Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 269

Thread: Градина-благинки и зеленина за окото

  1. #16
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Виждам, че основно се информираш от медиите на Пеевски, то ти личи и от коментарите.

    Между другото, аз харесвам Костов.
    А, тия дето преди бяха на другаря Недялко Йорданов ли преди това, не, те са любими на червения електорат най вече.
    Но това не пречи да знаем за другаря Гоце и неговите многобройни забежки.Тия медии почти нищо не изнесоха, само съобщиха за една от тях.
    А за Моника се знае от много, още преди стане съпруга на дядо Венци Йосифов, крадеца от Първа частна банка, който не можеше да стои прав, камо ли да прави
    А не знам дали харесваш или не Костов, но аз не харесвам никой в БСП, освен Александър Маринов, макар, че той се осъзна и стана бивш член.
    Но да не опорочаваме темата за градинката де, има други за тая цел
    Last edited by fred; 30-07-2013 at 20:09.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #17
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам .Нямам място където да се развихря иначе
    Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
    На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    .......Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.
    Най-много да източиш язовира

    Сложи 2 клапана последователно. Така ще минимизираш вероятността да не спре водата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
    Каде тая градина много късна
    156 SW 1.9JTD 110ph

  5. #20
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
    На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.
    Ами да ти кажа, брат ми има една проста система, автоматична, май не е имал проблем с крана, не съм сигурен де, трябва да се консултираш или някой да наглежда за всеки случай.А иначе и ние по балкона имаме разни сандъчета, лимон в саксия, отгледан от семка от мен и други тревисти растения, хубаво нещо си е зеленинката.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    Каде тая градина много късна
    проблема си е в мене защото с еоправих много късно,хората бяха насадили и поливаха а аз правех ограда от еедната страна,днеска бяха прескочили кравите щото от едната ми страна не е заградено и бяха газили зелени доматчета имаше по земята криви колчета са се чешали в тях и срали вътре и ми опасли и згазили дините,е кво да ги правиш животинки поне са ми наторили доволно доста беше минирано след посещението.

    ---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
    На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.
    що се занимаваш с глупости,на балкона се гледа марихуана бодни 4 стръка холандец с шарената семка па се не бой,върти поливка и лампа за пилета и след 4 месеца с дебелата кешовица си подпираш масата.

  7. #22
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Thumbs down

    Леле доматите ми.... дет ги обеща......да заградиш, че ще дойдат прасетата да изядат тиквите...
    п.п. към някой политически изказвания в темата.....А бе хора нямате ли си достатъчно теми да си чешате езиците.....тук недейте ся плява.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #23
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Това е градината ни през май месец
    Attached Images Attached Images
    156 SW 1.9JTD 110ph

  9. #24

    Default

    е ти си за изложба братче,при мене е нахвърляно едно до друго какво съм се сетил на момента,ако се бях обърнал с гръб и ги мятах семената през рамо кое къде падне ще е същтото,

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Румба, гледай как се прави....

    ---------- Post added at 06:46 ---------- Previous post was at 06:43 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    е ти си за изложба братче,при мене е нахвърляно едно до друго какво съм се сетил на момента,ако се бях обърнал с гръб и ги мятах семената през рамо кое къде падне ще е същтото,
    Споко бе...то първият път винаги е така....ще се научиш....
    То и с жена като си за първи път...или ще се изложиш, или ще забременее)))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    мойта градинка е на терасата, ама имам и за хрупане

    1 храст някаква иноземска боровинка, вече обрахме тазгодишната реколта, стигна за 1 закуска на малчо

    2 авокадота, ама още са малки и не са връзвали, Ранобудничето беше подстрекател за тях, завъдени от костилки

    1 смокиня, тази година я насадихме и расте с бясна скорост

    1 голяма саксия с 3 корена от жълтите тикви, вързала е една, да видим ще узрее ли изобщо, и продължава да цъфти

    малко подправки: босилек и мента

    големият ми проблем е, че на 11 етаж почти няма полезни насекоми и трябва да опрашвам с четка

    другите треволяци са: 2 вида бръшлян, 2 вида карамфили от ситните, 1 катерлива роза, вързана за решетката на парапета, 1 мини роза, 1 саксия с маргарити, 2 саксии с теменужки, още едно цикламено, дето го подариха и не знам какво е, водна лилия в една голяма купа

    до миналата година имахме върба, но вече е пред блока в земята
    имали сме и чери домати, лимон (ядоса ме, че за 4 години така и не върза и отиде до варела, може някой да го е прибрал), още рози, някои измръзнаха, петунии, едно катерливо лилаво и още работи

    а не съм слагала саксии по прозорците

    експериментите продължават, мерак ми е да завъдя японски клен или някакво друго червенолистно дърво

    за какво ми е градина, като може и в саксия

    п.п. имам и бамбук около 50см жив във ваза си живее
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Румба, гледай как се прави....

    ---------- Post added at 06:46 ---------- Previous post was at 06:43 ----------


    Споко бе...то първият път винаги е така....ще се научиш....
    То и с жена като си за първи път...или ще се изложиш, или ще забременее)))
    проблема е че вечно ще е така с моя мързел понякога,аз съм научен бе човек виж че си правя сам всичко.

    ---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:17 ----------

    Quote Originally Posted by mim View Post
    мойта градинка е на терасата, ама имам и за хрупане

    1 храст някаква иноземска боровинка, вече обрахме тазгодишната реколта, стигна за 1 закуска на малчо

    2 авокадота, ама още са малки и не са връзвали, Ранобудничето беше подстрекател за тях, завъдени от костилки

    1 смокиня, тази година я насадихме и расте с бясна скорост

    1 голяма саксия с 3 корена от жълтите тикви, вързала е една, да видим ще узрее ли изобщо, и продължава да цъфти

    малко подправки: босилек и мента

    големият ми проблем е, че на 11 етаж почти няма полезни насекоми и трябва да опрашвам с четка

    другите треволяци са: 2 вида бръшлян, 2 вида карамфили от ситните, 1 катерлива роза, вързана за решетката на парапета, 1 мини роза, 1 саксия с маргарити, 2 саксии с теменужки, още едно цикламено, дето го подариха и не знам какво е, водна лилия в една голяма купа

    до миналата година имахме върба, но вече е пред блока в земята
    имали сме и чери домати, лимон (ядоса ме, че за 4 години така и не върза и отиде до варела, може някой да го е прибрал), още рози, някои измръзнаха, петунии, едно катерливо лилаво и още работи

    а не съм слагала саксии по прозорците

    експериментите продължават, мерак ми е да завъдя японски клен или някакво друго червенолистно дърво

    за какво ми е градина, като може и в саксия

    п.п. имам и бамбук около 50см жив във ваза си живее
    да верно за какво ти е градина като може и в саксия,то и прасе може да се гледа ама не е същтото,на градината имаш свобода и размах,можеш да я ползваш за отдих сред природата и барбекю да си правиш иначе е хамалогия и не е оправдано ако не живееш там да ходиш специално за това.

  13. #28
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    "може и в саксия" разбирай - ще ми се градинка, ама не мога на този етап
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    .....

    да верно за какво ти е градина като може и в саксия,то и прасе може да се гледа ама не е същото...
    Що бре Румба??
    В Света Тройца имах съсед дето преди коледа гледаше прасенце на балкона,а преди зимата режеше дърва с електрическа резачка за огрев.
    Та това беше в продължение на 3 зими на четвъртата му организирах здрав пердах с половината блок.Та "тИбишири" има "секви".
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Що бре Румба??
    В Света Тройца имах съсед дето преди коледа гледаше прасенце на балкона,а преди зимата режеше дърва с електрическа резачка за огрев.
    Та това беше в продължение на 3 зими на четвъртата му организирах здрав пердах с половината блок.Та "тИбишири" има "секви".
    Мислех, че това са само легенди... Ама явно си е истина

    А не вареше ли буркани пред блока в тенекия?
    Lexus IS200

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •