Results 1 to 10 of 10

Thread: Denso Q22P-U заминаха за 400 км

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    33

    Default Denso Q22P-U заминаха за 400 км

    Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
    Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
    Сега въпросът е :
    От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????
    Алфа Ромео 155 1.8 8V T.Spark 92г.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by SEVEN View Post
    Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
    Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
    Сега въпросът е :
    От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????
    За 3-4 лв. на свещ толко. Разисквани са 100 теми за 8v. свещите и един мотор си харесва Беру, другия НЖК, третия Бриск и т.н. За оргинални забрави, такива не съществуват от доста години и предлаганите за оргинали са ментаци на ментаците. Взимаш следващата фирма поред на номерата и пробваш. Всъщност какво им е на неработещите свещи, дай някоя снимка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    33

    Default

    Свещите видимо са си ОК , но просто не работят. Не съм предполагал че може да заминат толкова бързо дори и ментетата.
    Алфа Ромео 155 1.8 8V T.Spark 92г.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by SEVEN View Post
    Свещите видимо са си ОК , но просто не работят. Не съм предполагал че може да заминат толкова бързо дори и ментетата.
    Могат, могат!
    След като ми се свършиха оригиналните свещи минах през Денсо, НЖК, АС Делко , а най-накрая кацнах на Бриск за два лева свещи и си отдъхнах.
    Вече 11 хил. км. не мърдат, а запалването ми е подобно на твоето.
    Дай снимка да ги видим ментетата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Явно си попаднал на менте свещи.
    Този модел денсо съм си купувал от ауто плюс мисля и ги карах над 1000км, преди да ги подаря, но си бяха бетон. Сега се возя на нжк и са ок.
    Пусни някой кадър на заминалите свещи.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by SEVEN View Post
    Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
    Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
    Сега въпросът е :
    От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????
    Косер са вносител, не са някакво магазинче за авточасти. Аз също съм слагал Denso от тях на 20-30коли, вкл. на 166-цата ми карах 80 хил км с иридиум за такъв случай за пръв път чувам. Ще очаквам още по темата с интерес.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    От няколко места вече чувам, че новия внос Denso не стават за нищо - оплакват се хората точно от прекалено бързо "изгаряне" на свещите.
    За скъпите варианти не знам - говоря за масовите модели.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    33

    Default

    Така: има развитие по проблема! Днес реших да върна свещите в Косер и за целта трябваше да сваля четирите свещи от общо осемте, които бяха останали на мотора, защото сложих само 4 свещи brisk за да се прибера. Свалих ги и какво да видя керемиден цвят и работещи свещи!!!!! При което замених Brisk-a с останалите 4 свещи Denso и разходих колата 15 км. В началото имаше леко придърпване, но не след дълго осемте свещи заработиха и сега всичко си дойде на мястото! Мога да кажа че такова нещо не ми се беше случвало. Аз го отдавам на лошо гориво, защото преди да се случи проблема заредих гориво от Лукойл в Царево, на обратно дозаредих на Petrol. Извода е че свещите просто бяха зацапани, което не ми се беше случвало досега - карам колата вече 90 000 км.
    Алфа Ромео 155 1.8 8V T.Spark 92г.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by SEVEN View Post
    Така: има развитие по проблема! Днес реших да върна свещите в Косер и за целта трябваше да сваля четирите свещи от общо осемте, които бяха останали на мотора, защото сложих само 4 свещи brisk за да се прибера. Свалих ги и какво да видя керемиден цвят и работещи свещи!!!!! При което замених Brisk-a с останалите 4 свещи Denso и разходих колата 15 км. В началото имаше леко придърпване, но не след дълго осемте свещи заработиха и сега всичко си дойде на мястото! Мога да кажа че такова нещо не ми се беше случвало. Аз го отдавам на лошо гориво, защото преди да се случи проблема заредих гориво от Лукойл в Царево, на обратно дозаредих на Petrol. Извода е че свещите просто бяха зацапани, което не ми се беше случвало досега - карам колата вече 90 000 км.
    Евала за завършената тема и така трябва да е

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Явно не на всяка бензиностанция, когато зареждаш бензин, в резервоара влиза именно това гориво...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •