Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 269

Thread: Градина-благинки и зеленина за окото

  1. #1

    Default Градина-благинки и зеленина за окото

    ...
    Last edited by RUNNING WILD; 20-11-2021 at 23:18.

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Дай да видим докъде е докара......
    А бе Румба, ти не ми ли обеща няколко домата и една краставица да си спретна една салата от твоята продукция?...
    Ако има тиквички...ти ще ги изпържиш....знаеш там как да ги направиш с чеън и кисело мляко...
    пази реколтата от прасета!!!...
    Последният път като се видяхме ми разправя....хубаво начинание от твоя страна
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3

    Default

    нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
    Attached Images Attached Images

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам .Нямам място където да се развихря иначе
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
    Браво....а бе май без мръвка не оставаш....гледам барбекю си заформил....

    ---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам .Нямам място където да се развихря иначе
    Фреди, то момчето живее в панелка....ама си взе место под наем в Казичене и ходи да си копка там......не е проблем да се развихриш, само да искаш....

    ---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
    Като узреят доматите...ме викаш.......виж там някакво столче осигури на масичката...и да е на сянка....ракия аз ще взема....и един суден чай за тебе.....ще те наставлявам как да копкаш....имаш нужда от бригадир така като гледам....
    например на краставиците може да сложиш някой друг колец....да опънеш въженца.....те сами ще се покатерят нагоре....хем по лесно за бране, хем няма да гният по земята .....
    Тия дни всеки ден на нивата да поливаш добре, че големи жеги ))))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6

    Default

    на краставиците им купих мрежа и я изпънах с едни колчета да пълзят по нея да се катерят ма не щат,ходя през няколко дена не мога да се занимавам непрекъснато,много е занемарено щото нямаше кога,другата година ще е по-добре,всъщност за градина не ти трябват повече от 150 квадрата да си набодеш основните неща според мен,иначе излиза по-скъпо от колкото да си купиш с сигурност ако не живееш там и почнеш от нулата.

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Какви ги говориш.......?
    Днес сутринта те чакам пред Държавен Фонд Земеделие....намира се на Цар Борис-136....и там да не ме изложиш с 150 кв.м........а казваш 150хил. декара....ще уредим една субсидия....да видиш ти как вози мерцедес))).....и да не забравиш за мен... едно Кайенче за благодарност))))
    Е така се правим земеделие....
    Last edited by Бобби; 29-07-2013 at 07:57.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8

    Default

    не знам какво ще става след време,това си ми е като хоби някакво разнообразие,има хора гледат мач и пият бира не съм от тях всеки се забавлява различно.

  9. #9
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    идеята е някой гледа ли градина?да обменяме опит и снимки,винаги ме е блазнело и успокоявало зеленината и домашната градинка с свежи неща да им дадеш живот да ги отгледаш от една семка от едно крехко коренче,аз лично се смазах от работа но другата година ще се постарая повече и ще почна на есен с оране и пръскане на плевели и тн,чакам да ми направят тръба за сонда в момента и ми е тегаво с поливката ама то годината мина.
    Разчувства ме тази тема.

    Тикви цигулки имаш ли?
    Имам добро семе за тях, ама е късно вече.
    Тази чешмичка с биричка я напълни и ще дойда да ти помогна някоя събота.

    ---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам .Нямам място където да се развихря иначе
    Основно теменужки предполагам, и често разговаряш с тях.

    ---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    на краставиците им купих мрежа и я изпънах с едни колчета да пълзят по нея да се катерят ма не щат,ходя през няколко дена не мога да се занимавам непрекъснато,много е занемарено щото нямаше кога,другата година ще е по-добре,всъщност за градина не ти трябват повече от 150 квадрата да си набодеш основните неща според мен,иначе излиза по-скъпо от колкото да си купиш с сигурност ако не живееш там и почнеш от нулата.
    Каква мрежа?
    На тях им стигат няколко колци с кръстосан сезал и полудяват.
    Да не си взел някакъв "полегнал" сорт?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #10

    Default

    на снимката зеленото опънатото между колците е мрежата да се катерят,сорта е Сандра-оранжерийна ама аз я гледам свободно,обичам естествени неща,имам тиква цигулка 3 гнезда,и пъпеш имам няколко гнезда и преди д аме питаш за диня-имам сорт кримзън и шугър бейби съм боцнал няколко,"чешмичката" за биричка я откраднаха и една лейка и една скара ме праснаха та са спомен ама здраве да е,абе разбера ли нема да им се верва.
    Attached Images Attached Images

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Похвално занимание си си намерил.
    Ясно ми е, че въобще не става въпрос за някаква финансова изгода.
    Добър начин да инвестираш свободното си време. Убеден съм и в това, вкусовите качества на твоята продукция не могат да се сравняват с нищо купешко. А като се добави и това, че сам си си го произвел, насладата е пълна.

    А тези отрепки, които ходят и тарашат градините на хората, дано гръм да ги удари!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Б......

    [/COLOR]
    Фреди, то момчето живее в панелка....ама си взе место под наем в Казичене и ходи да си копка там......не е проблем да се развихриш, само да искаш....[COLOR="Silver"]
    ...
    Прав си наборе, аз се и майтапя, но ако имаш желание, проблем няма.

    ---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    ...
    Основно теменужки предполагам, и често разговаряш с тях.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    ..
    По добре с тях, отколкото с Моника, дето мина през всички кревати на номенклатурчиците в БСП, а накрая се прилъга и оня с мишата физиномия, или пък с една дето хойка с Гоце и пя с Азис на Евровизия
    Last edited by fred; 29-07-2013 at 20:14.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Прав си наборе, аз се и майтапя, но ако имаш желание, проблем няма.

    ---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:08 ----------


    По добре с тях, отколкото с Моника, дето мина през всички кревати на номенклатурчиците в БСП, а накрая се прилъга и оня с мишата физиномия, или пък с една дето хойка с Гоце и пя с Азис на Евровизия
    Виждам, че основно се информираш от медиите на Пеевски, то ти личи и от коментарите.

    Между другото, аз харесвам Костов.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  14. #14

    Default

    преди няколко дена видях Костов на едно място дето ме учуди,кара едно ауди комби черно 2622 му е номера мисля,не знам какво им харесваш от нашият блок е Иван Иванов -движещата сила на ДСБ,доста начетен и интелигентен човек,знаеш ли на всички от червената номенклатура лицата са еднакви доста съм ги виждал.
    Last edited by RUNNING WILD; 29-07-2013 at 22:15.

  15. #15

    Default

    Доколкото разбирам те влечат текезесарските истории, а не декоративните, но внимавай с онези добри хора, които ги обират преди теб.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •