Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 131

Thread: 166 -ца 185 коня или 159-ка?Коя вози по меко и комфортно?

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    И моята така я карам особено лятото нищо, че трябва да са 2.5атм. Като сменя от зимни на летни гуми и имам чувството, че карам каруца. 166-цата е добра кола, стабилна е, върви горе/долу добре, сигурен съм с нея на пътя, дори да карам по екстремно, на мен лично ми е много удобно в нея, НО за возия по-добре да не говорим, защото липсва, в сравнение с доста автомобили същия клас, дори по-нисък, и окачването не вози стегнато. Просто не е направена за нашите окаяни пътища пълни с кратери.
    Само за момент - а карал ли си 159 по същите тия пътища? При това уточнявам - да си карал 159, която не е твоя, сиреч не си набутал 15 или 20 бонки за едно безкрайно красиво и гъзарско, но капризно, шумно и тромаво дърво? Айде да започнем да назоваваме нещата с истинските им имена. Защото и аз да съм изсипал един кош пари за въпросната красавица, ще ви нося от девет дерета вода да ви убеждавам, че по-добра от нея няма ( и да убеждавам и себе си, че не съм се прекарал чак толкова)... И не ми приказвайте, че това са мнения на хора, дето не били изминали и един километър с тая кола. Вече е достатъчно разпространена (дори прекалено), за да може всеки желаещ да се убеди в качествата й. Повтарям - никой не оспорва невероятния й външен вид. Но само дотук... Съжалявам, ако мнението ми не се нрави на собствениците на 159.

  2. #62
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Бих казал, че вози добре дори със 17-ките, сравнително стегнато и без да друса минава през трамвайни релси и неголеми дупки. Не съм доволен от возията през по-големи дупки, но това в сравнение със 164.

    P.S - това се отнася за 166.
    Last edited by Scrapera; 31-07-2013 at 21:37.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Само за момент - а карал ли си 159 по същите тия пътища? При това уточнявам - да си карал 159, която не е твоя, сиреч не си набутал 15 или 20 бонки за едно безкрайно красиво и гъзарско, но капризно, шумно и тромаво дърво? Айде да започнем да назоваваме нещата с истинските им имена. Защото и аз да съм изсипал един кош пари за въпросната красавица, ще ви нося от девет дерета вода да ви убеждавам, че по-добра от нея няма ( и да убеждавам и себе си, че не съм се прекарал чак толкова)... И не ми приказвайте, че това са мнения на хора, дето не били изминали и един километър с тая кола. Вече е достатъчно разпространена (дори прекалено), за да може всеки желаещ да се убеди в качествата й. Повтарям - никой не оспорва невероятния й външен вид. Но само дотук... Съжалявам, ако мнението ми не се нрави на собствениците на 159.
    И сериозно горяща в допълнение. А гъзарска кола за 10 бона, звучи като 200 грама ланец уникална изработка......... от медицинска стомана.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #64
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Само за момент - а карал ли си 159 по същите тия пътища? При това уточнявам - да си карал 159, която не е твоя, сиреч не си набутал 15 или 20 бонки за едно безкрайно красиво и гъзарско, но капризно, шумно и тромаво дърво? Айде да започнем да назоваваме нещата с истинските им имена. Защото и аз да съм изсипал един кош пари за въпросната красавица, ще ви нося от девет дерета вода да ви убеждавам, че по-добра от нея няма ( и да убеждавам и себе си, че не съм се прекарал чак толкова)... И не ми приказвайте, че това са мнения на хора, дето не били изминали и един километър с тая кола. Вече е достатъчно разпространена (дори прекалено), за да може всеки желаещ да се убеди в качествата й. Повтарям - никой не оспорва невероятния й външен вид. Но само дотук... Съжалявам, ако мнението ми не се нрави на собствениците на 159.
    Това е доста хейтърско мнение Май ти се опитваш сам да се убедиш в нещо Най-важното е, че си компетентен и няма да се прекараш и ти с "една торба пари" хах не мога повече

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #65
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Мнението е хейтърско, но съдържа известна доза истина. Аз не се чувствам добре в 159 нито в 156. Висок съм близо 1.90, но не че ми опират краката в таблото, а просто не ми е уютно. И ако имах 10 бинки отделени за кола нямаше да ги инвестирам в кола от класа на бмв 3 - лично мнение.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #66
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това е доста хейтърско мнение Май ти се опитваш сам да се убедиш в нещо Най-важното е, че си компетентен и няма да се прекараш и ти с "една торба пари" хах не мога повече
    Що да е хейтърско? На мен ми се струва съвсем реалистично. А и ти самият ги каза горе-долу същите неща с по-различни думи.

    Не можеш да си представиш, как искам тези лошите приказки за 159 - ката да не са верни.
    Защото съм се влюбил в тази кола (визуално) и не искам да се разочаровам, защото много бих искал след 166 -цата да се радвам на 159 - ка.
    Да се радвам а не да съжалявам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #67
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Гледайте сега каква е истината:
    159 е готина само външно - карат я тъпаци, дето не разбират!
    166 е 100 пъти по-яка и по-изгодна - карат я само маниаци!
    И те обаче са големи тъпаци в сравнение с тези, които карат 164 - уникална гъзария - голяма, комфортна и здрава и най-важното още по-изгодна!
    Истински големите разбирачи, обаче карат 33-ки - това е истината, по-гоуем гъзар можеш да си само, ако намериш Алфа за 200лв с малко ръжда или да ти я подарят или да почерпят.
    В сравнение с тия последните ония първите направо са малоумни

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #68
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това е доста хейтърско мнение Май ти се опитваш сам да се убедиш в нещо Най-важното е, че си компетентен и няма да се прекараш и ти с "една торба пари" хах не мога повече
    А защо едно обективно мнение веднага се обръща в "хейтърско"?
    По-точно е да се каже, че повечето мнения са "фанатични".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #69
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А защо едно обективно мнение веднага се обръща в "хейтърско"?
    По-точно е да се каже, че повечето мнения са "фанатични".
    Кое е обективно? "Капризно, шумно и тромаво дърво" - да няма някакъв сбор на олигофрени?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #70
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Кое е обективно? "Капризно, шумно и тромаво дърво" - да няма някакъв сбор на олигофрени?
    Може и да е дърво, но пък е красиво.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #71
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Жалко, че дори не съм сядал в 159, че да дам адекватно мнение, но и каквато кола да вземе ,,приятеля на колегата '' , 166 или 159, НЯМА да сбърка. .... Нали ??
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #72

    Default

    Не искам нито а хейтвам, нито да казвам, каквото и а било необективно, НО...

    До скоро мой приятел работеше в Ауто Италия. От него и от други източници, чувам, че много често дава дефекти (не по мотора), но по климатична система, ел. система и т.н. Не знам дали е вярно, споделям какво съм чул.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  13. #73
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Както винаги, всеки си хвали неговото.
    В случая, ако дилемата е - 159 или 166 ФЛ за 10 000 лева, дилемата е всъщност - уморена 159 или 166 в перфектно състояние, даже с някой лев настрана - за около 4000 евро се намира 166 ФЛ в перфектно състояние, с пресен сертификат за преглед (ТЮВ ако е в Германия или аналогичен от Швейцария или Австрия).
    За качествата на двете коли - и двете си имат добри черти, зависи от приоритетите. От скромния си опит - 1.5 г. собственик на 166 и няколко "подкарвани" 159, мога да кажа със сигурност, че 166 е баланс между кола за возене и кола за каране, докато 159 си е кола само за карачи. Т.е. 166 вози комфортно като за Алфа и е стабилна в завои като за кораб, но не е най-доброто и в двете дисциплини. Седалките - не са плоски като БМВ - не-М-пакет, но със сигурност нямат спортното усещане като при 155 и 159. Но - със 166 можеш да пътуваш 6 часа и след това да се чувстваш, все едно си бил на плажа.
    159 си е кола само за кеф от шофирането - картинг с 4 врати. Шофьорската седалка е комфортна, особено при ТИ-изпълнението, отзад е малко по-широко от БМВ е90 - т.е. малко по-добре от много зле.
    В заключение ще кажа, че, въпреки че си обичам кораба, не си купих 159 само защото когато търсех, не ми се даваха пари колкото струваха хубавите 159 - от 6000 евро нагоре в Германия.
    Това са моите 0.05 лв. по въпроса.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #74
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гледайте сега каква е истината:
    159 е готина само външно - карат я тъпаци, дето не разбират!
    166 е 100 пъти по-яка и по-изгодна - карат я само маниаци!
    И те обаче са големи тъпаци в сравнение с тези, които карат 164 - уникална гъзария - голяма, комфортна и здрава и най-важното още по-изгодна!
    Истински големите разбирачи, обаче карат 33-ки - това е истината, по-гоуем гъзар можеш да си само, ако намериш Алфа за 200лв с малко ръжда или да ти я подарят или да почерпят.
    В сравнение с тия последните ония първите направо са малоумни
    Алоуууу!
    Не бъркай ситуацията с кьотеко!
    Да беше видял преди малко как бях натоварил 33-ката с любеници, картофи. кромид и буркани със зимнина.
    Заебете тия простотии.
    Вярно, че има хора, които не знаят защо карат 33-ки, но има една част, които ги карат, защото им харесва.
    Всичко е въпрос на вкус. к
    Казало кучето и се олизало под опашката.
    Ето защо, бившият ми шеф и настоящ много добър приятел, кара 159 за пред бизнес партньорите си, но винаги с ентусиазъм ми отмъква 33-ката и го няма по часове.
    33 е картинг и няма нищо общо с 166 и 159 и не виждам защо ги сравняваш!
    Първият, който каза: качваш се. Караш, сравняваш и решаваш е най-прав!
    Останалите просто си чешаме езиците.
    И на мен ми харесва 1656. ама не ми утива на дебелия гъз!


    Едит: абе верно, защо няма 165!?
    Last edited by mordohy; 31-07-2013 at 22:56. Reason: Юзера е пиян като гъз, защото от един час вече не е селянин!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #75
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Гледам добре си говорите. Аз сравнение няма да правя, но ще спомена дребния недостатък на 159-ките с 2.4 мотора които цепат глави. Та нестига че тия 200кс са само на хартия а реално са 180 макс, не стига че харчи 15л градско и 9 извънградско ами накрая за да стане като хората се налага да сложиш глава от 166........

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •