Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Смяна маншоните на каретата

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не бих слагал силиконови маншони най-малкото защото са по-слаби от нормалните. Един трън да закачат и са дотам. Относно тези дето се лепят също съм скептично настроен. Абе както в повечето случаи така и тук, мързеливата работа не е най-добрата.
    Ако искаш да го направиш, както си трябва - качествени маншони и смяна по класическия метод.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз ши дам колата на майстор да ми смени маншоните и той обеща да даде 5 години гаранция.
    JTDm 170+

  3. #18
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Чак сега виждам темата...
    Шкода 100S имаше такива срязани по дължина маншони, имаха си и болтчета и гайки и имаха и канал – като нут и перо, влизаха едната част в другата. На какви размери обаче бяха малкия и големия диаметър - не помня. На мен ми сменяха единия маншон със силиконов - надяването става с пластмасов конус, обмазан с грес и маншона наопаки. Изкара 2 месеца, не зная причината - лош майстор или лош маншон. Маншона беше Вюрт, мастора - в Казанлък.
    на 120L са същите - разликата е, че маншоните не се въртят, а на алфите се въртят в синхрон с полуоската
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    аз ши дам колата на майстор да ми смени маншоните и той обеща да даде 5 години гаранция.
    Браво на него...то на чисто нова Тойота гаранцията е толкова....ама с определени условности.....
    Що не каза по рано за тоя майстор да си направим един перфектен договор за подръжка.......с тая гаранция няма да имам никви грижи))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    ми иди при вальо да ти ги смени. 5 години е гаранцията ама през 15000 км се ходи на преглед който се плаща 30 лева при него.
    JTDm 170+

  6. #21
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ми иди при вальо да ти ги смени. 5 години е гаранцията ама през 15000 км се ходи на преглед който се плаща 30 лева при него.
    30 лева
    Много юнашки преглед бе!?!? Той преглежда ли ги тия маншони или ги сменя с нови? 30 лева
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    30 лева
    Много юнашки преглед бе!?!? Той преглежда ли ги тия маншони или ги сменя с нови? 30 лева
    Как юнашки? Дай още 20 лв и ще идвам до вас да ти правя преглед на колата. Даже и ракията ще е от теб


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как юнашки? Дай още 20 лв и ще идвам до вас да ти правя преглед на колата. Даже и ракията ще е от теб
    Заповядай! Имам троянска сливова/истинска/ и ще ми е приятно да я споделя с теб, ама без да ми правиш преглед на маншоните, защото за още 10 лева ще си взема нови карета Мители + грес + маншони + скоби комплект
    Не са ми ръцете в гъза и мога да си ги сменя сам.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #24
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не бих слагал силиконови маншони най-малкото защото са по-слаби от нормалните. Един трън да закачат и са дотам. Относно тези дето се лепят също съм скептично настроен. Абе както в повечето случаи така и тук, мързеливата работа не е най-добрата.
    Ако искаш да го направиш, както си трябва - качествени маншони и смяна по класическия метод.

    Тия силиконовите маншони са временно решение според мен. Пукат се главно когато се кара с висока скорост. От центробежните сили маншона заприличва на поничка, закача по носача и шенкела и се къса и пука!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ми иди при вальо да ти ги смени. 5 години е гаранцията ама през 15000 км се ходи на преглед който се плаща 30 лева при него.
    Каква е тази пирамида.....кой е този Валката.......ти така и не разбра, че вече си ги смених.......а и аз как обичам да си връщам километража назад.....този Валката ще остане без хонорар)
    Last edited by Бобби; 10-08-2013 at 22:20.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Каква е тази пирамида.....кой е този Валката.......ти така и не разбра, че вече си ги смених.......а и аз как обичам да си връщам километража назад.....този Валката ще остане без хонорар)
    абе като не влизам в тоя форум често и незнам ,че тука хората нямат чувство за хумор
    JTDm 170+

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    абе като не влизам в тоя форум често и незнам ,че тука хората нямат чувство за хумор
    Влизай по често за да можем да ти разберем чустввото за хумор.....то бетер анлиският хумор.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28

    Default

    Слагайте си термопластика - от такъв материал са оригиналните маншони, които седят като пластмасови. Това е единия вариант, другия е полиуретанови, аз ползвам от години такива за маншони на шарнири и са супер, но за каре не съм ползвал, предполагам не се представят зле и там

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •