Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Нов колега

  1. #16
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Да ти е честита, със здраве да я караш !

    Аз купих преди време същата от София. Само че с една бутилка и синя на цвят.. други разлики няма.. По стечение на обстоятелствата вече не е при мен, но ми беше много икономична за каране, с удивително добро вървене на метан въпреки малкия мотор.

    Много харесвам метана като гориво, колата става тиха, мърка като котарак, маслото седи сребристо и блести и след 10 000 км. Отварях двигателя на 124-ката си след 100 000 км. на метан - вътре беше като чисто нов. Нито клапани съм правил нито нищо... Сто хиляди на метан, и вече двеста и петдесет хиляди след това на пропан (сложих пропан защото по чужбинско няма метан където ходя) и двигателя си пее... Приказките за скапания метан или дето газта скапвала мотора са за лаици... или за баровци, които цената на горивата не ги касае..
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Приказките за скапания метан или дето газта скапвала мотора са за лаици... или за баровци, които цената на горивата не ги касае..
    Те тия дето не ги касае цената са скъпи на други работи. Дето има една приказка "скъпи на триците, евтини на брашното". Виждал съм гъзар с S6 да събира по 10лв от приятели щото са дошли с него на 40-50км, да гледат рали.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Те тия дето не ги касае цената са скъпи на други работи. Дето има една приказка "скъпи на триците, евтини на брашното". Виждал съм гъзар с S6 да събира по 10лв от приятели щото са дошли с него на 40-50км, да гледат рали.
    Това е до човека - може и да ги има парите, ама що да се возят фри на S6
    Спамим малко... да отбележа!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    22

    Default

    няма проблем, някой чистил ли е стъпковото моторче или там всичко преди входните колектори (дебитомер, датчик за температура) и споделете ако не от там от къде може да играят оборотите... да уточня не винаги играят, но примерно може да помръдва леко стрелката когато е на свободна. предполагам че друга причина може да е че стария собственик след 50-60к км на метан не знаеше че трябва редуктора да се източва. според мен е добре дайе на 5-6к км да се точи, зависи от метана. иначе сложих си иридиевите свещи старите имаха доста проблеми от йалти прастени долу до черти по керамиката от прескачане дано сега да не ми се налага да ги поглеждам докато колата е с мен.
    а иначе и аз съм доста очарован от вървежа на метан за 1,6...
    имал съм 2.0 V6 144hp на метан и беше по-зле, но тук явно и всичко си е както трябва с ТАП, емулатори и т.н.

    а другото за което искам да попитам нормално ли е да трябват 4-5км да стигна до 90градуса с включен климатроник
    Last edited by Leonid_852; 05-08-2013 at 21:23.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •