Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 165

Thread: Тотална разпродажба – последна фаза от унищожението на България!

  1. #1
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default Тотална разпродажба – последна фаза от унищожението на България!

    "... Тази земя, която всеки метър, всяка педя е напоена с кръвта на дедите ни, на Ботев и Левски…. сега се разпродава на безценица. ..."

    Потресен съм е слабо казано! "Приятно" четене!

    http://anonybulgaria.wordpress.com/2...-%D0%BE%D1%82/

  2. #2
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    А кой направи тази промяна в закона и под чий натиск.

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А здрасти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    "... Тази земя, която всеки метър, всяка педя е напоена с кръвта на дедите ни, на Ботев и Левски…. сега се разпродава на безценица. ..."

    Потресен съм е слабо казано! "Приятно" четене!

    http://anonybulgaria.wordpress.com/2...-%D0%BE%D1%82/
    На теб пък какво ти стана?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    На теб пък какво ти стана?
    Нищо ми нямаше, нали?!?

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Я да каже Павлин в САЩ може ли чужденци да купуват земя например и защо ?
    Лично аз не се плаша от това, но по скоро смятам, че и българи не трябва да притежават повече от 800 дка.
    Подобна мярка е била заложена преди 1944 г., в малко по други граници.Идеята повече хора да притежавт земята, за да има конкуренция и да не се предоставят огромни масиви на един човек.
    А тоя сайт според мен е пълен въздух и бълва глупости, но в спорове няма да влизам-едни вярват в Господ, други във Ванга, а трети в Русия например
    Last edited by fred; 15-08-2013 at 20:37.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Казвам ви, има извънземни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Казвам ви, има извънземни.
    Знам бе! Аз сьм Марсиянец.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Ако аз си купя парцел в Германия или Гърция, това по никакъв начин не означава, че мога да правя на този парцел нещо, което не е по законите на съответната държава. Не мога да го изнеса зад граница, не мога и да го оградя без съответната администрация да ми разреши. Задължен съм за сметка на това да плащам данъци, които съответната държава може да смени от днес за утре както си реши.
    Доста е наивна тази "заплаха". Това, че някой притежава земя е същото като да притежава апартамент. Значи е лошо, че руснаците са изкупили маса апартаментчета и къщи по морето?! Не мисля. Ако чужденци искат да си харчат парите в България, то България има само ползи от това.
    П.С. Има българска фирма, която обработва 1 млн. декара в България. Сори за малките производители, но земеделието се прави по този начин - с техника, агрономи, наука. С мотиката, каручката и надеждата, че Господ ще прати дъжд е трудно да се състезаваш с тях.

  10. #10
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ако аз си купя парцел в Германия или Гърция, това по никакъв начин не означава, че мога да правя на този парцел нещо, което не е по законите на съответната държава. Не мога да го изнеса зад граница, не мога и да го оградя без съответната администрация да ми разреши. Задължен съм за сметка на това да плащам данъци, които съответната държава може да смени от днес за утре както си реши.
    Доста е наивна тази "заплаха". Това, че някой притежава земя е същото като да притежава апартамент. Значи е лошо, че руснаците са изкупили маса апартаментчета и къщи по морето?! Не мисля. Ако чужденци искат да си харчат парите в България, то България има само ползи от това.
    П.С. Има българска фирма, която обработва 1 млн. декара в България. Сори за малките производители, но земеделието се прави по този начин - с техника, агрономи, наука. С мотиката, каручката и надеждата, че Господ ще прати дъжд е трудно да се състезаваш с тях.
    Пиленце, в Германия хората са богати и там и да задника да си сцепиш, неможеш да купиш големи площи земя.
    Проблемът е факт в бедните страни.
    Знам, че не си много умен и че си напикаваш обущетата, но не ни пробутвай тъпотиите си.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Пиленце, в Германия хората са богати и там и да задника да си сцепиш, неможеш да купиш големи площи земя.
    Проблемът е факт в бедните страни.
    Знам, че не си много умен и че си напикаваш обущетата, но не ни пробутвай тъпотиите си.
    Сузи, бедните страни затова са бедни - щото са много умни.

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    "... Тази земя, която всеки метър, всяка педя е напоена с кръвта на дедите ни, на Ботев и Левски…. сега се разпродава на безценица. ..."

    Потресен съм е слабо казано! "Приятно" четене!

    http://anonybulgaria.wordpress.com/2...-%D0%BE%D1%82/
    ама то отдавна е така. Досега земя се закупуваше от чужди фирми, с представителство у нас. Това не е ново. Просто се вече и физически лица ще могат да закупуват земя. Досега множество турски,руски и кой знае още фирми са се облагодетелствали... Даже китайци имат интереси у нас... Естествено заради условията и цената.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Да не говорим пък за червените капиталсти от БСП, зърнената мафия
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ама то отдавна е така. Досега земя се закупуваше от чужди фирми, с представителство у нас. Това не е ново. Просто се вече и физически лица ще могат да закупуват земя. Досега множество турски,руски и кой знае още фирми са се облагодетелствали... Даже китайци имат интереси у нас... Естествено заради условията и цената.
    И кой ще принуди иноземеца като произведе жито да го продава в Бг?!? Никой! Във варненския залив има опашка от зърновози и всеки ден изнасят десетки хиляди тонове жито. И ако тази тенденция се запази, няма да е далеч бъдещето, когато зърнения ни баланс ще е отрицателен и ще ядем само вносен хляб.

    С това не съм съгласен.

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Никой не може да принуди някой, къде да продава продукцията си, не случайно по Виденово, тия, които визирах горе, продадоха цялата продукция навън и се породи зърнената криза.Тогава ситуацията беше друга-у нас имаше добра реколта, на други пък места нямаше, тоест имаше повишено търсене.
    Но само по себе си, няма нищо страшно в това да се изнася - България и Украйна се били едни от най големите износители на жито в ЕВропа още преди 1944 г.Проблемът не е в износа, а в много други неща-и данъчно облагане и политика на държавата с държавни поръчки и въобща политика за селсктото стопанство (за резерва например) и какво ли не.
    Отедлно, както казах и в началото на темата преди 1944 е имало закон за притежаване на определен брой дка, не повече-тоест не е имало монополисти в земеделието.Политиката в земеделието трябва да бъде част от регулативната (регулация, насърчаване, презапределение, но не и планиране в стила на соца) изобщо на икономиката.
    Да имаме стратегия за развите на икономиката и т.н-всичко това сме го имали, сега трябва да го съградим отначало.
    С две думи-разпродажбата на земя не е нещо страшно, не се бойте, това не значи, че се отделят парчета от територията на България, а се развина определена икономическа дейност.
    Last edited by fred; 18-08-2013 at 20:38.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •