Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Смяна маншоните на каретата

  1. #1
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default Смяна маншоните на каретата

    Въпроса ми е дали ще се получи да измъкна поулоската като откача само горният носач....или трябва още нещо да развивам.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Няма да стане само с горния!
    Трябва долния да освободиш!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Няма ли някаква система.....минимум усилия....максимум резултат....така като го гледам ...ми се струва, че като откача горният носач и кормилната щанга.....няма начин да не излезне...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Няма ли някаква система.....минимум усилия....максимум резултат....
    Има - даваш на някой 20лв да ти го смени. Без да откачиш долния носач няма да стане.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Има - даваш на някой 20лв да ти го смени. Без да откачиш долния носач няма да стане.
    Кой работи за толкова малко пари.......сигурно някой с чук и секач....да ми ебе майката на окачването....
    А и сега съм се хванал да я обслужвам.....предпочитам това дето го мога сам да си го направя....
    А бе има едни срязани надлъжно маншони...водят ги за бърз монтаж.....и някаква тубичка с лепило върви към тях.....
    Някакви отзиви за тях...
    Last edited by tonov; 05-08-2013 at 22:35.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Кой работи за толкова малко пари.......сигурно някой с чук и секач....да ми ебе майката на окачването....
    А и сега съм се хванал да я обслужвам.....предпочитам това дето го мога сам да си го направя....
    А бе има едни срязани надлъжно маншони...водят ги за бърз монтаж.....и някаква тубичка с лепило върви към тях.....
    Някакви отзиви за тях...
    155 цаджйското се обажда в теб а тука носачите са скъпи. Ще замажеш някоя резба и ще се наиграеш. Маншони има де са нахлузват през карето ма са по-скъпи. Лично бих послушал Кодето, еле па със скъпите полуоски на 140 ката.

    Еи това ти трее без да сваляш карето. http://zimber-tools.com/universialen...ber-tools.html
    Last edited by tonov; 05-08-2013 at 22:35.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Кой работи за толкова малко пари.......сигурно някой с чук и секач....да ми ебе майката на окачването....
    Ами ако дойдеш да ми кажеш така определено няма да ти го направя. Примерно. Успех ти желая с разглобяването. Начинът го разбра. Става много лесно и бързо (като гледаш отстрани).

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Колкото повече се прайш на тарикат толкова повече ти влиза и ти се удължават мъките!!!
    Свали си всичко което ти пречи и ще се оправиш по-лесно.....

    А тия маншони мързеливите силиконовите, май не са мноооо удачни щот особено сега лятото се пръскат доста ефектно!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    155 цаджйското се обажда в теб а тука носачите са скъпи. Ще замажеш някоя резба и ще се наиграеш. Маншони има де са нахлузват през карето ма са по-скъпи. Лично бих послушал Кодето, еле па със скъпите полуоски на 140 ката.

    Еи това ти трее без да сваляш карето. http://zimber-tools.com/universialen...ber-tools.html
    E хубаво де...ама вътрешният гледам май няма да стане с нахлузване......има някакъв метален обръч на него...
    Споко пипам много фино и спокойно......е днес свалих колелото изпих десет бири и си мислим....как ще е най удачно....от четири маншона, три са се напукали зверски....добре че не са протекли....искам да ги сменя,че зимата едва ли ще ги бъде.....
    А нищо не ми казахте за онези срезаните.....дето нищо не сваляш......????...взимаш ножа режеш старият....позачистваш...слагаш новият....малко лепило на среза....пълниш с грес...скобите и ....много лесно ми се струва...))
    Quote Originally Posted by code View Post
    Ами ако дойдеш да ми кажеш така определено няма да ти го направя. Примерно. Успех ти желая с разглобяването. Начинът го разбра. Става много лесно и бързо (като гледаш отстрани).
    Въпроса е, че мене ще мегледат..)))
    Last edited by tonov; 05-08-2013 at 22:37.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    E хубаво де...ама вътрешният гледам май няма да стане с нахлузване......има някакъв метален обръч на него...
    Споко пипам много фино и спокойно......е днес свалих колелото изпих десет бири и си мислим....как ще е най удачно....от четири маншона, три са се напукали зверски....добре че не са протекли....искам да ги сменя,че зимата едва ли ще ги бъде.....
    А нищо не ми казахте за онези срезаните.....дето нищо не сваляш......????...взимаш ножа режеш старият....позачистваш...слагаш новият....малко лепило на среза....пълниш с грес...скобите и ....много лесно ми се струва...))
    Въпроса е, че мене ще мегледат..)))
    Гледал съм ги тия маншони някъде по 60-70лв Т.е. са много скъпи.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails маншон.jpg  
    Last edited by tonov; 05-08-2013 at 22:37.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колкото повече се прайш на тарикат толкова повече ти влиза и ти се удължават мъките!!!
    Свали си всичко което ти пречи и ще се оправиш по-лесно.....

    А тия маншони мързеливите силиконовите, май не са мноооо удачни щот особено сега лятото се пръскат доста ефектно!!!
    Батко ти Боби за тия неща не се прави на тарикат.....тия силиконовите не ги щем......все едно да надявам малък презарватив на голям хуй.......и след това защо мацката е бремена.....
    Попитах за още по мързеливите, ама явно никой не ги е ползвал....
    Quote Originally Posted by code View Post
    Гледал съм ги тия маншони някъде по 60-70лв Т.е. са много скъпи.
    По намали цната......тия са точно за мен)....рових се из нета.....има ги доволно и на доста по ниска цена.....
    Въпроса ми е ако някой е слагал....да не карат ден до пладне.....
    А и никой не ми каза за вътрешният маншон....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Mъка,мъка.....то не само долен и горен шарнир.....откачих и спирачен апарат, датчик абс, даатчик накладки.....от дясно свалих цялата полуоска...имаше там още десетина болта.....хубаво, че имах инструмент......качих я на менгемето и си я направих като хората.....от ляво се справих по бързо...вече отработено.....
    Преди малко е събрах цялата.......
    А бе кой идйот е измислил това шибано окачване........на 155 ги сменях много по лесно.....а на ланчата едно време....ставаше само с поглед.....
    Ако някой му се наложи.....може да помагам....
    Ае с здраве и наздраве
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Mъка,мъка.....то не само долен и горен шарнир.....откачих и спирачен апарат, датчик абс, даатчик накладки.....от дясно свалих цялата полуоска...имаше там още десетина болта.....хубаво, че имах инструмент......качих я на менгемето и си я направих като хората.....от ляво се справих по бързо...вече отработено.....
    Преди малко е събрах цялата.......
    А бе кой идйот е измислил това шибано окачване........на 155 ги сменях много по лесно.....а на ланчата едно време....ставаше само с поглед.....
    Ако някой му се наложи.....може да помагам....
    Ае с здраве и наздраве
    Браво бре..... аз ти казах да сваляш всичко дет пречи, ти напраооооо си се отнесъл.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Чак сега виждам темата...
    Шкода 100S имаше такива срязани по дължина маншони, имаха си и болтчета и гайки и имаха и канал – като нут и перо, влизаха едната част в другата. На какви размери обаче бяха малкия и големия диаметър - не помня. На мен ми сменяха единия маншон със силиконов - надяването става с пластмасов конус, обмазан с грес и маншона наопаки. Изкара 2 месеца, не зная причината - лош майстор или лош маншон. Маншона беше Вюрт, мастора - в Казанлък.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Гледах ги тия силиконовите дет се надяват с фуния...ама не им се доверих......при 156.....пак трябва да демонтираш сума ти неща докато поставиш фунията.....а и на вътрешното каре е малко особен маншона.....вместо фуния отвъртъш още няколко болта който държът вътрешното каре.....сваляш поулоската.....аз примерно не демонтирах външното каре, а вътрешното....защото е по лесно и от там можеш да наденеш и двата маншона без никакво усилие....
    Тия селиконовите са няколко размера и моге да се режат според размер....но са по широки и има вероятнос да опират във така наречената вилка или как и казват там при 156.....и от там да е издържал два месеца.....много е малко разтоянието там...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •