормален за бензинова кола (а и зависи колко я настъпваш) Моята като я надупя яко виждам стрелката на бензина как се движи
    3 ) Ефтини са главно заради лошата им слава, а и заради това, че повечето наистина имат доста неща за смяна защото Алфа не омръзва и я карат до дупка.
    Last edited by Subsense; 30-07-2013 at 19:36.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •